101

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Jakoś trudno jest im się wybrać w okolice przystani. Nie do końca rozumiem dlaczego

102

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Mam taką opcję:

Otóż wedle znaków na niebie i ziemi pociąg z Moskwy dojeżdża do stacji Horota o godzinie 14:41, a pociąg z Workuta przejeżdża tam o 15:05. Teoretycznie powinniśmy się tam przesiąść, aby móc się wydostać na 1 km. To daje 70% szans na niezdążenie, bo oni mogą tam nie znać słowa "skomunikowane".

Dlatego zastanawiam się na ile sensowne jest kupienie biletów do Sobu i pogadanie z maszynistą, czy by nas szybko nie wyrzucił wink

May the random() be with you!

103

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

U mnie pociąg Workuta-Łabytnangi odjeżdża z Choroty o 16:26 lub 16:41 (w zależności od parzystości dnia), więc czasu na przesiadkę jest sporo.

Zgodzę się za to, że być może warto kupić bilet do Sobi i dogadywać się z kierownikiem pociągu w sprawie dodatkowego postoju dla nas.

104

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

smile Kawałek z rzd:

ЕЛЕЦКАЯ      14:57       46       15:43
ПЛ 61 КМ      16:00       1       16:01
ХОРОТА      16:25       1       16:26
ПЛ 86 КМ      16:42       1       16:43
ПЛ 92 КМ      16:53       1       16:54

I z poezda.net:

Платформа 61 Км    14:39     00:01     14:40     143    0
Платформа 7 Км    14:52     00:01     14:53     152    0
Хорота    15:05     00:35     15:40     157    0
Платформа 86 Км    16:03     00:08     16:11     168    0
Платформа 92 Км    16:20     00:08     16:28     174    0

(wygląda tak samo w parzyste i nieparzyste dni)

Ja wierzę rzd.

Z kolei dla rzd nie istnieje moim zdaniem platforma 1 km - ten sam pociąg sprawdzony w rzd i w poezda.net ma w rzd zbiór stacji jako podzbiór tych z poezda. Ale stacja 1 km istnieje, więc PEWNIE COŚ TAM STAJE, ALE NIE WIADOMO CO. Pewnie kosmici.

Z drugiej strony możemy też my stanąć w ramach pociągu Moskwa - Łabyntangi.
Tylko trzeba się decydować teraz, czy chcemy od Żukowa bilety na te kilka kilosów od Horoty, czy atakujemy pana konduktora.

May the random() be with you!

105

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Jakbyś napisał numery pociągów, to byśmy wiedzieli, o czym mówimy...

106

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

953M (bez sklepu) oraz 953Ja (ze sklepem)

Ja już nie rozumiem tego, który pociąg staje na 1km, a który nie.

May the random() be with you!

107

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

[url=http://doc.rzd.ru/wps/portal/doc?STRUCTURE_ID=389&layer_id=3368&id=1282]Art. 29.[/url] Koleje realizują po uprzednim zgłoszeniu przez osoby prawne sprzedaż biletów na przejazd dla zorganizowanych grup pasażerów (nie mniej niż 10 osób) na pociągi dalekobieżne i lokalne.

W zgłoszeniu (заявка) należy podać: nazwę osoby prawnej, liczbę miejsc, typ wagonu, datę wyjazdu, stację wyjazdu i stację przeznaczenia [numer pociągu też bym napisał wink -- AJ]. Do zgłoszenia należy dołączyć uporządkowaną nazwiskami listę pasażerów [pewnie z otczestwami -- AJ] z podaniem numerów ich dokumentów tożsamości (реквизиты документа) i wskazaniem przewodnika grupy.

Przy braku miejsc w pociągu i wagonach podanych na zgłoszeniu, za zgodą zgłaszającego mogą być przyznane miejsca w innych pociągu lub innych wagonach.

Za rezerwowanie miejsc w pociągach przy przejazdach zorganizowanych grup podróżnych pobiera się opłatę w wysokości ustalonej przez Ministerstwo Transportu FR. Przy zrzeczeniu się przydzielonych miejsc, pobranej opłaty nie zwraca się. W przypadku gdy kolej zmieni typ wagonu lub kategorię pociągu bez uzgodnienia i zgłaszający w związku z tym zrezygnuje z przejazdu, opłatę zwraca się.

Grupie wydaje się bilet na jednym blankiecie na każdy wagon (w którym są). Przy wystawianiu biletu wpisuje się na nim nazwisko przewodnika grupy i numer jego dokumentu tożsamości. Oba egzemplarze listy grupy są poświadczane przez kasę wydania biletu. Jeden z tych egzemplarzy zostaje w kasie, a drugi jest przekazywany przez przewodnika grupy konduktorowi przy wsiadaniu do pociągu.

Bilety odbiera się w ustalonym terminie [nie napisali jakim, a to jest istotne -- AJ]. Jeśli w tym terminie bilety nie zostaną odebrane, zgłoszenie przepada.

W przypadku gdy zgłoszenie przejazdu grupy następuje na mniej niż 10 dób przed odjazdem pociągu i przy możliwości jego zrealizowania, należność powinna być opłacona w ciągu doby od zgłoszenia.

Telegraficznie miejsc nie rezerwują. [to chyba jakiś artefakt -- AJ]

Bilet dla zorganizowanych grup uczniów na pociągi dalekobieżne, lokalne i połączenia podmiejskie wydaje się, gdy podróżuje co najmniej 10 osób, przy czym na jednego dorosłego opiekuna przypada nie więcej niż 10 uczniów.

Pominąłem to, co nas nie dotyczy (rezerwowanie całych wagonów, płatność bezgotówkowa, bilety tam i z powrotem).

108

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Ok, z tego co rozumiem wrzuciliśmy tam wszystkie informację, które musieliśmy. Trzeba się skontaktować do grupy "obsługa uczestników" lub "wizy" chyba po listę nazwisk uczestników, bo ona chyba też jest dynamiczna.

May the random() be with you!

109

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

to komu mam wysłać dane? nie mam danych kasi gajewskiej

110

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Już chyba dostaliśmy dane od Waszej grupy. A z resztą nie są jednak pilnie potrzebne.

M.

111

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

kasial napisał/a:

to komu mam wysłać dane? nie mam danych kasi gajewskiej

wysyłałam moje dane Kasi Biestek, ale mogę je za chwilę przesłać też do Ciebie.

112

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Zauważyłem, że nikt nie doliczył opłat za wydanie biletów kolejowych: [url]http://www.mza.ru/content/view/30/35/[/url].

Wynoszą one w skrócie ok. 6 zł za wydanie biletu na przejazd ze stacji sprzedaży oraz ok. 11 zł za przejazd z innej stacji.

113

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Alku, chciałeś dokładne wyliczenie przejazdu do Uralu Polarnego, więc kopiuję kawałki z maila Pawła:

czyli w sumie
Brześć-Moskwa 19:30 - 028Б 836,7 rubla
Moskwa-Łabytnangi 19:20 dzień później - 210Ч - 1472 ruble

+ 19 zł od łebka z Warszawy Wschodniej do Terespola
(11:47 - 14:50), więc w Terespolu mamy dużo przesiadki. Może jest coś ciekawego w Brześciu?

Oprócz tego apropo naszego rajdu do Kaliningradu proponuję przeczytać:
[url]http://www.poland.mid.ru/kom_03_pol.html[/url]
Z tego co zrozumiałem, to wizę do Obwodu dostaje się z automatu i to roczną. A że rok>=trzy miesiące, to trzeba zrobić sobie badania na HIV.

Ostatnio edytowany przez michaj (2007-06-03 18:24:09)

May the random() be with you!

114

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Tak, ale mnie właśnie interesowało głównie, ile mamy czasu na przesiadkę w Terespolu -- bo pociągów do Brześcia może nie być zbyt wiele...

Co do wizy do Kaliningradu, to na tej samej stronie, w drugim akapicie, jest napisane że

W przypadku ubiegania się o jedno lub dwukrotną wizę na okres trzech miesięcy certyfikat [o negatywnych wynikach testów na HIV] nie jest wymagany.

Nie leży to w sprzeczności ze zdaniem, że

[...] obywatele Polski zamieszkali na stale na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej mogą ubiegać się o roczną bezpłatną wielokrotną wizę na wjazd do obwodu Kaliningradzkiego bez przedstawienia zaproszenia.

115

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Wymyśliliśmy z Alkiem, że w związku z rewelacjami wizowymi, zamieniamy Kaliningrad na Lwów.

Czyli szykuje się ,,Bitwa przy kasach we Lwowie'' epizod drugi. tongue
Choć umiemy już tam trafić przynajmniej do właściwej kasy, co nie jest trywialne...

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-06-04 22:46:04)

116

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

A jeśli na Ukrainie nie sprzedają biletów na pociąg z Białorusi do Rosji, to należy moim zdaniem rozważyć jako jedną z możliwości jechanie do Moskwy przez Ukrainę...

117

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

ajank napisał/a:

A jeśli na Ukrainie nie sprzedają biletów na pociąg z Białorusi do Rosji, to należy moim zdaniem rozważyć jako jedną z możliwości jechanie do Moskwy przez Ukrainę...

Alku, gdyby nie to, że od kilku miesięcy szefuję grupie przejazdy, powiedziałbym "bardzo śmieszne".

May the random() be with you!

118

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Rozumiem, że mail do srp się zatkał w tyłek i nie mamy żadnej od nich odpowiedzi.

Jeśli tak, to dwie rzeczy:

1) Pawle, jako że administrujesz drogą na Ural, to sporządź proszę w przeciągu jakiegoś półtora tygodnia awaryjną trasą przejazdu do Moskwy przez Lwów i Ukrainę. Załóż, że chcemy zdążyć na ten sam pociąg w Moskwie, którym w tym momencie chcemy jechać.

2) I sprawa do wszystkich. Jakbyście mieli czas to pogooglajcie po stronach Rosyjskich i spróbujcie znaleźć jak najwięcej adresów miejsc w których mogą coś wiedzieć o statkach na Obie. To jest sprawa, która w tym momencie jest najważniejsza, więc spróbujmy wszyscy poszukać.

May the random() be with you!

119

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Kiedyś umieszczałem w tym wątku dane teleadresowe rosyjskich portów. Może warto wysłać do nich faks? Można spróbować wysłać ze szkoły...

120

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Dzisiaj zaatakowałem w szkole faks. Udało się przesłać pismo do portu rzecznego w Salechardzie, mimo prób do Kompanii Nord nie (jeden faks nie odpowiada, w drguim pani mówi coś po rosyjsku i nie udało się wygenerować sytuacji przesłania faksu).

Ktoś ma jeszcze jakiś fajne faksy?

May the random() be with you!

121

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

A do Serginskiego Portu Rzecznego? (bo ja przygotowałem faksy do trzech firm)

122

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Grupa bojowa w składzie Alek, Michaj i ja zakończyła sukcesem swoją wyprawę na Białoruś -- zdobyła bilety potrzebne nam do dojechania aż do rzeki Ob (Brześć - Moskwa, Moskwa - Sob, 110km - Łabytnangi) i to wszystkie ze zniżką grupową (!), co można zobaczyć na [url=http://21wdw-2014.staszic.waw.pl/galeria/galeria.php?impreza=112&opis=0&COLS=3&MPP=2#wyniki]zdjęciach[/url].

smile smile smile

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-07-06 17:21:59)

123

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Znalazłem takie dwa fora na temat Salechardu:

[url]http://forum.userline.ru/myforum.php?board=26101643%3E%d0%a4%d0%be%d1%80%d1%83%d0%bc+%d0%bd%d0%b0+Obdorsk.ru[/url]
[url]http://www.drahelas.com.ru/[/url]

Szczególnie sensowne wydaje się to drugie. W szczególności na podforum Nasz Gorod jest wątek prom Salechard - Serginio z obecnymi taryfami na samochody. Gdzieś dalej ktoś się pytał o nasze pytanie, ale odpowiedzieli mu "zobacz se w porcie".

Czy możnaby prosić Cię Michale/Alku o dostosowanie naszych faksów do wersji foralnej i zapostowanie ich tam?

Ostatnio edytowany przez michaj (2007-07-09 11:16:15)

May the random() be with you!

124

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Jesteście Wielcy i Wspaniali i bardzo się cieszę wink
mam też nadzieję, że już odespaliście wyprawę

125

Odp: Grupa Przejazdy: forum wewnętrzne

Ja spałem od powrotu w piątek wieczorem do południa w sobotę, i już nie czuję zmęczenia. Najzabawniejsza była noc spędzona w poczekalni na dworcu w Brześciu... siedzieliśmy tam od północy prawie do ósmej rano, przy czym im późniejsza była pora, tym więcej ludzi w niej. wink