26

Odp: Nowy wystrój harcówki

Co do koloru wykładziny, zgadzam się z Marysią. Imho źle będzie wyglądało, jeśli będzie tworzyć jeszcze  coś innego.

M.

27

Odp: Nowy wystrój harcówki

wnęki okienne i uskok najdłuższej ściany na zielono - lepiej może wyglądać.

434x271 to wymiar ściany tej jak się wchodzi, to po prawej, za uskokiem.

28

Odp: Nowy wystrój harcówki

w obi jest wykładzina co się nazywa sztuczna trawa, kosztuje mało wygląda nieźle

alek mi pisał że chcemy jeszcze lampy czy coś, zastanówcie się jakie lampy tam chcecie, ja do wyboru czegokolwiek żeby było ładne się nie nadaję wink

Homofobia - to się leczy

29

Odp: Nowy wystrój harcówki

To ta po prawej, więc wyobrażaliśmy ją sobie z Kasią tak samo. smile

Wydaje się, że nie chcemy inwestować w nowe lampy.

Ostatnio edytowany przez ajank (2008-12-08 13:43:07)

30

Odp: Nowy wystrój harcówki

Chciałem jeszcze dodać, że możemy powiesić zegar w harcówce, taki kwarcowy z kurantem:P. Wygraliśmy go na grze miejskiej w ostatnią sobotę:).

(wiem że może ucierpieć, ale jeśli nie tam, to gdzie go powiesić?)

31

Odp: Nowy wystrój harcówki

nie malujmy uskoku najdłuższej ściany na kolor inny niz reszta ścian... To takie niepotrzebne podkreślanie nieistotnego szczegółu...

32

Odp: Nowy wystrój harcówki

fajnie, że bedzie zegar...i gratuluję grupie, która go wygrała smile

33

Odp: Nowy wystrój harcówki

Też się cieszę, że będzie zegar... kurant zapewne będzie bardzo zabawnym elementem imprez w harcówce wink

Poza tym chciałbym ogłosić, że została już kupiona farba do malowania harcówki. Sufit będzie w kolorze ,,melon'', zaś ściany w kolorze ,,herbaciana róża''. tongue Kolory te podobały się całej wycieczce w składzie Ela, Arek i ja.

Malowanie sufitu odbędzie się już dzisiaj.

Ostatnio edytowany przez ajank (2008-12-10 01:16:08)

34

Odp: Nowy wystrój harcówki

Jesli moja wyobraznia co do kolorow dziala sensownie, to wyglada na to, ze niezle wybraliscie smile
Ale poczekajmy na efekt koncowy tongue

Ostatnio edytowany przez Marysia (2008-12-11 12:13:13)

35

Odp: Nowy wystrój harcówki

jako mniej lub bardziej udolnie malujący ten sufit stwierdzam że melon z nazwy farby był zdecydowanie melonem albinosem
ten kolor jest brudno biały i nie kryje ;p
ale fakt herbaciana róża jest kolorem równie nijakim co melon ale ton ciemniejszym przez co ma potencjał do dobrego komponowania się jedno z drugim

Ostatnio edytowany przez cinek (2008-12-12 01:09:58)

Homofobia - to się leczy

36

Odp: Nowy wystrój harcówki

Nie na to liczylam, ale trudno... wink

37

Odp: Nowy wystrój harcówki

za to drzwi będą troszkę bardziej wyraziste.....jasno zielone - mam nadzieję tylko, że ten kolor nie okaże się jakimś maksymalnym odblaskiem tongue
J.

38

Odp: Nowy wystrój harcówki

Meldunek z pola walki:

Harcówka nie była przygotowana do położenia koloru, ponieważ nie było farby podkładowej, która zabijałaby paskudne kolorki stare. Położono (nie wiem czemu) grunt bezbarwny (co za dziwny pomysł, nie rozumiem) zamiast białego. Położenie na tym koloru, jak zauważył Cinek, nie robiło dobrze, ponieważ fiolet i zieleń wychodziły (co było testowane bo na górne kawałki został położony melon. Szkoda pracy i farby.

W związku z tym pojechaliśmy i kupiliśmy grunt biały śnieżki i położyliśmy dwie jego warstwy (starczyło idealnie 10 litrów). Jest znacznie lepiej, choć nie idealnie - wiadomo było, że biste kolorki będą walczyć do ostatniej krwi i jeszcze się nie poddały.

UWAGA!!! Pamiętajcie na przyszłość jak będziecie cokolwiek malować: Jasna farba nie ma szans na przykrycie ciemnej (żeby nie wiem co na niej pisali) - najpierw trzeba gruntem białym zabić kolor ciemny.

W każdym razie, jak rozumiem, decyzja Krzysia jest taka, że kładziemy jeszcze jedną warstwę gruntu (czyli trzeba kupić 5 lub 6 litrów tego gruntu białego) i dopiero potem kolor. Ponieważ z kawałków zamalowanych melonem wychodziła zieleń i fiolet, a najgorzej było na styku sufitu i ściany, gdzie aż biły po oczach, ten kawałek pomalowaliśmy też gruntem (starając się nie ruszać sufitu) - w związku z czym przy kładzeniu kolejnej warstwy gruntu trzeba domalować ten kawałek melonu (czy jeszcze jest??). Na następnym malowaniu położyć kolor.

Poza tym przy tym gruntowaniu trzeba załatwić sprawę odpadającej farby (odpada w dolnych partiach ścian na wprost od wejścia i na prawo).

Co do półek - to są one rozkręcone i zmatowione papierem ściernym. Farba do malowania ich i drzwi wymaga rozpuszczalnika, więc tego nie pomalowaliśmy.

Druga sprawa co do farby na półki i drzwi jest taka, że moim zdaniem pomalowanie nią jest zbrodnią, która się będzie krwawo mścić na przebywających w harcówce... Farba winne grono w kolorze bistego zielonego - szczerze się zastanawiam, czy przypadkiem nie jest fluorescencyjna, bo odcień ma dokładnie taki jak zieleń fluorescencyjna...
Na waszym miejscu przemyślałabym głęboko położenie tego koloru, ponieważ jest ostrym koszmarkiem. Ja przynajmniej nie przyłożę ręki do tego by nim cokolwiek pomalować.

Przy okazji zakupów, kupiliśmy też 2 wałki z krótkim włosem, które lepiej nakładają farbę niż długowłose (nie robią "dziurek" pomiędzy), tylko trzeba uważać, bo wykorzystujemy kije do nich, które już były w harcówce i się łatwo zsuwają (ale daje się malować).

Ostatnio edytowany przez kasial (2008-12-13 08:46:41)

39

Odp: Nowy wystrój harcówki

farba do drewna była wybierana na podstawie próbek w sklepie, które wyglądały inaczej niż nalepka na farbie....niestety nie da się zajrzeć faktycznie do puszki ani przewidzieć jak to będzie wyglądało po pomalowaniu....

40

Odp: Nowy wystrój harcówki

to ja mam takie pytanie
czy już jest po pracach czy jeszcze jest coś do zrobienia, nie gwarantuję tego ze będę miał czas coś zrobić, ale jak on będzie to wolę coś zrobić niż pielęgnować skolioze przed kompem

Homofobia - to się leczy

41

Odp: Nowy wystrój harcówki

Dzieje się. smile Odpisz mi mailem, kiedy masz czas.

42

Odp: Nowy wystrój harcówki

A ja kiedy mam się stawić Alku ? smile

43

Odp: Nowy wystrój harcówki

Zróbmy tak, żeby wykładzina nie była jakaś mega niepasująca do ścian.

44

Odp: Nowy wystrój harcówki

Przekazałem tę sugestię 16. WDHy, ale nie bardzo mam instrumenty wywierania nacisku...

Ostatnio edytowany przez ajank (2008-12-18 01:30:58)

45

Odp: Nowy wystrój harcówki

Można pomalować tak ściany, by kolory na ścianie tworzyły epsilon-sieć w zbiorze wszystkich kolorów.

46

Odp: Nowy wystrój harcówki

Jutro będzie ostatni dzień prac malarskich w harcówce. Jeśli komuś przeszkadzają smugi widoczne pod światło, to niech jutro przyjdzie i zrobi tak, aby ich nie było. wink

W harcówce będą od 16 Paweł Dąbrowski i Cinek, wcześniej też można przyjść, narzędzia i farba są na wierzchu. smile

47

Odp: Nowy wystrój harcówki

A jak się pomaluje wałkami o krótkim włosie to też zostają smugi?

48

Odp: Nowy wystrój harcówki

Ja nie wiem, po prostu nie widzę tych smug...

49

Odp: Nowy wystrój harcówki

to ja ide tam bez okularów i też nie bede ich widział ^^

Homofobia - to się leczy

50

Odp: Nowy wystrój harcówki

Może są to na tyle subtelne odcienie, że tylko kobiety odróżniają je od reszty ściany? wink