Obóz do Hiszpanii jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch drużyn harcerskich. Jedna z nich, 21. WDW „Stare Żbiki”, działająca przy warszawskim XIV LO im. Stanisława Staszica, zrzesza licealistów i studentów. Z kolei 21. WDHy „Żbiki” działa przy Szkołach Podstawowych nr 88 oraz nr 227 w Warszawie i zrzesza osoby w wieku 10-14 lat.

Obóz jest organizowany od początku do końca, we wszystkich jego aspektach przez jego uczestników. Krótka ich prezentacja znajduje się w dziale Uczestnicy. Przygotowania do obozu rozpoczęły się we wrześniu 2007 r.


Aktualności
15 lipca 2008 przez m_korch
Jestesmy w Barcelonie

Najnowsze wiesci z kawiarenki internetowej w Barcelonie. Wszyscy maja sie dobrze, lot byl bardzo atrakcyjny ze wzgledu na czyste niebo. Zobaczylismy Alpy i Morze Srodziemne z gory. Dzis jeszcze dojedziemy do Lleidy. Jest 37 stopni, wiec jak na tutejsze warunki umiarkowanie.

Pozdrawiamy wszystkich rodzicow i innych czytelnikow

31 marca 2008 przez Gege
Kolejny patron.
Od dzisiaj wspiera nas też Staszic Kurier- gazetka wychodząca w naszym LO. Dzięki! :)
23 marca 2008 przez Gege
Patroni medialni
Z prawdziwą przyjemnością informuję, że zdobyliśmy pierwszych patronów medialnych! Są nimi: turystyka.gazeta.pl, Ochotnik, czyli miesięcznik wydawany przez Ośrodek Kultury Ochoty oraz Czuwaj- miesięcznik harcerski. Serdeczne dzięki! :)
20 lutego 2008 przez Taboret
Wpłaty na obóz

Szanowni Państwo, Druhny i Druhowie,

Przypadł mi w roli smutny obowiązek ogłoszenia trybu i terminu pierwszej wpłaty na obóz.

Kwota: 500 PLN

Termin: 5 marca 2008 roku (środa)

Przewidujemy następujące możliwości dokonania wpłaty:

 1. Bardzo preferowana - poprzez przelew na rachunek obozu założony na koncie kwatermistrza obozu
 2. W gotówce - za pokwitowaniem w postaci dokumentu KP:
  • Mi - Piotrowi Taborowi - w XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie w środę 5 marca 2008 w godzinach 14-15 przy gablotce.
  • Mi - Piotrowi Taborowi - w kawiarni Coffee Heaven na ulicy Świętokrzyskiej (przy skrzyżowaniu z Marszałkowską) w sobotę 23 lutego 2008 w godzinach 17-21.
  • Mi lub Alkowi - na spotkaniu przed obozowym u Kasi Lewińskiej - 1 marca
  • Mi - Piotrowi Taborowi - po umówieniu się indywidualnym (ptabor@czuwaj.net).

Przypomnienie:

Termin obozu: druga połowa Lipca = 14/15 do 31 lipca.

Koszt całkowity: (realny) 1300 PLN, (pesymistyczny) 1400 PLN, (optymistyczny) 1200 PLN - zależy od pieniędzy zarobionych na akcjach zarobkowych i sponsorów - Może też zależeć od udziału danej osoby w akcjach zarobkowych.

Warunki uczestnictwa w obozie:

 • Wziąć udział w przygotowaniach do obozu
 • Pojechać na przynajmniej jeden wyjazd (rajd) z drużyną oprócz obozu
 • Wpłacać w terminie pieniądze na obóz

Warunki są połączone operatorem logicznym "i" ("AND", &&), to znaczy wszystkie muszą zastać spełnione. Na przykładzie: Jaś wpłacił pierwszą ratę, a następnie zlał przygotowania do obozu lub nigdy nie był na wyjeździe z 21WDW -> efekt Jaś nie pojedzie na obóz i nie dostaniew zwrotu wpłaconych pieniędzy.

FAQ:

Jestem na liście rezerwowej. Pomóż mi proszę, bo nie wiem, czy mam wpłacić, czy nie ?

Mamy nadzieję, że sytuacja rozstrzygnie się wcześniej i z wyprzedzeniem poinformujemy Cię o awansie na listę pewniaków. Gdyby jednak tak się nie stało. iej pieniądze do dyspozycji (zrobienia przelewu) - gotowe na 5 marca, ale nie wpłacaj ich - możliwe, że 6 kwietnia zadzwoni telefon ze szczęśliwą informacją. Gdybyś jednak był niecierpliwy i wpłacił pieniądze, a później nie trafił na listę osób którym kupiono bilet - oczywiście zwrócimy Ci wszystkie pieniądze.

2. Nie wiem, czy uda mi się zebrać taką sumę w terminie. Czy możliwe jest przesunięcie wyjątkowo terminu ?

Może być ciężko - bo pieniędzy tych będziemy potrzebowali by kupić bilety lotnicze jak najszybciej. Jest szansa - pomyślimy co da się zrobić - skontaktuj się jak najszybciej z ptabor@czuwaj.net lub 022-827-67-36

3. Nie mogę sobie pozwolić na wydatek rzędu 500PLN. Co mam zrobić ?

Zgłoś to najszybciej do: ptabor@czuwaj.net lub 022-827-67-36.

4. Czy jak wpłacę pierwszą ratę na obóz - a później się rozmyślę to mogę odzyskać pieniądze ?

Jak kupimy bilety na samolot - to od tego momentu nie będziesz mógł odzyskać pieniędzy, które wydaliśmy na IMIENNY! bilet lotniczy (niestety takie one są) dla Ciebie.

5. Mam inne pytanie.

Pytaj - wiesz kogo.

3 lutego 2008 przez Gege
Opisy obozowiczów
Prawie gotowa jest podstrona z uczestnikami obozu, wkrótce pojawią się też opisy harcerzy młodszych. :)