Temat: Ograniczenia masowe ?

Może przeoczyłem, ale czy był gdzieś ogłoszony limit
masy "własnych rzeczy" uczestników ?

T.

2

Odp: Ograniczenia masowe ?

Nie został. Można by go łatwo policzyć z wzoru

limit(własne rzeczy) = limit(Ryanair) - (średni przydział rzeczy obozowych)

gdzie średni przydział rzeczy obozowych jest wciąż nieznany, zaś limit(Ryanair) = 25 kg.

3

Odp: Ograniczenia masowe ?

Gdzieś wokół [url=/forum/viewtopic.php?id=410]cieciostwa Taboreta[/url] zaginął cytat, że można zabrać 15kg bagażu na osobę plus 10kg bagażu podręcznego o niewielkich wymiarach.

4

Odp: Ograniczenia masowe ?

oraz post Michała, że młodsi mają dokładnie powiedziane co mają i mogą wziąć więc im limit nie jest aż tak bardzo potrzebny

5

Odp: Ograniczenia masowe ?

oraz móóóóój! z pytaniem, czy to jest 25kg, czy 50 funtów (to drugie jest bardziej standardowe w samolotach)? Bo 50 funtów to ok. 22.5kg a nie 25kg.

6

Odp: Ograniczenia masowe ?

Oraz moje krótkie wyjaśnienie prawie wszystkiego:

RYANAIR CHECKED AND HAND BAGGAGE POLICY:

The checked baggage allowance is 15kg per person (no infant allowance). No pooling/sharing of baggage allowances is permitted, even for passengers travelling together on the same reservation.

[...]

The following hand baggage restrictions apply per person (no infant allowance Maximum weight - 10kgs Maximum dimensions 55cm x 40cm x 20cm.

7

Odp: Ograniczenia masowe ?

No to jaki jest limit? To już chyba powinno być wyliczone?

8

Odp: Ograniczenia masowe ?

Zdecydowanie powinno...

(średni przydział rzeczy obozowych) = (masa sprzętu + masa jedzenia) / (liczba uczestników),

gdzie wartości wszystkich zmiennych po prawej stronie są dla mnie nieznane.

9

Odp: Ograniczenia masowe ?

To ja mogę sprecyzować liczbę uczestników. W sumie 19+17=36. W tym dwójka przyłącza się w Canfranc. Więc z Polski wyjeżdża 34. W tym 3 osoby jadą koleją. Więc na zbiórce 14.07 jest oczekiwanych 31 osób.

M

10

Odp: Ograniczenia masowe ?

Chciałbym zgłosić wątpliwość dotyczącą pakowania się. Otóż bagaż odprawiany nie może przekraczać 15kg, a bagaż podręczny nie może przekraczać niewielkich rozmiarów (oraz 10kg). Z kolei sprzętu obozowego, wg ostatniego maila, ma być 7-10kg.
I teraz: jak rozumieć limit na pakowanie się do plecaka?
a) 15kg minus 10kg => 5kg -- nie ma szans
b) 25kg łącznie minus 10kg => 15kg łącznie -- to już jest realne, ale czy przy odprawie nie będą się czepiać zawartości bagażu podręcznego? Poza tym, jeżeli ktoś weźmie czegoś trochę za dużo, to zastanawiam się, czy może być problem z poustawianiem rzeczy w tych dwóch plecakach.

Ja póki co próbuję osiągnąć 10kg plecaka dużego (pewnie wyjdzie mi 12) plus prawie pusty plecak dodatkowy (2kg?) Ale sądzę, że warto jasno określić jakąś oficjalną strategię pakowania się do plecaków (ile ma ważyć duży, ile mały) spośród rzeczy własnych, żeby potem nie było żadnych wątpliwości.

Po prostu nie wierzę w to, że nie znajdzie się jakaś osoba, która zrozumie dotychczasowe instrukcje trochę inaczej i weźmie np 15kg dużego plecaka rzeczy własnych oraz plecak mały z czymś jeszcze. Jest to, oczywiście, pewna przejaskrawiona wizja katastroficzna, ale podejrzewam, że z pakowaniem się i tak będą problemy, "bo ktoś coś za dużo zabrał".

11

Odp: Ograniczenia masowe ?

Skoro pakujemy się w Staszicu i okaże się, że ktoś zabrał czegoś za dużo, to możemy kazać mu to zostawić smile albo w harcówce w Staszicu albo w uczniowskich szafkach - mogę w tym celu zaoferować swoją, chyba że czyjeś rzeczy pogardzą towarzystwem podręcznika od biologii smile
Poza tym warto dowiedzieć się, czy nie będą się czepiać dziwnego bagażu podręcznego, np.ktoś weźmie swój przydział rzeczy obozowych do plecaka podręcznego i pójdzie do samolotu z 6 opakowaniami ryżu..

Ostatnio edytowany przez magdov (2008-07-07 15:48:18)

12

Odp: Ograniczenia masowe ?

pewnych rzeczy w bagażu podręcznym wziąć nie można, chociażby wody. Informacje co można a co nie już chyba poszły mailem... chyba zaczne sie pakować... tongue

13

Odp: Ograniczenia masowe ?

Należy dosyć lightowo podejść do pakowania przed spotkaniem -- mianowicie wziąć max 15 kg w tym duży plecak i mały plecak (jak ktoś ma to dobry jest mały worek żeglarski, bo jest lekki i nie ma stelaża -- łatwo go potem włożyć do dużego) -- a w jaki sposób to spakujecie to wszystko jedno. Następnie należy być gotowym na to, że trzeba będzie na spotkaniu przedobozowym zrobić totalny przepak na czas lotu samolotem. Przepak ten będzie miał na celu upchnięcie rzeczy ciężkich (czyt. o dużej gęstości) w małej objętości bagażu podręcznego -- i nie koniecznie będą to rzeczy podręczne. Bo trudno jest upchnąć 10kg w dopuszczalnej objętości bagażu podręcznego. Ja na Szkocję w bagażu podręcznym wiozłem za przeproszeniem... kaszki tongue (btw. spowodowało to zdziwienie panów sprawdzających bagaże podręczne na lotnisku w Berlinie -- plecaczek z którego sypie się trochę jakiegoś podejrzanego białego proszku (jeśli ktoś pamięta tamte czasy, to to natychmiast kojarzyło się z wąglikiem), ale swoim niezbyt dobrym niemieckim wspomaganym nienajgorszym angielskim udało mi się wytłumaczyć wszystko i przeszło).

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2008-07-07 19:15:35)

14

Odp: Ograniczenia masowe ?

Podczas pakowania się w Staszicu będzie można skontrolować masę i wymiary swojego bagażu -- będzie waga łazienkowa i miarka, oraz informacje o limitach.

15

Odp: Ograniczenia masowe ?

tym razem z przewiezieniem kaszek w bagażu podręcznym może być problem...

16

Odp: Ograniczenia masowe ?

Dlaczego? Co jest z kaszkami nie tak?

17

Odp: Ograniczenia masowe ?

może przesadzam, po przestudiowaniu spisu rzeczy których nie można wnosić chyba faktycznie to nigdzie nie podpada smile

18

Odp: Ograniczenia masowe ?

Podpadają wszelkie płyny, żele, pasty itd. Ale kanapka już jest joł.

Odp: Ograniczenia masowe ?

Ekipa pociągowa do Hiszpanii ma brać własne małe plecaki czy z powrotem pożyczy się od tych, którzy wracają pociągiem?

Spać + spać + ciepło = dobrze

20

Odp: Ograniczenia masowe ?

Myślę, że to jest do ustalenia dzisiaj na imprezie.

21

Odp: Ograniczenia masowe ?

czy koniecznie to do bagażu podręcznego musi być małym plecakiem czy może to być np. duża materiałowa torba (jest lżejsza, łatwiej ją potem skompresować itp.)?

22

Odp: Ograniczenia masowe ?

Tak, duża materiałowa lub duża, gruba i mocna plastikowa jest dobrym pomysłem.

23

Odp: Ograniczenia masowe ?

Moim zdaniem panikujecie z tymi małymi plecakami. Ja nie zamierzam sie potem przez całe pireneje pultać z absolutnie bezużytecznym ddatkowym bagażem. Zamierzam wziąć zwykłą, dużą reklamówkę. Jak lecieliśmy do szkocji to sięspoko zmieściłam i teraz też sięzmieszczę. a ona przynajmniej nie waży