Temat: Korepetycje z programowania.

Witam wszystkich po przerwie. Sprawa jest taka że potrzebuję pomocy z wstępu do informatyki ( WDI 1 rok MIM , potok z C) Chodzi o pisanie prostszych i trudniejszych programów w C , podstawy algorytmów, struktur danych itp. mniej więcej zakres tego co robimy jest na tych stronach  [url]http://www.mimuw.edu.pl/~przykry/[/url] oraz [url]http://www.mimuw.edu.pl/~przemek/notatki.html[/url] . Jutro mam kolosa ale już zdążyłem się pogodzić z wielką klapą big_smile. Więc czas na to abym dogłębnie poznał temat jest do marca:)

Najchętniej spotykał bym się z raz w tygodniu, ale jakoś konkretniej ( 2 h) Jeśli ktoś nie może to postaram się dostosować. Sprawy formalne dogadamy jak ktoś już się zgłosi smile
Czasu do marca jest ale sporo , ale moja nie wiedza jeszcze większa, więc liczę na szybką odpowiedź.


Pozdrawiam Norbert

2

Odp: Korepetycje z programowania.

Nie ma chętnych ?:(

3

Odp: Korepetycje z programowania.

Możnaby. Znajdziemy się na wydziale. Albo zajrzyj na siatkę - tam jest mój telefon.

4

Odp: Korepetycje z programowania.

Jak są jeszcze jacyś chętnie to proszę się zgłaszać tongue jedna osoba sobie ze mną może nie poradzić smile Niezbędny jest intensywny kurs;]

5

Odp: Korepetycje z programowania.

Najprosciej jest tak: bierzesz duzo zadanek, komputer, jakas ksiazke o C i... Wesolych swiat! tongue

Naprawde - najlepiej sie uczyc programujac cos, nawet siedzac godzinami nad prostym algorytmem. Rozwiazania, ktore wymyslisz sam, zapamietasz duzo lepiej niz cokolwiek, co Ci ktokolwiek powie. Co nie znaczy, ze nie warto poprosic kogos o wytlumaczenie niektorych rzeczy.

Powodzenia!

6

Odp: Korepetycje z programowania.

No ja rozumiem, tylko że jakaś książka  do C to znaczy B.Kernighan, D.Ritchie a ja jej niestety nie trawię. Jak załapię to się rozkręcę ,potrzebuję jednak jakiejś pomocy na początek smile Może chętna ?:P

7

Odp: Korepetycje z programowania.

Już próbowałem  też czytać Cormena i Knutha ,jednak na zdrowie mi to nie wyszło:D

8

Odp: Korepetycje z programowania.

Ja nie mam czasu, przykro mi. Cormen na tym etapie (znaczy nauki C, a nie algorytmow) jest chyba raczej malo sensowny. A ksiazka Keringham/Ritchie jest najlepsza ksiazka do C, tylko jej sie nie czyta. Sluzy tylko do tego, zeby wyjaznic uzywanie jakiejs konkretnej rzeczy. Ogolnie zacznij od tego, ze wez jakies zadanie, wymysl algorytm, a potem pomysl, czego potrzebujesz, zeby komputer go zrozumial i dopiero wtedy wez ksiazke smile