1

Temat: Rajdobóz majowy

Cinek pisze:

rajdobóz majowy zacznie się kręcić wink

Jedziemy na Słowację chodzić po Małej Fatrze.
Rajdobóz jest w większości wędrowny. w większości, bo będzie jeden nocleg (mniej więcej w połowie rajdobozu) nie w namiotach

Taki a nie inny przebieg spowodowany jest początkiem "hartowania" przed Uralem.

garstka informacji:

rajdobóz trwa od 27 IV do 6 V ale oczywiście można dojechać lub wyjechać wczesniej (na pewno kilka osób tak zrobi więc warto sie umówić)
kiedy się spotykamy i na jakim dworcu dowiecie się już wkrótce

koszt - szacowany koszt rajdobozu to ok 300 pln ale potrzebuję jeszcze trochę czasu żeby to wyliczyć dokładnie

gorąca prośba na koniec - napiszcie kto z was jedzie na rajdobóz i w jakim wymiarze czasowym smile

zapraszamy - organizatorzy

UWAGA:

Koszt dokładny już jest znany i wynosi 250 zł, a dla dojeżdżających później 200 zł.

Przy dojeździe później - wyjazd z Wawy 30.04

Jeżeli jesteście chętni, to koniecznie zgłoście się, żebyśmy wiedzieli mniej więcej ile jedzie osób i powiedzcie kiedy chcecie wyjechać!

Zgłaszajcie się tłumnie tongue

2

Odp: Rajdobóz majowy

Ja się zgłaszam! Pasuje mi wyjazd 30.04!
(No, jak pierwsza osoba się zgłosiła, to dalej pójdzie z górki tongue)

3

Odp: Rajdobóz majowy

Ja też się zgłaszam wink

4

Odp: Rajdobóz majowy

Jakaś rodzinna majówka się kreuje... wink

5

Odp: Rajdobóz majowy

Ja też się zgłaszam! smile Mam w weekend zajęcia, więc mogę wyjechać dopiero w niedzielę 29 kwietnia. Jeśli ktoś jest chętny do dojeżdżania wtedy ze mną - to zapraszam!

6

Odp: Rajdobóz majowy

Już odpowiadałem mailem, ale na wszelki wypadek tutaj też się zgłaszam.

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

7

Odp: Rajdobóz majowy

Zglaszam sie tak raczej na calosc.

8

Odp: Rajdobóz majowy

A ja się zgłaszam na dojazd z Wawy 29.04 smile

Odp: Rajdobóz majowy

ja też od 29.

Spać + spać + ciepło = dobrze

10

Odp: Rajdobóz majowy

Ja się zgłaszam. Dojeżdżam, wyjeżdżając z Warszawy 30.04.

M.

11

Odp: Rajdobóz majowy

Jeżeli chodzi o maj to ja mogę dopiero    23-go sad

12

Odp: Rajdobóz majowy

Czy/kiedy można się spodziewać jakichś bardziej szczegółowych informacji typu "co warto wziąć ze sobą"?

// o kurczę - 13. post

Ostatnio edytowany przez arebet (2007-04-23 18:37:47)

13

Odp: Rajdobóz majowy

Nieprwda, ten jest 13. tongue

14

Odp: Rajdobóz majowy

Na pewno trzeba mieć latarkę (będzie jaskinia, jeśli ją znajdziemy i da się do niej wejść:P) i kostium kąpielowy (będzie basen)

15

Odp: Rajdobóz majowy

Widzę, że Ela uchyliła już rąbka tajemnicy... wink

Szczegółowe informacje pojawią się w tym miejscu jutro.

16

Odp: Rajdobóz majowy

Jedziemy, jak już było ogłaszane, w Małą Fatrę, przy czym zahaczymy też o kawałeczek Wielkiej Fatry.

W planach mamy m.in.:

* wejście na najwyższy szczyt części luczańskiej Małej Fatry -- Wielką Lukę (1476 m npm)

* podziwianie widoków z najbardziej widokowego szczytu w okolicy -- Hlinickiej Kiczery

* zajrzenie na Vyšehrad -- miejsce znalezisk archeologicznych z późnej epoki brązu i wczesnej epoki żelaza (ale nazwa Grupy Wyszehradzkiej pochodzi skąd inąd wink)

* kąpiel w basenie w uzdrowisku -- Turczańskich Cieplicach (najbardziej basenowy basen jaki odwiedzimy wink)

* przejazd najdłuższym tunelem na Słowacji (4697 m).

Teraz informacje praktyczne:

Będziemy nocować w namiotach i chodzić z plecakami na grzbietach. Aby organizatorzy wiedzieli, ile namiotów wziąć, potrzeba się do nich zgłosić i powiedzieć, że się jedzie. smile

Ponieważ jedziemy na Słowację, to trzeba mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty. Może być on z dowolnie starym zdjęciem (byle tylko był ważny).

Obóz będzie kosztować 200 zł. O ile nie dostaniecie indywidualnie innych wskazówek, należy przynieść te pieniądze na zbiórkę.

Spotykamy się wszyscy w niedzielę 29 kwietnia o godzinie 18:21 na dworcu Warszawa Wschodnia w hali głównej (od strony ul. Kijowskiej).

Należy mieć ze sobą takie rzeczy jak:
  * legitymację szkolną/studencką
  * paszport lub dowód osobisty (jw.)
  * mundur (o ile się posiada)
  * karimatę i śpiwór
  * menażkę, kubek i sztuciec
  * wygodne buty do chodzenia po górach (warto wziąć także drugą parę, np. sandały)
  * coś ciepłego do włożenia na siebie (np. polar i czapkę)
  * coś chroniącego od deszczu (np. kurtkę)
  * kostium kąpielowy (będzie basen)
  * wspaniały humor smile

Warto wziąć także latarkę -- występują tam gdzieniegdzie jaskinie. smile Można zabrać ze sobą także korony słowackie na własne potrzeby.

Wracamy w niedzielę 6 maja o 20:30 na dworzec Warszawa Centralna.

Do zobaczenia!

Alek i Ela

17

Odp: Rajdobóz majowy

Mam pytanie: jak wyglądają sprawy jedzeniowe na takim obozie (czy są zawarte w cenie, czy trzeba mieć własną kuchenkę itp.)? Oraz czy bilet na pociąg jest zawarty w cenie i czy samemu go trzeba kupić czy będą kupowanie zbiorowo przed wyjazdem? No i najważniejsze: czy można się jeszcze zgłosić?
Justyna

18

Odp: Rajdobóz majowy

Sprzęt bierzemy drużynowy. Trzeba mieć ze sobą tylko to, o czym pisał Alek wyżej.

Jedzenie i bilet są zawarte w cenie, a wręcz stanowią pewnie 98% tej ceny.

O ile mi wiadomo można się zgłosić smile

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-04-26 12:42:51)

19

Odp: Rajdobóz majowy

Jedzenie przygotowujemy sobie sami. Gotujemy zasadniczo na ogniskach. smile Wszystkie produkty kupujemy zbiorowo, jak również kupujemy wspólnie bilety na przejazd. Namioty bierzemy drużynowe.

Zgłosić się jeszcze jak najbardziej można -- wysłałem do Ciebie maila w celu potwierdzenia. smile

20

Odp: Rajdobóz majowy

Jedzenie i przejazdy są jak najbardziej zawarte w cenie, szczególnie, że stanowią jej ok 80-90% wink. Ze zgłoszeniem chyba najlepiej zwrócić się do Alka na maila ajank(at)students.mimuw.edu.pl chociaż na forum też na pewno zajrzy.
A tak z ciekawości - kim jesteś? Jesteś ze Staszica?


Jej.. no jaka beznadzieja że wszyscy na raz piszemy to samo...

Ostatnio edytowany przez kasial (2007-04-26 12:45:36)

21

Odp: Rajdobóz majowy

smile Trzy odpowiedzi pisane równolegle... Niezłe zgranie.
Justyna jest z 1d.

M.

22

Odp: Rajdobóz majowy

Tak właśnie, potwierdzam. I jeszcze jedno pytanie: czy jest przewidziane jakies ubezpieczenie, czy we własnym zakresie?

23

Odp: Rajdobóz majowy

Gdzie wymieniamy pieniądze?
Czy mam swoje "prywatne" wymienić w Warszawie czy mogę gdzieś, gdzie będą wymieniane obozowe?

24

Odp: Rajdobóz majowy

Ubezpieczenie w NFZ (które każdy powinien mieć) uprawnia do uzyskania zwrotu kosztów pomocy medycznej w nagłych wypadkach w innych krajach UE. Można się ubezpieczyć dodatkowo, by w razie ewentualnego wypadku otrzymać odszkodowanie.

Co do wymiany walut, to obozowe będą wymieniane jutro. (Większość wpłat jest już zebrana, głównie w szkole.) Własne pieniądze należy więc wymieniać niezależnie. Kantor na dworcu Warszawa Wschodnia (oferujący akceptowalny kurs) jest czynny w niedziele do godziny 18:00. wink Na Słowacji nie planujemy być w pobliżu kantorów w godzinach ich otwarcia, przynajmniej przez pierwszą połowę wyjazdu.

Ostatnio edytowany przez ajank (2007-04-27 18:24:29)

25

Odp: Rajdobóz majowy

co prawda napisałam w mailu, ale tu też napiszę, że jadę smile