1

Temat: Strona na podstawie ulotki 21WDW

Hej

Powstała już wersja _robocza_ strony na podstawie ulotki 21 WDW.
[url]http://arebet.w.staszic.waw.pl/ulotka/[/url]
Na pewno dojdą do niej jeszcze linki do referencji.
Kontakty są w obrazku, nacoby uchronić Alka i Kasię przed spamem.

To co już jest należy przejrzeć i jak najwięcej skomentować.

Można szukać bardziej pasujących zdjęć w galerii.
Można też zgłosić się do pokolorowania czarno-białych obrazków (chyba, że nie chcemy kolorowych).

2

Odp: Strona na podstawie ulotki 21WDW

Imho fajnie wyglądają w wersji czarno-białej.

M.

3

Odp: Strona na podstawie ulotki 21WDW

Ja mam następujące uwagi:

1. Tekst przy zdjęciach jest za mały. Poza tym warto go podzielić na dwa-trzy akapity (z odstępem, bez wcięcia). Być może warto podłożyć jakieś jasne kolorowe tło z zaokrąglonymi rogami pod tekst i zdjęcie.

2. Za mała jest także czcionka tekstu opisującego nasze doświadczenie.

3. "panią dyrektor Reginę Lewkowicz" brzmi pretensjonalnie, jak prawie każde użycie więcej niż jednego tytułu przy nazwisku. Lepiej będzie "dyrektor Reginę Lewkowicz", ewentualnie "dyrektor Liceum, panią Reginę Lewkowicz".

4

Odp: Strona na podstawie ulotki 21WDW

W ogóle to wymaga zmian, żeby było bardziej internetowe. Kolorystyka, obramowania, czcionka bezszeryfowa. To nie musi być to samo co ulotka papierowa - powinno być internetowym odpowiednikiem.

Na pewno linki na stronie głównej zamiast 4x1, należy zrobić 2x2.

I można (i nawet trzeba) trochę przeredagować teksty. W internecie rzadko sprawdza się ogłoszeniowa forma osobowa ("Kupię mieszkanie", "Sprzedam samochód",...)

Grafiki, na potrzeby strony, można dostroić w GIMPie, jak już będzie znany kolor tła strony:
- dodać kanał alfa po białym
- dodać warstwę z kolorowym tłem
- spłaszczyć obraz

Na podstronach linki do innych podstron (menu nawigacyjne czy coś)

Zdjęcia jak na wersję roboczą ok, ale do wersji ostatecznej warto je wybrać bardzo starannie. W "cokolwieku" sprawia wrażenie bałaganu, a w "wyjazdach" można zobaczyć sterroryzowanego gościa.

5

Odp: Strona na podstawie ulotki 21WDW

Powstały drobne zmiany.

Co do tła, to ja bym obstawał za białym - większa przejrzystość i swego rodzaju estetyka.

Co do menu nawigacyjnego, to nie za bardzo wiem gdzie to sensownie wstawić, a nie chcę naściubić.

Ad. Kolorystyka - barwy drużyny?

Teksty przeredagowałem bardzo nieznacznie - pewnie można lepiej - może ktoś ma, w przeciwieństwie do mnie, pomysły?

Ad. Obramowania - czy mógłbyś, Janku, rozwinąć temat?

6

Odp: Strona na podstawie ulotki 21WDW

Obramowanie.
Jak się zastanowić, to takie coś może niezbyt pasować do obecnego stylu ulotki, ale działa to mniej-więcej tak, że na jakimś tle umieszczasz ramkę (tabelka lub div), gdzie będzie jakaś treść. Przyjrzyj się, jak to jest zrealizowane np. na [url=http://www.staszic.waw.pl]www.staszic.waw.pl[/url] w skórce "oldstaszic" albo na [url=http://www.mimuw.edu.pl]www.mimuw.edu.pl[/url].

Barwy drużyny - nie.
Są zbyt dzikie i ostre. Jeżeli da się je stonować i jakoś "oswoić", to może wtedy.

A w ogóle, to przygotowanie strony będzie pewnie bardzo twórczym zadaniem. Internet rządzi się przecież innymi prawami niż papier. I nie wystarczy dorobić paru linków i powiedzieć, że "strona-ulotka" jest już dobra do internetu. Takie zadanie wymaga zupełnie nowego projektu i zupełnie nowego stylu.
Postaraj się więc zrobić na tej stronie jakąś większą "rewolucję".

7

Odp: Strona na podstawie ulotki 21WDW

A ja jestem przeciw rewolucji, bo taki styl jaki jest mi się po prostu podoba. Poprawiałbym szczegóły, jak wielkość czcionki, dobór zdjęć, ale ogólny styl zostawił. Uważam, że jeśli ta strona rzeczywiście ma pełnić funkcję ulotki (a przecież ma), to źle będzie wyglądała z udziwnieniami. Ta estetyczna prostota, jaka jest, jest fajna. To nie ma być społecznościowy moloch przecież.

M.

PS. Bardziej mi się podobało z logiem drużyny w wersji czarno-białej.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2008-03-08 13:23:26)

8

Odp: Strona na podstawie ulotki 21WDW

Chcę tą stronę umieścić pod adresem:
[url]http://21wdw-2014.staszic.waw.pl/oferta[/url]

Czy są lepsze propozycje dla adresu ?

Arku - możesz dać (wysłać mi mailem lub wystawić jako tar na stronie) źródło strony?

9

Odp: Strona na podstawie ulotki 21WDW

Dzięki Arku,
Wystawiłem stronę. Jak są lepsze propozycje adresu to przeniosę.

T.