1

Temat: Próbna 21. WGZ "SKRZAT"

Hej!

Jak już zapewne wszyscy wiedzą, Gromada istnieje. Na razie w wersji próbnej, ale będziemy robić wszystko, aby to się wraz z początkiem nowego roku zmieniło wink 

Jeśli zajrzycie do [url=https://docs.google.com/fileview?id=0B-onMV37e2YgOGNmODc3MTktMWEzMi00Nzk0LTk1ZGQtZWFlZDUxMWRkYjA4&hl=en&authkey=CN_n1M4O]planu pracy[/url] Gromady, to zorientujecie się na pewno, że spośród wielu braków jeden jest dość dotkliwy - mianowicie brak kadry! Za to jest miejsce - i możliwość w rzeczywistości - dla każdego z Was.

A zatem - jeśli masz w sobie odrobinę ciekawości, jakie są zuchy, sympatii dla dzieci, pomysłów na zabawy lub po prostu chęci pomocy mi w jakikolwiek sposób - daj znać! Z Twoim udziałem zbiórka może stać się niesamowitą przygodą - dla zuchów ale także dla Ciebie smile

Plan pracy został tu wspomniany nieprzypadkowo. Mam nadzieję, że Ci z Was, którzy nie zielenieją, nie dostają dreszczy i ogólnie nie reagują koszmarami na samą myśl o zuchach, zajrzą do tego planu w wolnej chwili i odnajdą coś dla siebie smile Oczywiście jest on dość ogólny, a moje nastawienie do niego raczej elastyczne, ale póki co staram się go trzymać. Dla Was jest on przede wszystkim informacją o tym, jacy jesteśmy i co robimy, no i w czym można nam potowarzyszyć. I tak:
- najbardziej odważnych i ambitnych zapraszam do współtworzenia i współprowadzenia ze mną zbiórek, jednorazowo lub bardziej regularnie ;]
- nieśmiałym i przerażonym ale zaciekawionym proponuję przełamanie się i przyjście na zbiórkę tak po prostu, by na własne oczy, uszy, nozdrza i inne części ciała przekonać się, że nie taki zuch straszny, jak o nim instruktorzy harcerscy opowiadają wink
- niemających czasu ale obytych z dziećmi lub mających pomysły, wiedzę lub wspomnienia, które mogą mi się przydać, proszę o dzielenie się nimi, bym mogła rozwijać siebie i swoje plany względem zuchów
- inne konstruktywne uwagi na temat także przyjmę.

Jeśli chcecie nie ryzykować spotkania z hydrą i jednak wiedzieć wcześniej, z czym się je zuchy, to zapraszam na stronę [url=http://www.zuchy.zhp.pl/index.php]Zespołu Zuchowego GK ZHP[/url]. W poszukiwaniu materiałów programowych, informacyjnych i innych można się także udać na stronę serwisu [url=http://kragrady.ezhp.pl/]Krąg Rady[/url]. Poza tym w internecie i mojej domowej bibliotece jest jakaś masa materiałów, która wprost czeka na to, aż ktoś się przez nią przekopie.

Na koniec jeszcze założenia tego wątku:
- Po pierwsze chciałabym, by do wszystkich w nieinwazyjny sposób docierały informacje o zuchach.
- Po drugie mam nadzieję stworzyć tu taką bazę informacji przydatnych dla gości na zbiórkach, żeby wystarczyło odesłać Was do tego wątku i już.
- Po trzecie niech to będzie miejsce, gdzie można mi zadawać pytania, zgłaszać się do udziału w zbiórkach i dzielić wrażeniami.
- Po czwarte wreszcie będę tu zamieszczać różne rzeczy pozazbiórkowe, w których można mi pomóc. Bo to nie jest tak, że jak człowiek nie ma czasu albo ochoty przyjść na zbiórkę to już koniec, stracony. Nie, nie :] Dlatego zaglądajcie i zastanawiajcie się, czy rzeczywiście warto się bać takiej fajnej służby/zabawy smile

Czuj! smile
Agnieszka

2

Odp: Próbna 21. WGZ "SKRZAT"

Chciałabym też podkreślić, że jeśli tylko Wasza rola na zbiórce nie wymaga jakiegoś mega przebrania, to na zbiórki przychodźcie, proszę, w mundurach.

Ostatnio edytowany przez zgAga (2010-12-08 12:14:31)

3

Odp: Próbna 21. WGZ "SKRZAT"

Mogę kiedyś przyjść i rzucić się na pożarcie zuchom smile Tylko środy mi niespecjalnie pasują, więc albo powiedz, jak będziesz kogoś bardzo potrzebowała, albo może w przyszłym semestrze będę miała inny plan.

4

Odp: Próbna 21. WGZ "SKRZAT"

Marysiu, byłoby super, jakbyś kiedyś wpadła, ale nie chcę, żebyś rezygnowała z zajęć, nie ma takiej konieczności. Za to jakbyś kiedyś miała wolne, to zapraszam smile

Aktualizacja informacji smile

Spotkania kadry odbywają się w piątki w harcówce. (godzina niestety zmienna, jak ustali się jakaś stała, to ją tu wpiszę). Zapraszam na nie te osoby, które chcą przyjść na zbiórkę, pomóc we współtworzeniu jej, albo po prostu dowiedzieć się czegoś o tym, jak pracują zuchy. Na takim spotkaniu omawiamy sprawy bieżące i przede wszystkim układamy następną zbiórkę.

Zuchowa choinka została już wymyślona (dzięki, Krzysiu!) i klepnięta i wymaga teraz przeniesienia na wyższy poziom graficzny niż obrazek w programie Paint. Dla kogoś, kto zajmował się grafiką kiedykolwiek chyba nie jest to jakieś trudne zadanie. Zgłaszajcie się!

Stroną internetową gromady zajmie się Zwierzak (Dzięki, Arku!), więc teraz jakby ktoś chciał jakoś pomagać to można się kontaktować z nim bezpośrednio.

Poza tym gdybyście znali jakichś fajnych ludzi, którzy nie toną w gąszczu pracy, nie uciekają na myśl o dzieciach gdzie pieprz rośnie i takie tam, to możecie ich też namawiać, aby się do mnie zgłosili wink Chociaż już chyba po to, by bić rekordy Miry w liczbie posiadanych przybocznych, bo - tamtaraaaam - mam ich już trzech wink Wielkie dzięki dla Arka, Pawła i Wojtka!

Ostatnio edytowany przez zgAga (2010-12-08 12:14:07)