Temat: grupa sprzęt szuka kuchenki

Niedawno zosał zrobiony przez kogoś porządek w harcówce. Efektem tego jest, że skrzynia, która była pod skrzynią z niamiotami zniknęła. Część jej zawartości znalazła się w pudle obok. Prawdopodobnie niektóre cenniejsze rzeczy zostaną przeniesione do magazynu.

Szukamy:
-przede wszystkim jednej kuchenki - nowa, taki srebrny pokrowiec. (osobiście nadal nie jestem przekonany do istnienia piątej kuchenki, ale Alek twierdzi, że była).
-2 butle na benzynę
-2 baniaki na wodę plastikowe, składane

co do kuchenki istnieje podejrzenie, że mogła się zapodziać jeszcze przed rajdobozem majowym

czy ktoś coś wie na ten temat??

2

Odp: grupa sprzęt szuka kuchenki

Chciałbym zwrócić uwagę, że sprawa jest poważna.

Tę kuchenkę, która zaginęła, powinien kojarzyć każdy, kto był na obozie do Bułgarii; była ona kupiona tuż przed tym obozem i wyróżniała się pokrowcem w biało-czarnym kolorze. Przez pierwszą część obozu błyszczała nowością. smile Pozostałe kuchenki były zaś w czarnych pokrowcach.

Najprawdopodobniej skrzynię ukradli nam jacyś harcerze młodsi, z którymi mamy wątpliwą przyjemność dzielić harcówkę, wybierający się na obóz. Trudno powiedzieć, czy ci sami sprawcy są odpowiedzialni za zaginięcie kuchenki i zaginięcie skrzyni. Kuchenki wydają się bowiem całkowicie nieintuicyjne w obsłudze dla osoby, która nie miała z nimi do czynienia.

W każdym razie zaginięcie kuchenki będzie dużą stratą, zarówno na szybkości przygotowywania posiłków na obozie, jak też materialną (kosztuje ok. 600 zł).

Ostatni raz kuchenki były używane na Zimowej Watrze Wędrowniczej; czy ktoś może potwierdzić, ile ich gdzie wtedy było?

3

Odp: grupa sprzęt szuka kuchenki

Na watrze chyba były 3, z tego co pamiętam, ale nie pamiętam jakie. Co do skrzyni tto próbowałam się dowiecieć kto robił te porządki i jak na razie nikt się nie przyznaje, ale rozumiem, że przybliżony termin zaginięcia to czerwiec - tak? To mogę jeszcze nacisnąć.

4

Odp: grupa sprzęt szuka kuchenki

Skrzynia była w porządku jeszcze pod koniec czerwca, kiedy to odnosiliśmy namioty po obozie czerwcowym. Na początku lipca pożyczałem jeszcze mesę drużynie Onufrego, i wtedy też skrzynia była cała.

5

Odp: grupa sprzęt szuka kuchenki

Jak brałem namiot i apteczkę (jakoś koło 8. lipca) na obóz stały skrzynia była, ale stały dziwnie (nie na sobie). Przestawiliśmy je wtedy do właściwej konfiguracji.

M.

6

Odp: grupa sprzęt szuka kuchenki

to znaczy one stały nie na sobie już trochę wcześniej, jeszcze przed obozem o ile pamiętam, ale mam wrażenie, że ta wiadomość dużo nie daje

7

Odp: grupa sprzęt szuka kuchenki

16 nic nie brały. puszcza jest w anglii i nie mogę ich złapać, mimo prób. obawiam się jednak, że możliw, że to ochroniarze w ten czy inny sposób. Włazą do harcówki, palą i piją piwo, mogli wypićza dużo i może wtedy skrzynia im się spodobała? Mogę ew. w czwartek pójść do hali i porozmawiać z panią w sekretariacie, ale obawiam się, że niewiele to da...

8

Odp: grupa sprzęt szuka kuchenki

Sprawa pożyczenia kuchenki od Jamnika została sfinalizowana - kuchenka została mi przekazana i wkrótce znajdzie się w harcówce.

9

Odp: grupa sprzęt szuka kuchenki

Co do innych zgub, to przedwczoraj stwierdziłem ze smutkiem zaginięcie drzewca od sztandaru.

Było to wtedy, gdy wraz z Pawłem Frączakiem wybieraliśmy się reprezentować drużynę na kombatanckich uroczystościach rocznicowych. W końcu sztandar drużyny zawisł na naprędce pożyczonym drzewcu należącym do szczepu Rodło ze Stowarzyszenia Harcerskiego. Dzięki rezerwom czasowym nawet udało nam się nie spóźnić, acz nie jestem pewien, czy nie miało w tym udziału rozpoczęcie z opóźnieniem.

W każdym razie jesteśmy ubożsi o drzewce do sztandaru. Na szczęście sztandar trzyma się cało w bezpiecznym miejscu. wink

Ela donosi także, że zaginął termometr z apteczki. Ktoś wie coś o nim?

Odp: grupa sprzęt szuka kuchenki

Nikt nie zdoła wynieść sztandaru ze 122 w czasie lekcji z prof Wojtalą... Musiałby nie spać...

Spać + spać + ciepło = dobrze

11

Odp: grupa sprzęt szuka kuchenki

Termometru nie było w apteczce, jak ją braliśmy na młodszy. Za to przyjechał z obozu termometr ze skrzyni medycznej. Został położony wśród rzeczy do apteczki (tam gdzie sól fizjologiczna), ale rozumiem, że Ela nie wzięła go?

M.

12

Odp: grupa sprzęt szuka kuchenki

termometru nie widziałam już pakując apteczke przed czerwcowym (ale mozliwe że tam był tongue)

Ostatnio edytowany przez Justyna (2007-08-07 09:35:22)