Opis trasy

Naszą podróż zaczynamy w harcówce w XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Stamtąd udamy się na Dworzec Centralny, skąd pociągiem udamy się do Poznania. Tam wsiądziemy w samolot, który zaniesie nas do Barcelony. Następnie pociągiem przedostaniemy się do Canfranc Estacion (1). Tam zacznie się nasza właściwa wyprawa - ruszamy w góry.

Z Canfranc Estacion idziemy w dolinę Izas, gdzie rozbijemy się na pierwszy nocleg. Doliną Izas dojdziemy nad jezioro Escarra (2). Ze względu na to, że na tym odcinku podobóz młodszy i starszy idą razem, nie będziemy przebywać dużych odcinków szlaku na raz. Dlatego po drodze będą się odbywać boczne wycieczki "na lekko", czyli bez plecaków dla drużyny starszej.

Znad jeziora Escarra przemieścimy się do miejscowości Escarilla(3), skąd autobusem przejedziemy do Biescas. Stamtąd ruszymy do obozu skautów hiszpańskich w Aso de Sobremonte (4), gdzie pozostanie podobóz młodszy. Natomiast grupa starsza ruszy dalej w góry.

Po odwiedzinach u skautów przejdziemy do Biescas. Stamtąd autobusem udamy się do Torli (5). Z tej miejscowości ruszymy w Dolinę Ordesy, którą dojdziemy aż do schroniska Goriz (6). Jest to jeden z najdłuższych marszów jaki mamy odbyć.

Pod schroniskiem zrobimy sobie dwa dni stałe, czyli takie, podczas których obóz nie zmienia miejsca. Planujemy wtedy odbyć dwie wycieczki - na Monte Perdido (jest to najwyższa góra, jaką chcemy zdobyć - jej wysokość to ponad 3300 m n.p.m.) oraz na Tobacor. Następnie udamy się w miejsce zwane Fon Blanca (7), a kolejnego dnia przedostaniemy się do Refugio de la Larri. Stamtąd pójdziemy dalej szlakiem GR11 i następny obóz rozbijemy u zbiegu Baranco de Perranicula i Baranco del Clot.

Stamtąd zejdziemy do Parzan nad doliną Rio Real i przejdziemy do Bielsy. Tam skończy się nasza górska wyprawa. Następnie planujemy 2 dni zwiedzania Barcelony, skąd przez Poznań wrócimy do Warszawy.