Temat: Zmiany w statucie Bum Bum City. Czyli o zasadach Ktulu słow kilka.

Hej. Jeśli ktoś nie był, niech żałuje - w ostatni piątek odbyło się bowiem Ktulu. O tyle inne, że prowadził je Adam, po wczesniejszym przedstawieniu 'swojej' wersji zasad.

Zasady te były odświerzeniem tego, jak w Ktulu grało sie za czasow założyciela tej gry z dodatkiem paru jego nowych pomysłów.

To tak tytułem wstępu, ponieważ wątek ten storzony jest po to, by nad zasadami podyskutować, być może częśc na nowo wprowadzić.


Żeby nie tylko Ci co w piątek na Ktulu byli, mogli się wypowiadać, jak tylko Adam skończy zasady dopracowywać, zostanie tu do nich wrzucony link.



Na razie, na początek ja ze swej strony powiem, że mi najbardziej przypadł do gustu pomysł z wprowadzeniem kata i śledczego, oraz postać podżegacza, poniżej ich sposób działania(z zasad Adama wersja Beta):

1.Podżegacz [ W grze dla 14-16, 18, 21 i od 13 graczy] Działa w wybrane przez siebie noce poczynając od nocy pierwszej, dopóki raz nie podburzy skutecznie tłumów. Jeśli działa co jest wiadome, wybiera jedna osobę. Jeżeli Podżegacz i ta osoba dożyją do wyborów osób do przeszukania i wśród wybranych osób nie będzie wskazanej przez podżegacza osoby to po przeszukaniu tych osób ludność miasteczka przychodzi pod salę obrad rady i skanduje żądając dołączenia tej osoby do przeszukiwanych. Imię tej osoby jest ogłaszane i jest ona przeszukiwana, ale nie można poddać jej dalszym procedurom (nie może być powieszona ani przesłuchana). Jeśli wskazane przez Podżegacza osoba umrze kolejnej nocy może wskazać inną. Jeśli ta osoba zostanie wybrana przez radę do przeszukania w normalnym trybie ludność miasteczka jest zadowolona i juz nie da sie naciągnąć na kolejną manifestacje  (podżegacz wykorzystał już swoje możliwości). Jeśli podżegacz nie dożyje wyborów tłum bez przywództwa nie przychodzi skandować.

1.Śledczy [W grze od 17 graczy] Dopóki żyje rada miasta może wyznaczyć osobę do przesłuchania. Jeżeli śledczy dożyje ranka Manitu ujawnia kartę takiej osoby. Jeśli Śledczy sam zostanie wybrany do przesłuchania może poprosić Manitu o ujawnienie swojej karty, a następnie sam zdecydować, który z pozostałych będzie przesłuchiwany w nocy.

2.Kat [W grze od 17 graczy] Dopóki żyje rada miasta może wyznaczać osoby do powieszenia. Kat sam nigdy nie może sie powiesić. Jeśli Kat sam zostanie wybrany do powieszenia to Manitu ujawnia jego kartę.

2

Odp: Zmiany w statucie Bum Bum City. Czyli o zasadach Ktulu słow kilka.

krzyskw napisał/a:

Hej. Jeśli ktoś nie był, niech żałuje - w ostatni piątek odbyło się bowiem Ktulu. O tyle inne, że prowadził je Adam

Który Adam? Bo ja się nie przyznaję.

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

3

Odp: Zmiany w statucie Bum Bum City. Czyli o zasadach Ktulu słow kilka.

Adam Foland -- dawno dawno temu drużynowy (i współtwórca Ktulu).

Ech, Dziabąg, Dziabąg, jak zawsze najbardziej zorientowany... wink

M.

4

Odp: Zmiany w statucie Bum Bum City. Czyli o zasadach Ktulu słow kilka.

Zasady te były odświerzeniem tego, jak w Ktulu grało sie za czasow założyciela tej gry z dodatkiem paru jego nowych pomysłów.

odświeŻeniem na wszystkie świętości...

Homofobia - to się leczy

5

Odp: Zmiany w statucie Bum Bum City. Czyli o zasadach Ktulu słow kilka.

Do tego co powiedział Krzysiek warto dorzucić, że w wersji Adama nie ma zamykania oczu przy głosowaniach. Przy pojedynkach ręce podnosi się na trzy-cztery, zaś przy głosowaniu na przeszukiwanie przewodniczący obrad rady (tu wstaw długie zasady dotyczące tej funkcji [nie karty postaci], które może ktoś kiedyś wpisze) wyznacza osobę która zaczyna, a następnie każdy wymienia n osób, które zgłasza do przeszukania. I to też jest moim zdaniem świetna sprawa, bo to zamykanie oczu zawsze uważałem za spowalniające tempo gry.