Temat: Wiki

Cześć,

Co sądzicie o zorganizowaniu wielu rzeczy w dziele
"Materiały" w formie "Wikipedio-podobnej", czyli takiej, że
każdy członek drużynu (taki z dostępem do dla Orłów),
może po prostu na stronie edytować te materiały -
a automatycznie istnieć będzie też historia zmian i możliwość
dyskusji o zmianach.

Wydaje mi się, że to pozwoli uchronić te rzeczy od
deaktualizowania się a i może nakręci ich rozwój smile.

Drugi argument jest taki, że forum zaczęło służyć do
wypiekania takich rzeczy, których natura jest naprawdę wikipediowata.

Pozdrawiam,
Taboret

2

Odp: Wiki

krótki głos poparcia:

popieram

Janek

smile

3

Odp: Wiki

Ja już to proponowałem jakieś dwa lata temu, ale pomysł upadł... sad

Niemniej jednak, nadal jestem za wink

4

Odp: Wiki

Pomimo tego, że wiki nie jest jeszcze w pełni skonfigurowane, powoli wrzucam materiały ze strony.
Tymczasowo wiki jest dostępne na [url]http://21wdw-2014.staszic.waw.pl/wiki/phase3/[/url] .

Zachęcam do włączenia się do tworzenia i poprawiania stron wiki.

Ostatnio edytowany przez jankiel (2008-12-23 03:28:30)

5

Odp: Wiki

To ja napiszę coś wbrew. Bo część materiałów _nie_ ma charakteru wiki i imho w związku z tym _nie_ powinno się w wiki znaleźć. Są to materiały, który w jakiś konkretny sposób zostały przyjęte i nie mogą podlegać zmianom w charakterze ,,tak sobie''. Czyli Konstytucja oraz materiały KSH.

M.

6

Odp: Wiki

...Ale powinny być drukowalne. Z drukowaniem materiałów ze strony nie radzi sobie ani Firefox, ani copy-paste do OpenOffice'a. Początkowo miałem zamiar wprowadzić jakiś css do drukowania i dostosować wygląd materiałów na stronie do drukowalności, ale na serwerze jest taki bałagan, że nic w sensowny sposób zrobić się nie da.

Natomiast wiki ma już opracowane gotowe mechanizmy przygotowujące stronę do wydruku.

Co do stałych treści, takich jak materiały KSH: uważam, że tak poważny projekt jak wiki powinien mieć mechanizmy ograniczania uprawnień do edycji niektórych stron. To jest już kwestia administratora, żeby zadziałało.

7

Odp: Wiki

Ja bym sie zastanowila, czy konstytucja i materialy ksh sa drukowane na tyle czesto i przez tak duzo osob, ze trzeba je wrzucac na wiki tylko po to, zeby moc je drukowac.
Moze lepiej na przyklad wrzucic na strone wersje pdf (moge zrobic, jesli nie istnieje) obok html?
Ale oczywiscie jesli administrator zrobi tak, zeby dzialalo, to nie mam nic przeciwko.

8

Odp: Wiki

Zaraz, zaraz. Materiały KSH _są_ pdfami.

M.

9

Odp: Wiki

No to chyba nie ma z nimi problemu, albo ja czegos nie rozumiem. A konstytucja?

10

Odp: Wiki

Słoneczkowe wiki (w skrócie SłoWiki) jest już dostępne pod docelowym adresem [url]http://sloneczko.staszic.waw.pl/[/url].

11

Odp: Wiki

Super. Ja miałem jakieś nieziemskie problemy z polskimi literami jak próbowałem postawić mediawiki pół roku temu.

BTW: Kupiłem i zamontowałem dzisiaj słoneczku 1GB ramu (ma już 1.8GB). Jednocześnie wkrótce część usług (dotyczących moich zajęć na MIMie) zostanie przeniesiona na serwer na MIM'ie - więc słoneczko powinno bardzo odetchnąć.

12

Odp: Wiki

ajank napisał/a:

Słoneczkowe wiki (w skrócie SłoWiki) jest już dostępne pod docelowym adresem [url]http://sloneczko.staszic.waw.pl/[/url].

Alku, jesteś Wielki i Wspaniały smile

edit:
Alku i przede wszystkim Janku, jesteście Wielcy i Wspaniali wink

Ostatnio edytowany przez arebet (2009-01-07 18:46:30)

13

Odp: Wiki

Podziękowania należy kierować przede wszystkim w stronę Janka... wink

Dodam jeszcze, że aby pracować na słoneczkowym wiki, nie trzeba zakładać nowego konta. Należy tylko się zalogować przy użyciu loginu i hasła z forum. Polecam zaznaczyć "Zapamiętaj moje hasło na tym komputerze". big_smile

Ostatnio edytowany przez ajank (2009-01-06 22:36:40)

14

Odp: Wiki

Czy słoWiki czekają na coś, zanim powstanie link do nich ze strony głównej ?

15

Odp: Wiki

Nadal materiały KSH są dostępne do edycji przez tłum. Nie powinny zdecydowanie.

przewodniczący KSH