21. WDW
„Stare Żbiki”
Głębiej, nie byle jak, nie po łebkach,
byle liznąć, byle zbyć, ale rzetelnie,
uczciwie, dokładnie.
Nie jesteś zalogowany.
   
załóż konto
Zostań Żbikiem

Jeden procent podatku dla 21. WDW

Szanowni Państwo,

zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz naszej drużyny.

21. WDW „Stare Żbiki” działa przy XIV LO im. Stanisława Staszica w ramach Hufca Warszawa-Ochota. Do jej bieżącej działalności należy m.in. organizacja obozów i biwaków oraz prowadzenie wycieczek integracyjnych dla uczniów klas pierwszych XIV LO. Drużyna daje swoim członkom możliwość wszechstronnego rozwoju, skłaniając ich do działania i podejmowania nowych wyzwań.

Od 2003 roku istnieje możliwość przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Ten status przysługuje Chorągwi Stołecznej ZHP, na której obszarze działamy.

Przekazanie 1% podatku nie wiąże się z żadnymi opłatami i ogranicza się do odpowiedniego wypełnienia kilku rubryk w formularzu PIT. W porównaniu z zeszłym rokiem, procedura została znacznie uproszczona.

Możliwość przekazania 1% podatku dochodowego to wyjątkowy sposób na samodzielne zdecydowanie o przeznaczeniu choć części płaconych podatków. Liczymy na to, że wesprą Państwo w ten sposób naszą działalność.

Aby to ułatwić, przygotowaliśmy szczegółowe wskazówki.Istnieje także możliwość przekazania darowizny na rzecz naszej drużyny - można ją potem odliczyć od dochodu przy rocznym rozliczeniu podatkowym. Jest to bardzo proste: wystarczy przesłać na podany rachunek bankowy kwotę, w tytule przelewu wpisując "Darowizna na rzecz 21. WDW, Chorągiew Stołeczna ZHP. Zarazem potwierdzenie przelewu jest jedynym dokumentem wymaganym przy odliczeniu darowizny od dochodu.

Dane do przelewu:

Wszelkich wyjaśnień dotyczących przekazywania 1% podatku może udzielić kwatermistrz drużyny, Paweł Lubański, telefonicznie: 697-020-791 lub e-mailem: lubpaw91(at)gmail.com.