Temat: Wrażenia

Wróciliśmy... Pora stworzyć wątek o wrażeniach...

Jeśli chodzi o moje, to jest ich za dużo, żeby spisać je tak na szybko tongue Napiszę coś wieczorem.

M.

2

Odp: Wrażenia

Mi się podobało. I to nawet bardzo. Na tyle, że chyba ten obóz wygrywa lub prawie wygrywa w mojej prywatnej klasyfikacji obozów. Choć nie wiem, czy do końca umiem powiedzieć, co się na to złożyło.

Na pewno miejsce -- niesamowicie odczapiste. Czuło się jednak, że robimy coś niezwykłego. Ogromne przestrzenie. Tajga, tundra, Ob, Azja, Ural, koło polarne -- to jednak coś znaczy...

Czuło się to, że tam byłem nawet przy i po powrocie do Warszawy. Jakoś trudno było przyjąć do wiadomości, że już jestem tu. Czułem się trochę / nadal się czuję jak ktoś trochę nietutejszy.

Po drugie lokalsi zrobili na mnie niesamowite wrażenie. To, że nie było chyba żadnego człowieka nieprzyjaznego, wszyscy byli raczej bezinteresowni -- czasem aż za bardzo. No i towarzyscy dużo bardziej niż u nas...

Atmosfera też mi odpowiadała. Mimo dość długiego obozu raczej udało nam się nie zeżreć nawzajem. Przegadałem z Wami długie godziny i to też było fajne.

No i bardzo się cieszę, że tak dużo osób otworzyło / nosi się z zamiarem otwarcia jakiś prób.

Może jedynie chodzenia z plecakami było niestandardowo mało, ale to przez pogodę w Uralu Polarnym i przez kamienie w Północnym. Choć nie wiem, czy jeśli by było więcej nie miałbym jeszcze poważniejszych kłopotów z kolanem...

Tak więc ja wróciłem zadowolony.

M.

3

Odp: Wrażenia

PS. Mój ojciec (były kolejarz) powiedział mi o co chodzi z tymi drutami co sobie przekazywali dyżurna ruchu i maszyniści na Uralu Polarnym. Ten drut się nazywa buława i tak kiedyś jeżdżono pociągami jak jeszcze nie było semaforów i sygnalizacji. W najprostszej wersji jest tylko jedna buława na dany odcinek toru. I może nim jechać tylko maszynista, który ją ma. W ten sposób jest pewny, że na torze nie ma innego pociągu. My widzieliśmy więc, jak maszynista oddawał buławę z poprzedniego odcinka i dostawał buławę na kolejny.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-09-01 11:03:58)

4

Odp: Wrażenia

Też się zgodzę co do niezwykłości tamtejszych ludzi , pomimo drobnych trudności udało mi się przetrwać koniec świata, oraz kilka późniejszych dni ,( wielkie podziękowania dla mojego wspaniałego namiotu smile  ) jak dla osoby która do tej pory nie ruszała się wiele poza Polskę, a jak już to wygodnym autokarem na wycieczkę szkolną odbieram ten wyjazd jako coś niezwykle fascynującego i przyznam się że obudziła się we mnie dusza podróżnika(, już szykuję opis kolejnego miejsca w Rosji w które uważam że warto się udać i mam zamiar to przedstawić w niedzielę. Jedyny smutek jaki mnie ogarnia gdy myślę o wyprawie to to że nie udałem sie na żadną wycieczkę podczas dni stałych , bo  jak słucham relacji i oglądam zdjęcia to widzę że były ona równie ekscytujące jak reszta przejść . Bez wątpienia są to jak do tej pory moje najlepsze wakacje dzięki miejscu w jakie pojechałem i dzięki wam smile

5

Odp: Wrażenia

a Jeśli chodzi o druty przekazywane sobie przez maszynistę i panią na stacji , to Janek już podczas obozu wyjaśnił tą zagadkę wink

6

Odp: Wrażenia

Konieczność przekazywania buław uzasadnia fakt, że każdy pociąg, który widzieliśmy, zatrzymywał się na stacji Polarnyj Urał. W szczególności niespodziewanie dla nas zatrzymywał się tam pociąg pospieszny z Moskwy.

7

Odp: Wrażenia

wróciliśmy ponad tydzień temu a jakos mało kto chce sie dzielić swoimi wrażeniami

Odp: Wrażenia

Ja do tej pory zdychałem po Petersburgu tongue
A tak ogólnie nasuwa mi się refleksja, że kosmos jest taki kosmiczny dlatego, że pirwszy człowiek, który tam się zapuścił, był Rosjaninem smile

Ostatnio edytowany przez Piotr Kuczyński (2007-09-08 15:12:21)

Spać + spać + ciepło = dobrze

9

Odp: Wrażenia

Obóz był niesamowity, a wrażenia nie do opisania (a przynajmniej nie w skończonym czasie).
Podobało mi się wszystko, może poza tym że trochę mało chodziliśmy po górach.

Odp: Wrażenia

Mało chodzenia to w przypadku Arka 235 GOT, a w Michaja i moim (max obozowy) - 252 GOT.

Spać + spać + ciepło = dobrze

11

Odp: Wrażenia

:25 = 10   smile

Ostatnio edytowany przez Paweł (2007-09-11 10:03:44)

12

Odp: Wrażenia

Z braku lepszego miejsca umieszczę to tutaj:
Ha ha ha haha! Przyszła paczka z Woda Góry Las! 5 tygodni od naszego wyjazdu!
Gratulujemy!
Tak więc znaczki są, trzeba je będzie rozdać. Będę je przynosić na imprezy drużyny. Może kiedyś uda się je dać wszystkim uczestnikom obozu tongue

Odp: Wrażenia

Jesli nie bedzie mnie na najblizszej imprezie znaczkowej, a bedzie na nniej ktos ze zbioru {Justyna, Arek, Wojtek} to prosze o przekazanie jej dodatkowego znaczka z dopiskiem "dla Piotrka".

Spać + spać + ciepło = dobrze

14

Odp: Wrażenia

Myślę, że jeśli pojawi się ktokolwiek ze Staszica to może wziąć dla pozostałych nieobecnych.

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

15

Odp: Wrażenia

Gwoli ścisłości:
Znaczek obozowy nalezy sobie przypiąć na klapce prawej kieszeni munduru. Jeśli ktoś munduru nie posiada, to może:
a) poczekać aż takowy będzie miał i sobie przypiąć
b) jeśli munduru mieć nie planuje wetknąć sobie gdziekolwiek, sugerowana lokalizacja: niebolesna

16

Odp: Wrażenia

Rozumiem, że zamiast znaczka obozu do Bułgarii?

17

Odp: Wrażenia

teoretycznie tak. jak sobie ktoś wepnie obok, to ja go ganiać za to nie będę

Odp: Wrażenia

Ten komar ze znaczka troche zbyt przyjaznie wyglada smile

Spać + spać + ciepło = dobrze

19

Odp: Wrażenia

[url]http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Grafika:Atak_komar%C3%B3w.gif[/url]