1

Temat: [zsk] Jedno Echo - muzyczny projekt teatralny

<<"Jedno Echo" to spektakl-koncert tradycyjnych pieśni z różnych kultur (...) Zespół wykorzystuje różne rodzaje emisji głosu i rezonansu w ciele wykonawcy – te wynikające z tradycyjnych technik śpiewu archaicznego (bułgarska, ukraińska, afrykańska, kurpiowska, chorał gregoriański, improwizacja jazzowa, francuski wielogłos), jak i wywołane aktorskim działaniem fizycznym, pochodzącym z autorskiej techniki improwizacji.(...)Jest to próba stworzenia odbiorcy sytuacji żywego doświadczenia tego, co w tych pieśniach jest najcenniejsze i unikalne: ich brzmienia, rezonansu i nieograniczonych możliwości ludzkiego głosu. >>

Spektakl polecony przez Gabrysię (widziała i wybiera się jeszcze raz co jest chyba najlepszą recenzją).

Wybieramy się 17 listopada (godz. 19-20), wstęp jest wolny, zapraszamy wszystkich którzy chcieliby posmakować czegoś niezwykłego (i fajnego smile).

2

Odp: [zsk] Jedno Echo - muzyczny projekt teatralny

Czy są też jakieś inne terminy? Środa niestety mi zupełnie nie pasuje, a w internecie można znaleźć terminy z 2007 roku.

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

3

Odp: [zsk] Jedno Echo - muzyczny projekt teatralny

Tak, możesz wybrać się 20. lub 21. listopada, również o 19. Warto! smile

4

Odp: [zsk] Jedno Echo - muzyczny projekt teatralny

A gdzie on się odbywa? Napiszecie coś więcej?
Ja bym się wybrała, ale nie wiem, czy będę miała siłę (najbliższe dwa tygodnie to jakaś masakra), no i czy zdążę dojechać ze zbiórki.

5

Odp: [zsk] Jedno Echo - muzyczny projekt teatralny

Teatr Remus znajduje się na Pradze Płn. nieopodal Dw. Wileńskiego, konkretnie ul. Targowa 80 (2. podwórko, klatka za klimatycznym Trabantem ;-) , 2piętro chyba).

W czasie przedstawienia można sobie popatrzeć na ładnych ludzi, którzy poruszają się z gracją po scenie- a co ważniejsze- można ich posłuchać! Spektakl oparty jest na starych pieśniach ludowych z różnych części świata. Mimo, że nie sposób rozumieć tekstów, to te słowa w sposób niesamowity docierają i wywołują różne emocje- od pogrzebowego smutku po weselną radość. Głosy aktorów połączone z dźwiękami instrumentu, którego nazwy nie znam, śmiesznie odbijają się od podłogowych desek/ szyb/ ścian teatru, co tworzy dodatkowo ciekawy efekt.

Moim zdaniem przedstawienie godne polecenia, więc zapraszamy smile

6

Odp: [zsk] Jedno Echo - muzyczny projekt teatralny

Ja też przyłączam się do polecania tego przedstawienia, było naprawdę fajne, żywe i pozytywne:). A skoro podobało się i Gabrysi i mi zarazem, to ma szansę być naprawdę dobre:D.

7

Odp: [zsk] Jedno Echo - muzyczny projekt teatralny

Z powodu nieoczekiwanych trudności nie udało nam się dotrzeć w środę na przedstawienie. Wybieramy się na nie w niedzielę, start o 19:).