1

Temat: Jakie książki bierzecie na Ural??

Hej,
pmyślałam sobie, że może nie będę brała jednej wielkiej książki na cały obóz, tylko jakąś mniejszą i po prostu będę się z Wami wymieniać po przeczytaniu (system taki okazał się całkiem niezły swojego czasu w Norwegii). W związku z tym chciałam spytać co chcecie wziąć na obóz, coby wiedzieć czy chcę to czytać wink i ewentualnie się nie dublować. Sądzę, że ta wiedza może się ogólnie czytającym przydać wink

2

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Nowego Pottera już przeczytałem, więc dziękuję ;-)

Mogę wziąć jakiś n-ty świat dysku, który właśnie będę czytać.

3

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Ja biorę zbiór opowiadań po rosyjsku i kieszonkowy słownik. smile

4

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Malcin, a ile waży nowy Potter?
pożyczyłbyś?

5

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

600 stron + twarda oprawa, troche, nie tragicznie. Pozyczyc oczywiscie :-)

6

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Ja, o ile zdobędę, zabiorę "Pan raczy żartować, panie Feynman".

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Pierwszy w kolejce do wymiany na "Pan raczy żartować, panie Feynman"! Jeszcze tylko nie wiem czy cos biore...

Spać + spać + ciepło = dobrze

8

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Drugi!

9

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Ja wezmę jakieś niebieskie książeczki...

10

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Niebieskie książeczki??
B.S.!!!

11

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

A ja się spakuję, zważę plecak - i wtedy się zastanowię... Mam przeczucie, że moje ramiona i plecy będą mocno oponowa przed wzięciem czegoś dodatkowego. Jeśli już coś wezmę to będzie to zapewne jakaś klasyka literacka.

Pozdrawiam,
Madzia

12

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Może wezmę ,,The children of Hurin''. Ale podobnie jak Magda nie wiem, czy ostatecznie się na to zdecyduję, czując masę plecaka.

M.

13

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Ja jak znajdę miejsce to biorę: "Sprawiedliwość owiec" Leonii Swann

14

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Tym, którzy jeszcze nie czytali, polecam „Imperium” Ryszarda Kapuścińskiego.

15

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

ech... niebieskie książeczki nie dla mnie, sprawiedliwość owiec i imperium czytałam, a reszta książek niepewna lub zaklepana na cały obóz. no nie bądźcie tacy i weźcie coś ciekawego!

16

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Feynman jest fajniejszy jak się go czyta na głos niż samemu. Sporo jest języka potocznego, onomatopei i różnych rzeczy charakterystycznych dla opowieści gadanej. Proponuję więc, żeby uruchomić na obozie akcję "Cała Polska (...Rosja?) czyta dzieciom" i czytać Feynmana na głos - wtedy nie będzie zaklepany na cały obóz.

17

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Spotkanie w Bagdadzie Agaty Christi??

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Ja już czytałem ale mogę wziąć (o ile będą chętni) "Pan Tompkins w krainie czarów", bo to niegrube i fajne.

Ostatnio edytowany przez Piotr Kuczyński (2007-07-31 15:12:45)

Spać + spać + ciepło = dobrze

19

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

ja biorę 'Hobbita' np.

20

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

ja może wezmę "Wehikuł czasu" Wellsa

21

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

Jeżeli coś będę brała, to Hogswatch Pratchetta w oryginale albo Jeanette Winterson Weight też w oryginale. Na to drugie jest większa szansa, bo jeszcze się do tego nie zabrałam, a poza tym jest bardzo cieniutkie.

Ew. wezmę coś z lingwistyki, jak mi nie będzie szkoda pleców, ale w to nie za bardzo wierzę, a poza tym pewnie nikogo to nie interesuje wink

22

Odp: Jakie książki bierzecie na Ural??

ja bym chciała wziąć zbiór opowiadań "Wieża i inne opowiadania" Grudzińskiego, ale jeszcze jej nie mam więc jak mi się uda ją zdobyć i nie będzie gruba to wezmę, a jak nie, to coś innego - jeszcze nie wiem co.
Może ktoś ma tę książkę?