To ja napiszę 3 słowa o średnio-udanej grze. Ech.
Przepraszam, że nie miałem czasu jej dopracować. Przyznam, że wybuchła gdzie indziej niż myślałem że wybuchnie. Ale po kolei.
I Historia.
Rzeźba Michała Anioła "Herkules" istniała i zaginęła w XVIII wieku. To fakt.
Dalej jest fikcja; w grze Rosjanie ją odnaleźli tuż przed powstaniem styczniowym, i Franciszek Podolski, krętacz, powstaniec i kombinator, napadł konwój przewożący rzeźbę i ją ukrył. Miejsce, gdzie ją ukrył zakodował w następujący sposób: opisał w listach pięć miejsc, i pierwsze, drugie, czwarte i piąte tworzyły czworokąt, na przecięciu przekątnych którego był skarb. To opisał w swoim liście do siostry; w wielu miejscach w grze (w tym Joachim mówił) była infomacja o 4 punktach - nie było informacji o tym trzecim, fake one.
W czasie II wojny światowej potomek Podolskich znalazł większość listów i ruszył do Warszawy poszukać skarbu, gdzie niestety zaskoczyło go powstanie warszawskie, gdzie zginął. Wcześniej wtajemniczył kolegów - Mariana Millaka (postać prawdziwa), Jerzego Harlanda (postać prawdziwa) i Jana Wareckiego (postać fikcyjna) w informacje, i rozdał im listy.
Punkty w grze były:
1. Twierdza Zmartwychwstanek - klasztor na rogu Popiełuszki i Krasińskiego, gdzie zmarł Podolski. Był to szpital powstańczy i następnie reduta powstańców w 1944. Tam były wskaźniki na dowództwo AL oraz na Jerzego Harlanda
2. Kamień upamiętniający oddziały "Żywiciela", przy ul. Popiełuszki. Tam był wskaźnik na dowództwo AL.
3. Tablica upamiętniająca dowództwo AL, z tyłu budynku Krasińskiego 18. Tam był wskaźnik na miejsce mordu na ul. Bieniewickiej, oraz informacja, że należy szukać w jakimś dowództwie na Żoliborzu.
4. Miejsce mordu na Bieniewickiej. Informacja, że chodzi o dowództwo "Żeglarza".
5. Tablica upamiętniająca Jerzego Harlanda i Jana Ogulewicza na Gdańskiej 2. Infomacja, że piątym z miejsc, które opisywał Podolski było miejsce śmierci Traugutta, czyli Brama Straceń Cytadeli Warszawskiej.
6. Dowództwo "Żeglarza" na ul. Pogonowskiego; informacja, że Warecki zmarł w szpitalu polowym Olgi Przyłęckiej w Parku Kaskada.
7. Tablica upamiętniająca Olgę Przyłęcką w Parku Kaskada: list 1 od Podolskiego, z informacją o 5 miejscach.
8. Pomnik gen. Maczka: wskaźnik na bar Fawory oraz na miejsce mordu przy Bieniewickiej.
9. Bar Fawory (róg Mierosławskiego i Mickiewicza). Informacja, że dom Franciszka był w miejscu, gdzie była forteca zgrupowania Żniwiarz (za kinem Wisła) oraz że kolega Franciszka mieszkał w miejscu, gdzie była Radiostacja ZWZ AK przy ul. Fortecznej.
10. Szpital i mogiła na Cieszkowskiego: opis 3 miejsca (fake) wskazanego przez Podolskiego: miejsce, gdzie mieszkał rosyjski kolega (ta radiostacja).
11. Barykada na Filareckich: wskaźnik na dowództwo AL.
Dodatkowo:
- za tablicę Rejewskiego (gdańska 2) dostawało się informację, że jednym z miejsc był Dom Podolskiego
- Rodzina miała na początku informację, że jednym z miejsc Podolskiego jest Szkoła Główna Służby Pożarniczej przy Słowackiego; informację tę puszczał też Joachim.
- Wolni Strzelcy mieli informację, że jednym z punktów była Brama Straceń
- płyta mówiła o Millaku
W grze brały udział patrole: Rodziny Podolskich, Muzeum oraz Wolni Strzelcy. Mieli różne informacje startowe.
Żałuję że tak wyszło ze znajdowaniem karteczek, nie sądziłem że będzie aż tak źle. No trudno. Dzięki wszystkim co przyszli.