76

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Ja widziałem taką opcję na Petersburg:
27.08. -Jekatierynburg (-7:04), Jekatierynburg- (pociąg: 9:34-)
28.08. -Jarosław (-11:05), Jarosław (pociąg: 13:50-)
29:08. -Petersburg (-3:40), zwiedzanie, Petersburg- (pociąg: 19:45-)
30.08. -Wilno (-8:52), Wilno-Warszawa (pociąg: 11:45-20:41)

Wyjaśnienie: Z Jekatierynburga jedziemy pociągiem jadącym do Moskwy, który łapie (!) pociąg do Petersburga, na który w Jekatierynburgu nie zdążamy, w Jarosławiu.

M.

PS. Sprawdźcie, czy się nie pomyliłem...

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-04-14 11:01:39)

77

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Napisz, proszę, Jarosław kompatybilnie... tj cyrylicą... ;-)

78

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Rzeczywiście, działa. Przesiadka jest 2:45, nie wiem na ile rydzykowna, ale joł. Pociąg SVX-jarosław nie jeździ 26, trzeba to brać pod uwagę. Nie jestem w stanie oszacować teraz cen.

79

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Niestety, ma wrażenie że teraz wizy są większym problemem: powrót będzie trwał 4 dni z możliwością obsuwy do pięciu i tego się nie wytnie.

80

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Im więcej czytam, tym mniej rozumiem...

Dlaczego w raporcie nie znalazł się pociąg nr 071Е z Jekaterynburga (o. 21:00) do Sankt Petersburga (p. 08:50 na trzeci dzień)? Ma on moim zdaniem same zalety:
1. kursuje codziennie
2. zaczyna bieg w Jekaterynburgu, czyli jest mniej obłożony niż pociągi jadące z Syberii
3. najkrótszy czas przejazdu ze wszystkich pociągów na tej trasie (35 godzin 50 minut)
4. godziny idealne jak na zwiedzanie
5. na dzisiejszy wieczorny kurs (to za 4 godziny) jest jeszcze dużo miejsc, dokładniej mówiąc, jest jeszcze 87 miejsc płackartnych za 1570.70 rubli.

81

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Nie ma go (przynajmniej ja nie widzę) na poezda.net -- ja go nie dostrzegłem dlatego. Moje połączenie daje więcej czasu w Petersburgu, a mniej w Jekatierynburgu i to imho jego zaleta, ale zgadzam się, że jest mniej wygodne, bo z przesiadką i nie zaczyna w Jekatierynburgu.

M.

82

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Ale ten pociąg przecież jest w rozkładzie na [url=http://www.poezda.net]www.poezda.net[/url]!

Ja na stronie głównej wpisuję от: Свердловск до: Санкт-Петербург, klikam dwa razy Поиск i mam...

83

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Dobra, jest... Ja nie znalazłem bo przeszukiwałem odjazdy ze Swierdłowska szukając tekstu Petersburg, a nie Spb (cyrylicą oczywiście), jak go skrócili tongue i nie wpadłem automatycznie na to, że Spb to Sankt-Petersburg...

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-04-14 14:42:00)

84

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Ale (ogólnie) przeszukując tylko tablicę odjazdów, nie znajdujesz wszystkich wagonów bezpośrednich..

85

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Nie zajmowałem się dokładnym sprawdzaniem... A tak jest wygodniej szukając jakiś skomplikowanych tras z przesiadkami, a z tekstu Malcina wnioskowałem, że nie mamy szans na bezpośredni...

M.

86

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

No to mi uciekł tak samo jak michałowi, przepraszam. Głównie to wynikało z tego, że olałem S.P. z założeniem, że głównie celujemy w jak najszybsze, czyli przez Moskwę. Pociąg jest.
N+0 babranie się do Ekaterinburga
N+1 dojazd i wyjazd wieczorem
N+2 ciuch ciuch
N+3 rano w S.P., zwiedzanie, wieczorem wyjazd
N+4 wieczorem w domciu

Jutro zaktualizuję raport. W każdym razie zawsze przez moskwę jesteśmy w stanie tę dobę szybciej być, co jest teraz istotne. No, ale jeśli się da S.P. zwiedzić, to joł.

87

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Madzia napisał/a:

Jest też tam o spływie po rzece Ob:
[url]http://www.olga.strefa.pl/2001_rosja_ural_polarny/rosja_ob.html[/url] (może się przyda, niech tam zajrzy ktoś kompetentny smile)

Rzeczywiście robili w kwestii Obi właśnie tę sama trasę...

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-04-17 17:09:14)

88

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Jakby się ktoś zastanawiał, dlaczego nie pojedziemy wytyczoną przez cara Mikołaja I, prostą jak strzała i otwartą w 1862 r. Drogą Żelazną Warszawsko-Petersburską, to polecam przyjrzenie się, jak ona wygląda na granicy litewsko-białoruskiej: [url]http://www.parovoz.com/newgallery/pg_view.php?ID=50367[/url].

Ciekawostka: po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, Dworzec Petersburski w Warszawie został przemianowany na Wileński. Petersburżanie nie pozostali całkiem dłużni – w 2001 roku zamienili Dworzec Warszawski w Sankt Petersburgu na muzeum kolejnictwa. wink

89

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Polecam wątek "wizy", w szczególności o przejeździe przez białoruś - trzeba rozważyć jak kupujemy bilety.

90

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Chcę poruszyć temat kupna biletów tam. Musimy mieć bilety do Moskwy przekraczając granicę Białorusi. Takie przepisy. Możliwości:
1. Wyrabiamy wizy białoruskie. Słyszałem ploty, że to jest po prostu 10euro; koniec formalności wink ale nie sprawdzałem tego.
2. Ktoś (Alek?) pisał o siedzibie RZD w Polsce. Trzeba się tam przejść i pogadać czy można kupić bilet i z jaką marżą.
3. Ponoć normalną praktyką jest
- wyrobić wizę na obw. kaliningradzki - jest darmowa i prawie od ręki
- wysłać jelenia by kupił, gdzieś na przełomie czerwca i lipca
(to oczywiście, jak 2 nie wypali lub będzie 1000% marża)

Please comment.

91

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Sądzę, że niezależnie od miejsca kupowania biletów, należy dokonać tego wcześniej niż wtedy, gdy będziemy w Brześciu całym obozem.

Przedstawicielstwo RŻD w Polsce jest przy ul. Hożej w Warszawie, koło Wydziału Fizyki UW. Z pewnością warto, by ktoś znający rosyjski tam poszedł i zasięgnął języka. Warto się też dowiedzieć, czy grupa polskich uczniów i studentów może dostać zniżkę grupową.

92

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Dobrze, wiemy już, że obóz zaczyna się 6.08, więc możemy iść dalej z przejazdami.

Są dwa rodzaje robót w tym momencie:

1. Robota "na wczoraj".

Alek mnie prosił, żebym podał szacowany koszt przejazdu. Chciałbym, żeby każdy z Was (Marcinie i Pawle) przeliczył po wszystkich zmianach (w szczególności jeśli chodzi o Marcina) koszt jego części i przeliczył go w Rublach i złotówkach. Chciałbym, żeby to było zrobione przed sobotą wieczór (to w sumie chyba chwilka roboty jest).

Z tego co na razie liczyłem koszty, to wychodzą one ok. 800-900zł. Ale chcemy wiedzieć dokładnie, w szczególności, ze to część Marcina jest najbardziej rublożerna w kształcie opisanym w jego raporcie (a Pawłową szacowałem na podobną do Marcinowej)

2. A teraz kwestie tego, co trzeba robić dalej:

- Trzeba zgodnie z tym co mówi Alek pójść do siedziby rzd w Warszawie i dowiedzieć się o zniżki. Alku, przejdziemy się tam po weekendzie majowym?

- Każdy z nas musi dopracować swoje kawałki przejazdu. W szczególności:
     a) Marcin powinien zebrać do kupy to co jest na forum, bo ja po tej dyskusji już nie rozumiem jaki jest plan powrotu.
     b) Paweł ma stosunkowo najmniej, bo powinien dorzucić oszacowanie kosztów i sporządzić swój raport dokładnie, z wszystkimi godzinami zakładając wyjazd 6.08. Ponadto powinien dowiedzić sie o transport Terespol - Brześć, co przyda się Marcinowi
     c) ja muszę dowiedzieć się dokładnie o statek i autobus Ivdiel - Severouralsk
     d) Krzysiu - cały czas liczymy na Ciebie w sprawie statków. Czy rodzice Olka się może odezwali?
     e) Zapewne będziemy wysyłali kilka maili do Salechardu, Ivdieli i Severouralska w najbliższym czasie. Michale (ratujmy wołacz), jakbyś mógł usłużyć wszystkim rosyjskim.

Sądzę, że na te zadania powinniśmy mieć gotowe odpowiedzi do czasu odwiedzenia siedziby rzd, czyli peweni koło połowy maja. Postarajcie się więc nad tym spędzić kawalątek weekendu majowego.

Ostatnio edytowany przez michaj (2007-04-26 19:26:55)

May the random() be with you!

93

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Jeśli chodzi o pójście od rdz w Warszawie, to ja się nie uchylam... Mogę tam z kimś pójść jeśli trzeba. Choć wydaje mi się, że to raczej przedstawicielstwo do spraw większej wagi niż obsługa nas...

Istnienie weekendu majowego to jakaś plota... Ja nie zauważam... sad

M.

94

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Zaktualizowałem. Alku, nie widzę Twojego połączenia SPB-Wilno nigdzie. Dasz szczegóły?

95

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Pociąg nr 391 z dw. Witebskiego.

[url]http://www.poezda.net/ru/train_timetable?st_code=2004000&forDate=27-04-2007&tr_code=530085%3A%C0+[/url]

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-04-26 22:53:24)

96

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Dzieki. Zaktualizowane. Najbardziej pomogło Wilno cyrylicą.

Ostatnio edytowany przez malcin (2007-04-26 23:05:53)

97

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Ja chętnie poszedłbym do przedstawicielstwa RŻD. Ponieważ oni najprawdopodobniej zajmują się sprawami wysokiej rangi, to dobrze byłoby nie irytować ich pytaniami, na które można znaleźć odpowiedź gdzie indziej (np. o zniżki). Warto natomiast poprosić ich o pomoc w zakupieniu/rezerwacji biletów, podkreślając że chodzi o dwadzieścia parę osób. smile

98

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Alku - zobaczyłem co napisałeś w finansach i taka sprawa - z zaufanych źródeł wynika, że ludzie jeżdżący na Ural załatwiają bilety nie w Moskwie, tylko w Kaliningradzie, co jest dużo bliżej i można tam skoczyć np. w czasie bytności na obozie stałym na Mazurach (co bardzo możliwe, że będę mógł uprawić). Dlatego te 22zł się mogą zmniejszyć (wiem, że to niewielki pocieszenie ale zawsze).

I jeszcze - wizę do obwodu Kaliningradzkiego załatwia się ponoć od ręki i za darmo.

Ostatnio edytowany przez michaj (2007-05-08 21:12:54)

May the random() be with you!

99

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Niestety nie będzie informacji od rodziców mojego współlokatora.:(

100

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

A co się stało Twojemu współlokatorowi lub jego rodzicom?