1

Temat: Święto Środowiska: gra, kominek

Hej,

W najbliższą niedzielę, 20 stycznia, obchodzimy Święto Środowiska 21 WDHiGZ smile.

Z tej okazji Malcin i Ola przygotowali grę po Żoliborzu, w której biorą udział wędrowniczy, harcerze i harcerki młodsze, zuchy i Seniorzy.

Potem odbędzie się kominek w szkolnej sali gimnastycznej.

Na obie części Święta należy się umundurzyć smile.

W tym wątku można zgłaszać, czy się będzie.


Ja będę na obu częściach smile. Fajni przygotowujący = fajna gra smile))

Kasia

2

Odp: Święto Środowiska: gra, kominek

To ja wrzucę trochę infa na temat gry, może komuś pomoże się zdecydować:

Wszyscy chcacy grac, spotykamy się o godzinie 13:50 (by o 14:00
wystartować na pewno) na powietrzu, przy północnym wyjściu z metra
Plac Wilsona. Gra będzie 2.5h, odbywać się będzie na terenie
Żoliborza.

W czasie gry można poruszać się komunikacją miejską, robić co się
wymyśli, że będzie sensowne, za wyjątkiem: (a) aktów przemocy
fizycznej wobec innych grających smile (b) poruszania się własnym
samochodem (c) naruszania prawa i innych ogólnie zakazanych czynności
smile

W czasie gry warto mieć:
1. Bilet na komunikację miejską, np. dobowy.
2. Plan Warszawy.
3. Głowę na karku.
4. Długopis, kartki.
5. Kilka złotych. Nie oczekujemy wydawania ogromnych kwot, ale do
kilku złotych w patrolu może się przydać. (w szczególności - idę do
sklepu i kupuję X, bo jest mi potrzebne do Y jest jak najbardziej
uprawnionym posunięciem w czasie gry).
6. Cokolwiek, co uważasz, że może Ci się przydać w grze po Żoliborzu,
np. słonia.

Jeśli masz, weź, bo chcemy, by był przynajmniej jeden na patrol:
1. Telefon komórkowy.
2. Aparat fotograficzny cyfrowy (może być dowolnie śmieciowy, np. w komórce).

3

Odp: Święto Środowiska: gra, kominek

A na kominku będzie można się między innymi dowiedzieć co robiły pozostałe drużyny z naszego środowiska w lato oraz posłuchać jakie obozy były kiedyś.

Poza tym  możliwe, że wystąpią śpiewanki smile

4

Odp: Święto Środowiska: gra, kominek

Kominek jest przewidywany do godz. 19

5

Odp: Święto Środowiska: gra, kominek

O. Będzie tylko Kasia? smile Wpisywać się wpisywać smile

6

Odp: Święto Środowiska: gra, kominek

ja bede

7

Odp: Święto Środowiska: gra, kominek

Buuuuuu!!!
Jestem chora i na 90% mnie nie będzie sad
Ale ma to jedną zaletę - wreszcie coś zrobię w sprawie Pirenejów wink

8

Odp: Święto Środowiska: gra, kominek

mnie nie bedzie

9

Odp: Święto Środowiska: gra, kominek

będę na grze, ale na kominku już nie

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

10

Odp: Święto Środowiska: gra, kominek

To ja napiszę 3 słowa o średnio-udanej grze. Ech.

Przepraszam, że nie miałem czasu jej dopracować. Przyznam, że wybuchła gdzie indziej niż myślałem że wybuchnie. Ale po kolei.

I Historia.
Rzeźba Michała Anioła "Herkules" istniała i zaginęła w XVIII wieku. To fakt.
Dalej jest fikcja; w grze Rosjanie ją odnaleźli tuż przed powstaniem styczniowym, i Franciszek Podolski, krętacz, powstaniec i kombinator, napadł konwój przewożący rzeźbę i ją ukrył. Miejsce, gdzie ją ukrył zakodował w następujący sposób: opisał w listach pięć miejsc, i pierwsze, drugie, czwarte i piąte tworzyły czworokąt, na przecięciu przekątnych którego był skarb. To opisał w swoim liście do siostry; w wielu miejscach w grze (w tym Joachim mówił) była infomacja o 4 punktach - nie było informacji o tym trzecim, fake one.

W czasie II wojny światowej potomek Podolskich znalazł większość listów i ruszył do Warszawy poszukać skarbu, gdzie niestety zaskoczyło go powstanie warszawskie, gdzie zginął. Wcześniej wtajemniczył kolegów - Mariana Millaka (postać prawdziwa), Jerzego Harlanda (postać prawdziwa) i Jana Wareckiego (postać fikcyjna) w informacje, i rozdał im listy.

Punkty w grze były:
1. Twierdza Zmartwychwstanek - klasztor na rogu Popiełuszki i Krasińskiego, gdzie zmarł Podolski. Był to szpital powstańczy i następnie reduta powstańców w 1944. Tam były wskaźniki na dowództwo AL oraz na Jerzego Harlanda
2. Kamień upamiętniający oddziały "Żywiciela", przy ul. Popiełuszki. Tam był wskaźnik na dowództwo AL.
3. Tablica upamiętniająca dowództwo AL, z tyłu budynku Krasińskiego 18. Tam był wskaźnik na miejsce mordu na ul. Bieniewickiej, oraz informacja, że należy szukać w jakimś dowództwie na Żoliborzu.
4. Miejsce mordu na Bieniewickiej. Informacja, że chodzi o dowództwo "Żeglarza".
5. Tablica upamiętniająca Jerzego Harlanda i Jana Ogulewicza na Gdańskiej 2. Infomacja, że piątym z miejsc, które opisywał Podolski było miejsce śmierci Traugutta, czyli Brama Straceń Cytadeli Warszawskiej.
6. Dowództwo "Żeglarza" na ul. Pogonowskiego; informacja, że Warecki zmarł w szpitalu polowym Olgi Przyłęckiej w Parku Kaskada.
7. Tablica upamiętniająca Olgę Przyłęcką w Parku Kaskada: list 1 od Podolskiego, z informacją o 5 miejscach.
8. Pomnik gen. Maczka: wskaźnik na bar Fawory oraz na miejsce mordu przy Bieniewickiej.
9. Bar Fawory (róg Mierosławskiego i Mickiewicza). Informacja, że dom Franciszka był w miejscu, gdzie była forteca zgrupowania Żniwiarz (za kinem Wisła) oraz że kolega Franciszka mieszkał w miejscu, gdzie była Radiostacja ZWZ AK przy ul. Fortecznej.
10. Szpital i mogiła na Cieszkowskiego: opis 3 miejsca (fake) wskazanego przez Podolskiego: miejsce, gdzie mieszkał rosyjski kolega (ta radiostacja).
11. Barykada na Filareckich: wskaźnik na dowództwo AL.

Dodatkowo:
- za tablicę Rejewskiego (gdańska 2) dostawało się informację, że jednym z miejsc był Dom Podolskiego
- Rodzina miała na początku informację, że jednym z miejsc Podolskiego jest Szkoła Główna Służby Pożarniczej przy Słowackiego; informację tę puszczał też Joachim.
- Wolni Strzelcy mieli informację, że jednym z punktów była Brama Straceń
- płyta mówiła o Millaku

W grze brały udział patrole: Rodziny Podolskich, Muzeum oraz Wolni Strzelcy. Mieli różne informacje startowe.

Żałuję że tak wyszło ze znajdowaniem karteczek, nie sądziłem że będzie aż tak źle. No trudno. Dzięki wszystkim co przyszli.

11

Odp: Święto Środowiska: gra, kominek

Dopiszę jeszcze że tu:
[url]http://www.zoliborz.org.pl/index.php?page_id=2&position=14&show=3[/url]
można znaleźć opis właściwie wszystkich prawdziwych miejsc w grze.

12

Odp: Święto Środowiska: gra, kominek

Spoko, dla mnie np. to było niesamowite, że jednen budynek mieszkalny może mieć na sobie ok. 6 różnych tablic pamiątkowych, przy czym tę właściwą odnajduje się na końcu, bo jest z drugiej strony wink (Krasińskiego 18)

Dzięki, Malcin smile

13

Odp: Święto Środowiska: gra, kominek

A ja i tak zaluje, ze nie moglam przyjsc... sad