21. WDW
„Stare Żbiki”
Głębiej, nie byle jak, nie po łebkach,
byle liznąć, byle zbyć, ale rzetelnie,
uczciwie, dokładnie.
Nie jesteś zalogowany.
   
załóż konto
Zostań Żbikiem

KRONIKA

Akcja zarobkowa "Grand Prix Mazowsza BnO 2002"

Ostrów Mazowiecki (Gójszcz) 1-4 czerwca

W te dni, w tych lasach były organizowane zawody z biegów na orientację. Grand Prix mazowsza. Jechaliśmy tam jako obstawa techniczna. Naszym zadaniem było przygotowanie namiotów na szatnie, dla organizatorów, zbudowanie sceny i pryszniców. Pozatym ogólnie dbaliśmy o porządek i różne drobiazgi. Drugim naszym zadaniem było stanie na punktach w lesie i pilnowanie kasowników oraz na punktach z wodą i podawanie jej przebiegającym.

To stanie na punktach nie było straszne. Calkiem przyjemne. Przynajmniej kiedy nie padało (bo i tak się zdarzało). Gorzej było z resztą... wykopanie paru dołów na pół metra, noszenie żerdzi, rozstawienie kilku dziesiątek... to nie jest taka łatwa i przyjemna sprawa. Pozatym musieliśmy pilnować w nocy całego otoczenia, a było bardzo zimno w nocy. W rezultacie byliśmy baaaardzo zmęczeni i wycieńczeni. Na nieszczęście było nas niewielu i to troche utrudniało organizację pracy. Ale byliśmy dzielni. Na koniec wszystko zwineliśmy wsadziliśmy do ciężarówki i odwieźliśmy na miejsce (różne miejsca).

Ogólnie jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy się pojawili. I następnym razem jak będzie taka okazja, to się zastanowimy, czy aby napewno chcemy. Nauczyło nas to sporo pionierki, ale wykończyło też.