1

Temat: Rajd listopadowy

Najpierw krótkie info, dla tych, co nie byli na Radzie: Ewa zaprosiła nas, byśmy zorganizowali rajd do Bristolu, gdzie obecnie mieszka. Głównym problemem są ceny połączeń lotniczych i o tym właśnie będzie tutaj mowa.

Najkorzystniejszą opcją jest lot ze Szczecina do Bristolu liniami Ryanair (koszt w obie strony 149zł):

Odlot           Adult   59,00 PLN       So, lis 08
Lot FR8223      21:45
23:10   Odlot
Przylot Szczecin (SZZ)
Bristol (BRS)

Przylot         Adult   0,00 PLN        Wt, lis 11
Lot FR8222      18:00
21:20   Odlot
Przylot Bristol (BRS)
Szczecin (SZZ)

Wylot (taryfa internetowa)
1 Adult @ 59,00 PLN     59,00 PLN
Podatki/opłaty szczegółowe informacje   61,24 PLN
Powrót (taryfa internetowa)
1 Adult @ 0,00 PLN      0,00 PLN
Podatki/opłaty szczegółowe informacje   29,00 PLN

Całkowity koszt przelotu        149,24 PLN

Bilet PKP do Szczecina wynosi 60-62zł w zależności od pociągu - 60zł kosztuje dłużej jadący pośpiech, 62zł TLK z rezerwacją miejsc (nie są w to wliczone żadne zniżki grupowe, jakie może uda się zdobyć).
Z powrotem mamy pociąg o 23:00, który w Warszawie jest 06:05 i kosztuje 56 zł

Łącznie za przejazd zapłacilibyśmy ok. 265,24 zł

Z Warszawy Ryanair do Bristolu nie lata. Z Warszawy znalazłam loty jedynie do Londynu (szukałam w Wizzair i easyJet) i ceny wychodzą odpowiednio 266zł i 270zł (+ opłata manipulacyjna 11/15 zł w zależności od typu płatności). Lot do Londynu ma tą zaletę, że lecimy z Warszawy i wylatujemy już w piątek wieczorem, (bilet w sobotę jest jeszcze droższy).

Zapraszam do dyskusji, gdyż trzeba dość szybko podjąć decyzję, czy chcemy lecieć czy nie, byśmy dostali jeszcze bilety.

2

Odp: Rajd listopadowy

The fare is 27 pounds return.

proszę o potwierdzenie mojej tezy że powyższe zdanie może oznaczać, że podróż kosztuje 27 funtów w obie strony

chodzi o podróż z lotniska gatwick do dworca autobusowego w bristolu

info jest chyba z 2004 ale to jakiś punkt zaczepienia do liczenia cen
[url]http://www.stats.bris.ac.uk/~peter/transfer.html[/url]
ciekawa opcja taki wyjazd wink

Homofobia - to się leczy

3

Odp: Rajd listopadowy

Jest jeszcze opcja lotu z Katowic, który jeszcze bardziej tnie cenę (nominalnie kosztuje 0zł, podatki  i opłaty 60zł -- wtedy sumaryczny koszt przejazdów spada do jakiś 190zł), z tym że jest w piątek przed południem, co generuje konieczność uzyskania zgody rodziców na zwolnienie się w piątek ze szkoły... Nie wiem na ile w ogóle taka opcja jest do rozważenia (jak sądzę moi rodzice te sześć lat temu by się zgodzili). Ale nie wiem czy tak chcemy. To nie jest super ,,czyste'' rozwiązanie.

Mi się podoba pomysł rajdu do Ewy. Jest super fajny nawet i ja bym pojechał. Jestem za minimalizacją cen i leceniem nie z Warszawy. Opcja Szczecin-Bristol-Szczecin da się chyba zamknąć w 300zł przy odrobinie farta (Ewa nas przenocowuje za darmo u siebie??), co jest dla mnie akceptowalnym kosztem.

Może też można rozważyć jakieś dofinansowania do tego rajdu z akcji Parking lub z 1%?

PS. Imho koszt >400zł (po wliczeniu ew. dofinansowań) będzie powszechnie raczej nieakceptowalny.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2008-08-31 19:49:33)

4

Odp: Rajd listopadowy

Dzięki za sprawdzenie, ale obydwa samoloty do Londynu lądują na lotnisku London-Luton

Rzeczywiście z Katowic jest taniej, ale wtedy wyjeżdżalibyśmy o północy 06.11 i kosztowałoby nas to ok. 55zł

Ostatnio edytowany przez magdov (2008-08-31 19:55:48)

Odp: Rajd listopadowy

Ja bym pojechał, najchętniej bez straty szkoły.

Spać + spać + ciepło = dobrze

6

Odp: Rajd listopadowy

To co z tym rajdem w końcu, bo chyba pora na jakąś decyzję? A przynajmniej ogłoszenie trybu decyzji...

M.

7

Odp: Rajd listopadowy

z tego co wiem w weekend pójdzie siatka smile