Temat: Leki na receptę do apteczki

Czy zostały kupione leki na receptę do apteczki (Nifuroksazyt i Gastrolit)? Ktoś wie?
A jeśli nie, to czy jest ktoś, kto o to dba?

M.

2

Odp: Leki na receptę do apteczki

Nifuroksazyd chyba kupowałem przed Uralem -- przeterminował się już?

Co do oral rehydration salts, to rzeczywiście Gastrolit jest na receptę -- co jest cokolwiek absurdalne. Natomiast bardzo zbliżony Orsalit jest dostępny bez recepty, więc sądzę, że można właśnie go kupić. Na rzecz Orsalitu przemawia to, że jest dostępny w wersjach smakowych, w związku z czym łatwiej i więcej się go wypija. smile

3

Odp: Leki na receptę do apteczki

Wiem, że istnieje Orsalit, ale właśnie to że jest smakowy, przez co mi kojarzy się bezpośrednio ze smakiem kaszki (bananowy, malinowy itp.), działa na jego niekorzyść. Zwymiotowałbym przez to, jeśli miałbym kłopoty żołądkowe. Dla chorego żołądkowo im mniej słodkiego-mdławego smaku, tym lepiej. O ile mi wiadomo niestety nie występuje w wersji bezsmakowej...

Kiedyś Kasia mówiła, że wystawienie recepty przez jej dziadka to nie problem.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2008-07-01 11:40:44)

4

Odp: Leki na receptę do apteczki

Ja tam lubię smak bananowy. tongue Sądzę, że możemy mieć w apteczce trochę tego i trochę tego...

5

Odp: Leki na receptę do apteczki

smak banana \neq smak bananowy kaszki

i to w ryj \neq, niestety ;-)

6

Odp: Leki na receptę do apteczki

Alku, kiedyś kupiłem Orsalit na próbę (jeszcze trochę się go gdzieś u mnie wala, mogę przynieść na imprezę jedzeniową tongue) -- i ma właśnie smak kaszki bananowej a nie banana. A Malcin słusznie zauważył...

A poza tym. Ja też lubię banany. Ale mimo to nie chciałbym ich jeść tuż po wymiotach. Ani nic co smakuje podobnie.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2008-07-01 19:28:07)