1

Temat: Suszone owoce i bakalie

Na prośbę Eli spisałem ceny suszonych owoców i bakalii z targowiska przy Halach Banacha. Ceny w zł za kg, nazwy oryginalne.

Sprzedawca 1 (ok. 80 m na wschód od przystanku tramwajowego Hale Banacha):

orzechy w karmelu 12
jabłka kandyzowane 15
śliwki kalifornijskie bez pestek 16, 18, 20
rodzynki 8, 12, 14
daktyle 15
figi 22
morele 18
nerkowiec 30
orzechy laskowe, migdały 40
orzechy włoskie 30
pistacje 30, 35
orzechy brazylijskie 40
żurawina 35
banany 12
banany w karmelu 14
arachidowy w czekoladzie [kolorowej] 18
gruszka 14
słonecznik w czekoladzie [kolorowej] 18

Sprzedawca 2 (ok. 100 m na północny wschód od przystanku tramwajowego Hale Banacha):

żurawina suszona 35
wiśnia suszona 30
morela extra 20
śliwka kalifornijska 18
rodzynka 8, 10, 16
gruszka kandyzowana 20
mieszanka bakaliowa 20
papaja 20
słonecznik w czekoladzie 30
arachidowy w czekoladzie 30
wiśnia kandyzowana 35
imbir kandyzowany 35
figa 22
mieszanka studencka 34
migdały kalifornijskie 40
orzechy laskowe 32
orzechy włoskie 32
orzechy brazylijskie 38
słonecznik łuskany 8
dynia łuskana 16
nerkowiec 35

Oprócz tego w Realu w Centrum Ursynów widziałem spory wybór owoców suszonych i bakalii, dostępnych zarówno na wagę, jak też w opakowaniach ok. 0,5 kg. Niestety nie miałem czasu spisać cen.

Ostatnio edytowany przez ajank (2008-07-05 22:35:31)

2

Odp: Suszone owoce i bakalie

Jeszcze kilka słów komentarza. Kupiłem na spróbowanie imbir kandyzowany, słonecznik w czekoladzie kolorowej i banany kandyzowane.

1. Imbir kandyzowany jest rewelacyjny. Ma bardzo wyrazisty, nieco piekący smak. Dominuje wszystkie inne doznania przy jedzeniu. Nie można go zjeść zbyt dużo bez wmuszania -- mi wystarczyło ok. 30 g. Ela powiedziała, że to koncentrat smaku do kaszki.

2. Słonecznik w czekoladzie kolorowej jest świetny. Polewa ma rzeczywiście dobry smak czekoladowy, ziarenka są w kolorach: żółty, pomarańczowy, zielony i czarny. Wizualnie ożywia jedzenie.

3. Banany w karmelu są dobre, na pewno lepsze niż zwykłe. Zawierają sezam. Ich wadą to, że mają postać rurek (tzn. plasterki banana są pozwijane), przez co zajmują bardzo dużą objętość w stosunku do masy.

4. Myślę, że dobrym urozmaiceniem dla kaszki są te dodatki, które mają niesłodki smak. Może on być kwaśny (żurawina, wiśnia) lub ostry (imbir). Słony raczej nie wchodzi w grę...

3

Odp: Suszone owoce i bakalie

ajank napisał/a:

Imbir kandyzowany jest rewelacyjny.  [...] Ela powiedziała, że to koncentrat smaku do kaszki.

Ygh... Chyba mamy jednak inne definicje rewelacyjności... tongue

M.

4

Odp: Suszone owoce i bakalie

10 lipca ma być impreza Jedzeniowa. Chętnie spróbuję opisane produkty :-]

5

Odp: Suszone owoce i bakalie

Też chętnie spróbuję tych specjałów. Jutro prawdopodobnie będę w Tesco, to też spiszę ceny.

6

Odp: Suszone owoce i bakalie

1. Błagam, nie kupujmy suszonych moreli... One się ZAWSZE psują i albo wcinamy sfermentowane, albo wywalamy cały wielki wór... To strata pieniędzy i wolengo noszenia...

2. Kupmy pomidory suszone... One naprawdę nadawały obiadowi fajny smak (a przede wszystkim: smak wogóle).

3. Właśnie jestem w trakcie testowania KASZKI RYżOWEJ WARZYWNEJ,  tzn. konkretnie jadłam o smaku ziemniaki ze szpinakiem i brokułową. Przede mną dyniowa i jeszcze jakaś, nie pamiętam. I:

-po pierwsze nie martwcie się, nie zjem wszystkiego sama (wręcz przeciwnie), więc na imprezie jedzeniowej na pewno będzie okazja do spróbowania

-po drugie rewelacyjne w tych kaszkach jest to, że NIE SĄ SŁODKIE! Hip hip hurra! Tzn tak - ja już nie byłam w stanie jeść kaszek na ostatnim obozie, te byłabym w stanie. Co prawda zostaje ta dziwna konsystencja i posmak skaszkowanego mleka, ale nadal jest to o niebo lepsze niż kaszki owocowe. Kaszki te nie mają również za dużo smaku same w sobie, ale to akurat także ja uznaję za zaletę.

4. Jeśli zdecydujemy się kupić kaszki warzywne, to pamiętajmy, żeby kupić wziąć mniej dodatków kaszkowych

5. Obstawiam, że imbir kandyzowany będzie na tyle kontrowersyjny, że nie opłaca się tego kupować na obóz, a nawet jeśli ludzie po spróbowaniu jednego stwierdzą, że jest ok, to nie sądzę by wiele śniadań z tym zjedli ( bo imbir też, być może wbrew pozorom, jest mało akceptowalny w ilościach większych niż minimalne).

7

Odp: Suszone owoce i bakalie

Ja jestem pewna, ze imbiru kandyzowanego nie oplaca sie kupowac na oboz.

I uwazajcie na orzechy brazylijskie, ktore potrafia powodowac silne reakcje alergiczne (chociaz i tak sa drogie, wiec pewnie ich nie kupimy).

Ostatnio edytowany przez Marysia (2008-07-07 09:21:48)

8

Odp: Suszone owoce i bakalie

Byłam dzisiaj w Tesco na Kabatach i spisałam ceny owoców suszonych (warzyw nie było lub ja ich nie znalazłam). Są dwa "rodzaje": albo na wagę (te są raczej tańsze i chyba te będą sensowniejsze) lub w opakowaniach (różnych firm, w tym także Tesco)

Na wagę (ceny w zł za kg):
orzechy nerkowca 34
orzech włoski 35
migdały 36
mieszanka studencka (nerkowiec duże rodzynki i coś jeszcze chyba migdały) 20
orzechy laskowe 40
pestki słonecznika 9
orzechy ziemne w łupinach 9
orzechy laskowe w łupinach smile 18
ananas mix 13
rodzynki sułtańskie 7
banan suszony 13
daktyle 7
morele 19

Ananas mix to ananas kandyzowany i barwiony na różowo, zielono i żółto.

Owoce w paczkach nadejdą za chwilę (gdyby ktoś to przeczytał do tego czasu i wyraził protest, to proszę głośno, czyt. na forum smile)

9

Odp: Suszone owoce i bakalie

Nadchodzi dalsza część! Oto ceny owoców w paczkach wraz z opakowaniami w jakich się znajdowały (ceny w zł za kg). Podaję po kilka razy to samo, są to różne firmy (co łącczy się z różnymi cenami i różnymi opakowaniami):
rodzynki sułańskie 11 zł opakowanie 1kg
rodzynki sułtańskie 7    opakowanie 200g
rodzynik
chipsy bananowe Tesco  10  zł op. 200g
mieszanka bakaliowa (to samo co poprzednio) 25 zł 100g
mieszanka studencka (bardziej owocowa) 40zł 100g - była też na wagę, ale nie było do niej ceny sad
żurawina TEsco w plastikowym opakowaniu 40zł 200g
morele 22zł 500g
morele 20zł 100g
śliwki 13 zł różne opakowania (chyba, zapomniałam zapisać)
figi 26zł 250g w formie bloku posklejanych czarnych fig, nie zachęcało do jedzenia sad
figi 30zł 200g te figi kiedyś jadłam są dobre, chociaż też zależy od partii na jaką się trafi sad
śliwki 13zł 150g i 250g (chyba)
śliwki 12,6zł 150g
mieszanka owocowa (morele, śliwki, gruszki, jabłka, brzoskwinie) 17 zł 1kg
orzechy nerkowca 40zł 300g
orzechy nerkowca 43zł 1kg
orzechy włoskie 40zł 1kg
migdały (w skórce) Tesco 25zł 200g
migdały 42zł (nie pamiętam opakowania)
orzechy laskowe 40zł 200g
mieszanka owocowa (ananas banan rodzynki mango chyba płatki kokosowe) 20zł 250g
słonecznik 8,5zł
słonecznik 12,5zł
wiórki kokosowe 15zł
wiórki kokosowe Tesco 8zł


Poza tym spisałam ceny Crunchów i Muesli Tesco:
Crunchy sezamowe 15,4zł
Crunchy owocowe 15,4zł
Crunchy banan+czekolada (zawiera kuleczki czekolady) 14zł

Muesli Tesco (bardzo dużo jakegoś zboża, mniej owoców i takich tam) 5,4 zł

Mamy też w domu Crunchy firmy Tesco (w składzie jest 68%Crunchy, poza tym owoce i chyba też trochę płatków owsianych, ale niewiele). Nazywa się to Tesco Tropikalne i jest dobre (jadłam to kiedyś do mleka), kosztuje ok 9zł  (moja mama nie pamieta dokładnie, a ja zapomniałam sprawdzić). To chyba na tyle.

Ostatnio edytowany przez magdov (2008-07-07 15:17:36)