1

Temat: Planszówki :)

Skoro, (jak już Michaj słusznie zauważył, co widać po liczbie ogólnych wątków na forum) jacyś kryptokombinatorzy dyskutują sobie na tajnych podforach wink, to tu trzeba ożywić życie i wogóle. Wolność, jawność, otwarty kod, GPL i inne takie.

A chciałem zacząć temat planszówek. Jakiś czas temu robiliśmy z Olą imprezę planszówkową, gdzie było dużo gier (zastawiliśmy z pół podłogi nimi - pudełkami znaczy się) i wogóle było fajnie. Mnie tam się strasznie podobało, mimo że spędziłem ponad połowe czasu nad jedną grą.

Dlatego rzucam tematy w tłum:
1) Czy rzesza Żbików, Żbiczków, Żbiczątek, Żbikmasterów, Żbikkryptokombintorów by reflektowała na jakąś jeszcze jedną planszówkoimprezę? Z mojej strony można dostarczyć sporo gier, Onufry pewnie też przyciągnąć się da. Gorzej z terminem: jak dla mnie tydzień 18-25 czerwca jest chyba jedyny akceptowalny wink Jak szkoła ma zajęcia?

2) A co wam się podobało z gier na imprezie? Albo znacie jakieś inne super fajne gry?
Albo cośtam?

Prawie wszystkie gry z imprezy pochodzą ze sklepu [url=http://www.rebel.pl]www.rebel.pl[/url], który serdecznie polecam wszystkim, którzy mają trochę pieniędzy do wydania wink.

2

Odp: Planszówki :)

Jestem debilem i się kajam. Ten post powinien się znaleźć w forum "imprezy" i nie wiem dlaczego nie zauważyłem tego forum. Alku, możesz go przenieść?

3

Odp: Planszówki :)

W kwestii formalnej: przeniesiony. smile

W kwestii merytorycznej: mam egzaminy w poniedziałek, środę i piątek. Jeżeli impreza byłaby któregoś z tych dni wieczorem, to są duże szanse na moje pojawienie się.

A mi bardzo spodobał się Railroad Tycoon, i chętnie zagrałbym jeszcze raz, do końca. smile

Ostatnio edytowany przez ajank (2006-06-01 12:14:58)

4

Odp: Planszówki :)

23. kończy się szkoła i zaczyna się obóz z tego co wiem.

Ja mam w poniedziałek i w piątek egzaminy (w poniedziałek dwa), więc z chęcią pograłbym sobie np. właśnie w poniedziałek wieczorem, kiedy to nie będę mógł i tak nic mądrego robić.

M.

5

Odp: Planszówki :)

14 jest wystawienie ocen końcoworocznych, więc po tym terminie będę zainteresowany.

6

Odp: Planszówki :)

PrzemekO napisał/a:

14 jest wystawienie ocen końcoworocznych, więc po tym terminie będę zainteresowany.

Ja tak samo.

m_korch napisał/a:

23. kończy się szkoła

i 24 wyjeżdżam, więc mnie nie będzie.
Podsumowując: Bardzo chętnie się zjawię ale od 14 do 23.
(niestety na poprzedniej imprezie planszówkowej mnie nie było sad )

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

7

Odp: Planszówki :)

Żałuj waść, żałuj.

8

Odp: Planszówki :)

To co z tymi planszówkami? Kiedy w końcu?

M.

9

Odp: Planszówki :)

Zamilkłem, bo nie jestem w stanie podjąć decyzji. Tj. myślę o wtorku za tydzień popołudniu (Ola ma we wtorek egzamin, więc w poniedziałek na pewno nie będzie), ale nie jestem w stanie teraz zagwarantować że na pewno. Jeszcze się odezwę.

10

Odp: Planszówki :)

Została podjęta decyzja.

Niniejszym planszówki się odbędą. W klubiko-piwnicy w kamienicy Onufrego :-). We wtorek, 20 czerwca, start około godziny 17. Planszówek będzie duużo i serdecznie zapraszamy planszówkowców z dwudziestej pierwszej smile. Oczywiście, jeśli ktoś ma jakieś planszówki, zachęcamy do przynoszenia.

Przy czym, jest kilka planszówek większego kalibru:
dyplomacja, serenissima, gra o tron i oczywiście twilight imperium. Każda z nich jest trochę inna, ale jest grą na od 3-4h (serenissima, gra o tron) do więcej (pozostałe dwie); więc jeśli ktoś chciałby pograć, to proponuję na forum dobrać ekipy do grania.
O grach najlepiej poczytać na [url=http://www.rebel.pl]www.rebel.pl[/url], co ja tam będę opowiadał...

Przy czym, chcieliśmy prosić o dwie rzeczy:
Erste mal, przychodzący ludzie są proszeni o przyniesienie jakiś fruktów czy piciów, my nie chcemy nic zapewniać.
Zweite mal, prosimy o pomyślenie, czy nie jesteście w swoich planach w stanie uwzględnić pomoc przy sprzątnięciu po imprezie. Nie wiadomo jak będzie się ona rozwijać, więc kiedy będzie koniec, ale byłoby fajnie jakby parę osób zostało :-)

11

Odp: Planszówki :)

sorry, ale o "dyplomacji" nic nie znalazłem (na googlu też)

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

12

Odp: Planszówki :)

No to ja powiem, ze pewnie chetnie wpadne smile
Ale nie wiem, o ktorej, do  ktorej i na ile, wiec na zadna dyplomacje i inne takie sie nie pisze...

13

Odp: Planszówki :)

A.. dyplomacja, etam'ie, to taka stara gra, pierwowzór ich wszystkich. Jako że w swoim czasie poprzegrywaliśmy ją dużo, to teraz pewnie nie zagramy - ale może? To taka gra z kategorii negocjacyjnych, stragegicznych, z najprostszymi zasadami i największą ilością dyplomacjowania. Poszukaj może po angielsku Diplomacy.

14

Odp: Planszówki :)

Ja bardzo chętnie przyjdę smile, przyniosę cośdo jedzenia i picia i nawet mogę zostać i posprzątać wink
Olu i Marcinie - trzymajcie się chłodniej (skoro jesteście aż za ciepli wink)
Buziaki

15

Odp: Planszówki :)

Ja też chętnie wpadnę. W kwestyi źródeł energi przymowanych doustnie zapewne coś wykombunuję, a co do sprzątania, to zobaczymy o której skończymy big_smile.

16

Odp: Planszówki :)

Wygląda na to, że przybędę/dziemy, a co. Carcassonne ma być! Możemy przywieźć też swojego Carcassonne Castle, żeby zająć czymś ętelygnetnym mniejsze podgrupy (Castle jest z definicji 2osobowa).

17

Odp: Planszówki :)

Ja pewnie wpadnę i chętnie się piszę na dyplomację tudzież inną dużą grę. Tylko powiedzcie jaką, żebym się zaczął uczyć zasad wink

I jeszcze jedna sprawa: w godzinach 16-18 w ten wtorek, co planszowki, jest mecz Polska - Kostaryka. Może się wbijemy trochę wcześniej, obejrzymy mecz i będziemy grać (bo I presume, że nie jestem jedynym który chciałby zobaczyć jak wreszcie komuś dokopujemy:))?

May the random() be with you!

18

Odp: Planszówki :)

Ja pewnie wpadnę, ale o której i na ile, podobnie jak Marysia, nie wiem.

M.

Odp: Planszówki :)

Ja też chętnie wpadnę.

Spać + spać + ciepło = dobrze

20

Odp: Planszówki :)

Ja tez!

21

Odp: Planszówki :)

ojej
rzeczywiście jutro mecz
no to pewnie ja wparuję po

Homofobia - to się leczy

22

Odp: Planszówki :)

bawcie się dopsz

"To nie jest mi tak dalekie,
(...) od czasu do czasu zaglądam tam"
Dubska - Raj