51

Odp: Nowy wystrój harcówki

w tym cinek tongue

52

Odp: Nowy wystrój harcówki

To ja chciałbym wyjaśnić, jak to się stało, że kupiliśmy farbę w odblaskowym kolorze winne grono.

Zaczęło się do tego, że samozwańczy zespół do spraw kolorów (Ela, Arek i ja) wybrał docelowe kolory harcówki. W szczególności na kolor drzwi i półek został wybrany pewien leśny odcień niezbyt ciemnego zielonego. Wybór ten został uwieczniony przez zaznaczenie odpowiedniego koloru na papierowym wzorniku.

Z tym wzornikiem w rękach ekipa kupująca farbę udała się do sklepu Leroy Merlin. Obejrzała ona znajdujące się tam próbki pomalowane farbą olejną, wybrała najbardziej podobny odcień, a następnie wróciła do harcówki... z farbą w odblaskowym kolorze winne grono.

We środę powtórzyłem ich czynność. Patrząc na wiszące w sklepie próbki stwierdziłem, że dobrym kolorem będzie leśne runo. Poszukałem więc wśród półek etykiety z nazwą ,,leśne runo'' i z ceną. A za tą etykietą leżały sobie puszki z farbą... w odblaskowym kolorze winne grono. smile

Sytuację udało się opanować, leśne runo leżało na sąsiedniej półce, zaś dwie nieotwarte puszki winnego grona udało się szczęśliwie zwrócić. Jeśli ktoś chciałby się zaopatrzyć w prawie pełną (ale otwartą) puszkę farby olejnej w odblaskowym kolorze winne grono, to drużyna chętnie i tanio sprzeda. smile

(A może pomalujmy nią regały w magazynku? wink)

Podsumowując, kolorystyka harcówki przedstawia się następująco:
* sufit -- melon
* ściany -- herbaciana róża
* drzwi i półki -- leśne runo.

Ostatnio edytowany przez ajank (2008-12-19 18:42:46)

53

Odp: Nowy wystrój harcówki

Znaczy:
* sufit - jasno zielony
* ściany - czerwony
* drzwi i półki - ciemno zielony?

54

Odp: Nowy wystrój harcówki

Chyba raczej:
* sufit - blady żółty, może lekko pomarańczowy
* ściany - bardzo jasny różowy, lekko wpadający w żółty albo beżowy
* sufit - ciemnozielony.
Zgadłam mniej więcej, czy za tymi nazwami kryje się jakaś większa tajemnica?

55

Odp: Nowy wystrój harcówki

na końcu nie sufit tylko półki i chyba nie jest to taki ciemny, ale ja go tam nie widziałam tongue

56

Odp: Nowy wystrój harcówki

jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda kolor leśne runo to polecam wpisać w gugla "kawasaki" - to jest kolor bardzo zbieżny z tym co w branży motoryzacyjnej nazywa się "kawasaki green" może ton ciemniejszy
a ja dostrzegam trochę kolorów - jestem na pedagogice od 6 lat z hakiem z samymi kobietami w grupie więc jakiś kawałek mnie musiał zniewieścieć, na szczęscie objawia się to rozróżnianiem kolorów i zainteresowaniem kosmetologią a nie innymi aspekatmi życia wink

Homofobia - to się leczy

57

Odp: Nowy wystrój harcówki

Sufit - ciepły biały (tak w praktyce to wyglada)

Leśne runo to kolor (z tego co widziałam na puszce) moim zdaniem taki jak drzwi do harcówki były dotad - czyli ładny zielony

Ścian nie widziałam, ale trochę mnie martwią "smugi widzialne pod światło" - jeśli to stwierdzenie Alka, to jak dla mnie to źle wróży ścianom... np że są w nieregularne paski.. sad

58

Odp: Nowy wystrój harcówki

Spokojnie. smile Smugi widoczne pod światło zostały jak dotąd dostrzeżone tylko na suficie i tylko przez Arka, nikt inny nie był w stanie ich dostrzec. wink

59

Odp: Nowy wystrój harcówki

No tak, niektorzy maja oczy napromieniowane od patrzenia w monitor i takie sa efekty wink