Temat: Pochodziłem po stronie i...

Janek w jakimś wątku proponował pochodzenie po stronie i zastanowienie się nad szerszymi uwagami niż tylko galeria. Więc ja zapoczątkuję.

Będę pisał tylko o nietechnicznych rzeczach do zrozumienia przez normalnego usera. Techniczne rzeczy (np. odwieczny problem wielu redundantnych tabel z ludźmi), jak wiadomo, są w jakiejś lekkiej rozsypce, więc nie chcę o nich pisać tongue

1. Forum. Ugrade forum do nowej wersji. Imho jest fajniejsza. W szczególności ma porządnie a nie byle jak wbudowanego UTFa.  Problemem może jest to, że dostępne tłumaczenie na polski nie jest jeszcze kompletne. Przy okazji można by rozwiązać problem nieodznaczania się automatycznego przeczytanch postów.

2. Forum -- luźna propozycja. Możnaby je sensowniej wintegrować w stronę. W sensie, nieśmiało się pochwalę, tak jak jest tu: [url]http://21wdhy.harc.pl/forum[/url]. Chyba wygodniejsze to jest dla użytkowników -- np. teraz chociażby żeby się zalogować i następnie dotrzeć do działu dla orłów (lub do galerii, żeby ją opisywać) jest masa klikaniny, która by się nieco skróciła przy moim rozwiązaniu.

3. Wygląd -- kolejna luźna propozycja. Może mi się już poprostu opatrzył. Ale mam wrażenie jakiegoś braku świeżości i ,,nowoczesności''. Może warto pomyśleć o czymś nowym?

4. Nie wiem, czy to istotne, ale obecnie strona nie jest zgodna z wytycznymi dla stron internetowych jednostek ZHP. To nie jest duży mankament (w szczególności, że sama strona ZHP nie do końca jest), ale może warto dla zasady tym wytycznym sprostać? Vide: [url]http://internet.zhp.pl/index.php?do=standard&navi=0083,0022,0002[/url]

5. Znów odwieczna kwestia tego, że coś w końcu trzeba zrobić ze śpiewnikiem.

6. Uregulowanie tego kto, co może edytować na wiki. Vide: [url]/forum/viewtopic.php?id=377[/url]. Jeśli nie zostanie to zrobione w skończonym czasie, to wnioskuję zdecydowanie o wycofanie stamtąd materiałów KSH.

Tyle na razie.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2009-02-10 00:23:51)

2

Odp: Pochodziłem po stronie i...

Na razie w Mediawiki nie ma możliwości technicznych, by możliwość edycji materiałów KSH przyznać tylko pewnej grupie użytkowników. W tej chwili Wiki zostało jedynie wyłączone z możliwości edycji przez Świat.

Jakby co, strony KSH można zwyczajnie zablokować, ale wtedy dostęp do ich edycji mają wyłącznie administratorzy Wiki (których teraz nie ma wcale - więc też swoją drogą nie ma kto blokować stron).

W sumie wycofanie z Wiki materiałów takich jak materiały KSH jest sensowne, ale najpierw trzeba je doprowadzić do lepszej drukowalności z poziomu strony drużyny.

3

Odp: Pochodziłem po stronie i...

jankiel napisał/a:

W sumie wycofanie z Wiki materiałów takich jak materiały KSH jest sensowne, ale najpierw trzeba je doprowadzić do lepszej drukowalności z poziomu strony drużyny.

Ależ one są w pdfach!!! Więc nie rozumiem problemu drukowalności.

M.

4

Odp: Pochodziłem po stronie i...

"materiały takie jak materiały KSH" nie wszystkie są w pdf-ach. To że akurat materiały KSH są w pdf-ach to fajnie, ale są też inne materiały, których nie da się sensownie drukować w tej chwili.

5

Odp: Pochodziłem po stronie i...

A w ogóle, to popieram pomysł stworzenia jakiegoś nowszego wyglądu strony.

6

Odp: Pochodziłem po stronie i...

ja też popieram i popieram dostosowanie jej do wymogów ZHP (teoretycznie powinno to być pewnie dawno temu zrobione tongue)

7

Odp: Pochodziłem po stronie i...

Proponuję uaktualnić [url]http://21wdw-2014.staszic.waw.pl/ostronie.php[/url] wink

8

Odp: Pochodziłem po stronie i...

proponuję zmienić zdjęcie drużynowego w podstronie czlonkowie - przy całej mojej sympatii do Krzysia, taki skrzywiony nie wygląda zachęcająco...

9

Odp: Pochodziłem po stronie i...

Proponuję również zmienić moje zdjęcie tamże smile

10

Odp: Pochodziłem po stronie i...

jankiel napisał/a:

To że akurat materiały KSH są w pdf-ach to fajnie

To znaczy, że można je _już_ usunąć z Wiki, a nie dopiero jak cośtam.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2009-02-10 23:56:48)

11

Odp: Pochodziłem po stronie i...

m_korch napisał/a:

To znaczy, że można je _już_ usunąć z Wiki, a nie dopiero jak cośtam.

M.

Żeby usunąć/zablokować dowolną stronę, potrzebny jest jakiś admini SłoWików. Na razie nie jest to nikt personalnie, jest jedynie user "Admin", do którego nawet nie mam hasła (sprawdzałem). Może ma ktoś, kto instalował SłoWiki.
Technicznie wiem jak można przyznać komuś adminowanie i mogę w sumie to zrobić, ale potrzebna jest jakaś bardziej formalna dezycja co do adminowania SłoWikami. Z automatu można nadać te prawa chyba tylko Dziabągowi, a on jeszcze nigdy nie zalogował się na SłoWiki, przez co nie można mu nadać tych uprawnień.

12

Odp: Pochodziłem po stronie i...

Do stron, które chcesz usunąć, możesz dodać szablon

{{Do usunięcia}}

Jak się wyklaruje sytuacja z administracją SłoWikami, to strony te zostaną usunięte.

Ostatnio edytowany przez jankiel (2009-02-11 01:02:28)

13

Odp: Pochodziłem po stronie i...

kasial napisał/a:

proponuję zmienić zdjęcie drużynowego w podstronie czlonkowie - przy całej mojej sympatii do Krzysia, taki skrzywiony nie wygląda zachęcająco...

Kasiu jak chcesz zobaczyć nie zachęcające zdjęcie to polecam moje wink

Homofobia - to się leczy

14

Odp: Pochodziłem po stronie i...

Cinku - chyba nie bardzo mnie zrozumiałeś... właśnie chciałabym widzieć zdjęcia zachęcające wink

Cóż, Twoje zdjecie przynajmniej nie jest zdjęciem powitalnym - od niego podstrona się nie zaczyna...

15

Odp: Pochodziłem po stronie i...

Nikt przynajmniej nie jest negatywnie zaskoczony jak mnie zobaczy 'na żywo':P.

Również odwieżyłbym wygląd, aczkolwiek zostawiając obecną kolorystykę.

Z mniej ważnych rzeczy można dorzucić miniaturki stron w dziale 'linki'.

Nie do końca zrozumiałem sprawy ze Słowikiem. Czy to Taboret (jeśli nie Janek czy też Alek) jest tą władną osobą, czy też jest fizycznie nie ma?

16

Odp: Pochodziłem po stronie i...

Na słoneczku są fizycznie władne osoby (np. Taboret, Alek, ja). Ale nikt poza Taboretem i Dziabągiem nie jest władny formalnie. Powiedz po prostu, komu dajesz we władanie SłoWiki do administracji - wg mnie to jest decyzja drużynowego/kadry.

Taboret chyba tu nie jest dobrym wyborem, bo jest od bardziej gruntowych spraw (sprzęt, utrzymanie serwera). Ja mogę. Alek nie wiem czy chce, ale wg mnie powinien.

17

Odp: Pochodziłem po stronie i...

Alek nie jest dobrą kandydaturą, bo nie warto wyznaczać na takie rzeczy staruchów takich, jak my. I sądzę, że on się ze mną zgadza. To głupio, że coś zainstalowaliście, uprzednio nie decydując, kto się będzie tym dalej zajmował... sad

M.

PS. Mam wrażenie, że jest więcej formalnie władnych osób na słoneczku. Tylko w określonych zakresach. Np. Wojtek w zakresie tego forum, ja w zakresie strony 21. WDHy. Formalnie władny jest też Marek M. z okazji tego, że słoneczko jest jakby nie patrzeć w sieci staszicowej. Dziabąg jest władny w zakresie strony 21. WDW, a Taboret w zakresie w jakim jest właścicielem sprzętu...

Ostatnio edytowany przez m_korch (2009-02-12 15:26:02)

18

Odp: Pochodziłem po stronie i...

Władny formalnie do czego ?

Faktycznie nie mamy administratora SłoWików, Alek je chyba instalował,
Ja na MediaWiki się nie znam, poza tym, że jest to kobyła, która niewiem, czy nie jest zbyt wielka (skomplikowana) do naszych potrzeb. Szybkie googlowanie że jakieś uprawnienia daje [url]http://www.mediawiki.org/wiki/Extension:Permissions.[/url]

BTW:
  W związku z porządkami na różnych moich stronach:
[url]http://ptabor.w.staszic.waw.pl/~ptabor/polski/.[/url]

Czy jak się znajdą chętni (a już ktoś w tej sprawie się odzywał) to Słowiki będą chętne przyjąć te materiały - czy  mam sobie zorganizować inne wiki.

19

Odp: Pochodziłem po stronie i...

Instalował je Janek, a ja pomogłem przy konfiguracji. smile Myślę, że rozszerzenie wskazane przez Taboreta jest w porządku i warto je zainstalować.

20

Odp: Pochodziłem po stronie i...

Ja byłem przekonany, że to Alek instalował SłoWiki.

21

Odp: Pochodziłem po stronie i...

Doraźnie (czyli np aby usunąć materiały ksh) władnym ws. SłoWików powinien być Janek (i niech będzie), czy na stałe o tym powinna zdecydować kadra biorąc pod uwagę zdanie osób kompetentnych;).

22

Odp: Pochodziłem po stronie i...

OK. Krzyś dał mi tymczasowe prawo do administracji SłoWikami. Do doraźnych działań.
W związku z tym:
1) Opisy prób, które są w PDF-ach zostały usunięte ze SłoWików, a linki przekierowane na PDF-y na stronie drużyny
2) Strony z materiałami, które się raczej nigdy nie zmienią: prawo, przyrzeczenie itp. zostały zabezpieczone przed edycją do poziomu grupy administratorów.

Przypominam, że w Mediawiki są trzy poziomy zabezpieczeń edycji dla pojedynczych stron: "świat", "zarejestrowani użytkownicy", "administratorzy". Dodatkowo u nas, globalnie prawa do edycji są ograniczone do "zarejestrowanych użytkowników". "Świat" może popatrzeć i poczytać.

23

Odp: Pochodziłem po stronie i...

[url]http://21wdw-2014.staszic.waw.pl/1procent.php[/url] też bym zaktualizował, w szczególności ostatnie zdanie. wink

Ostatnio edytowany przez ajank (2009-02-14 00:57:05)

24

Odp: Pochodziłem po stronie i...

W szczególności, że się nieco zmieniło od ostatniego roku, vide [url]http://21wdhy.harc.pl/okazyjne/1procent2009.pdf[/url].

M.

25

Odp: Pochodziłem po stronie i...

To może jeszcze - bo w sumie nie wiem dlaczego nie ma jużodniesienia na stronę Uralską ze strony głównej?