51

Odp: Śpiewniki

Czy Wrzosowisko i Wrzosowiska to dwie inne piosenki?

52

Odp: Śpiewniki

Ja przejrzałem swoje śpiewniki względem listy Janka i dodałbym jeszcze następujące w większości mało znane, ale fajne piosenki (w szczególności kilka piosenek Okudżawy -- jeśli chodzi o śpiewnik na obóz w Rosję, chyba nie ma co ich skąpić):

Atlanty  (ros., Gorodnicki -- jedyna piosenka zahaczająca o Petersburg jaką znam)
Baranek (S. Staszewski, Kaczmarski, Kult)
Biała sukienka (Spinakery)
Bilon (Bakal)
Boże pełen w niebie chwały (SDM)
Ci wszyscy ludzie (Kaczmarski)
Czarny kot (Okudżawa)
Dobranoc (Kab. Starszych Panów)
Dzieci (Elektryczne gitary)
Jasnowłosa (Kuśka)
Kaganek
Kara Barabasza (Kaczmarski)
Kiedy mówisz
Koniec
Księżniczka i pirat (Kaczmarski)
Malarze (Okudżawa)
Nadziei amatorski zespół (Okudżawa)
Niech zawsze będzie słońce (Oszanin, Ostrowski) -- Pust' wsiegda budiet sonce
Ocean (WGB -- był chyba zgłaszany)
Ogrodu serce (Daab)
Piosenka o Arbacie (Okudżawa)
Piosenka o królu i żołnierzach (Okudżawa)
Powrót (Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński)
Powrót (Krążek) -- jeden Powrót jest na liście, ale nie wiem który
Przejście Polaków przez Morze Czerwone (Kaczmarski)
Statystyczny uniform
Uwielbiajcie Pana
Walka Jakuba z Aniołem (Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński)
Wasza Wysokość Kobieto (Okudżawa)
*** [Wiodą wiodą drogi w świat] (Tolkien)
Włóczędzy (Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński)
*** [Zaciągnijcie na oknie niebieską zasłonę] (Okudżawa)
Zuzanna (Cohen)
Źródło II -- Rozlewiska (Kaczmarski)


Większość z tych piosenek trzeba by było wpisać...

M.

53

Odp: Śpiewniki

Tytułem piosenki zwanej tu Wrzosowiska jest Wrzosowisko.

M.

54

Odp: Śpiewniki

Ja proponuję jeszcze "Lot Moskwa-Odessa" Wysockiego (nie Okudżawy, jak Michał słusznie zauważył), do śpiewania na wypadek nieprzewidzianych problemów komunikacyjnych. wink

Ostatnio edytowany przez ajank (2007-04-05 22:22:12)

55

Odp: Śpiewniki

To jest piosenka Wysockiego, Alku... Nie umiem jej zbytnio... Jest gdzieś na mojej liście piosenek do nauczenia się, ale nie na pierwszym miejscu.

M.

PS. Teksty Okudżawy i Wysockiego dość łatwo odróżnić... Okudżawy są z reguły liryczne i poetyckie, a Wysockiego... chyba najlepsze słowo to naturalistyczne.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-04-05 22:13:28)

56

Odp: Śpiewniki

Tak, też właśnie doszedłem do tego wniosku, szukając [url=http://members.chello.pl/j.uhma/wysocki.html]polskiego tłumaczenia tekstu[/url]...

57

Odp: Śpiewniki

Ej, a o muszelkach Jankowych ktoś już pisał? Bo też jest fajne.

58

Odp: Śpiewniki

Tak pisaliśmy i nawet są na liście Janka. Pełna nazwa: Wakacyjna przypowieść z metafizycznym morałem.

M.

59

Odp: Śpiewniki

Wrzuciłem lub poprawiłem następujące piosenki (już można znaleźć je w śpiewniku na stronie):

Balonik
Bez słów
Bukowina II
Czarny Kot
Dla Michasia
Gonić marzenia
Imperatyw
Kaganek
Kara Barabasza
Kiedy mówisz
Księżniczka i pirat
Malarze
Motyle pocałunki
Nadziei amatorski zespół
Obok Ciebie
Odpowiedź na ankietę ,,Twój system wartości''
Piosenka o Arbacie
Piosenka o królu i żołnierzach
Spotkanie w porcie
Wasza Wysokość Kobieto
Włóczędzy
*** [Zaciągnijcie na oknie niebieska zasłonę...]
Żal za Bułatem O.
Zbieg okoliczności łagodzących
Ze szczytu schodów
Źródło II

M.

60

Odp: Śpiewniki

Mam wątpliwość w kwestii gitar na obozie. Gitara ma istotne parametry zarówno pod tytułem "masa" jak i "objętość". Nie jest zatem dla mnie oczywiste, że wezmę swoją gitarę.

Kto zabiera gitarę na Ural?

61

Odp: Śpiewniki

Kwestia gitar jest kontrolowana przez sprzętowców, w szczególności wliczana w sprzęt obozowy. Gitary nie nosi się więc jako rzecz prywatna, tylko jako sprzęt obozowy (na szczęście). Nie jest więc też tak, że wszyscy chętni biorą gitary i ile ich będzie tyle będzie. Chcielibyśmy pewnie, żeby były dokładnie dwie gitary na obozie. Na pewno jedną z nich będzie moja stara gitara, druga jeszcze chyba nie była negocjowana -- rok temu była to gitara Dziabąga.

W związku z tym, że gitary na obozie mają służyć nie tylko do grania, ale też do nauki grania, wydaje mi sie, że wolimy, żeby pojechały gitary z nylonowymi strunami.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-05-31 14:55:44)

62

Odp: Śpiewniki

Moje doświadczenia z nylonowymi strunami na powietrzu w dużym gronie osób są takie, że gitary wtedy zazwyczaj nie słychać. Może będzie optymalnie, jeśli pojedzie jedna z nylonowymi - w razie czego do nauki - i jedna z metalowymi, żeby była dobra akustycznie.

63

Odp: Śpiewniki

Informuję, że śpiewnik jest w trakcie przygotowywania. Będzie w systemie innym, niż utworzonym przez 21wdw, więc konieczne jest ponowne sprawdzenie i poprawienie wszystkich wprowadzanych piosenek. Zajmuję się tym ja, powoli, po trochu, po kawałku. Na szczęście większość pracy jest zautomatyzowana (wstępna konwersja z xml do tex)

Postęp można śledzić na [url]http://jankiel.w.staszic.waw.pl/lista.txt[/url] (kodowanie UTF-8).

Możecie do mnie pisać, które piosenki chcielibyście, żeby przygotować wcześniej (będzie większa pewność, że do śpiewnika trafią). (jinowolski@gmail.com)

Jeżeli jest ktoś w grupie "śpiewniki", kto może mi pomóc, w miarę szybko uczy się poleceń TeXowych i ma konto na bossie, to mogę przenieść śpiewnik do mojego CVS-a i przekazać informacje, jak z mojego repozytorium korzystać.

64

Odp: Śpiewniki

Zweryfikowałem listę piosenek "do przygotowania" względem dostępności dobrych plików xml (z chwytami nad tekstem).
W pliku [url]http://jankiel.w.staszic.waw.pl/lista.txt[/url] jest wydzielona sekcja "do przygotowania xml".

Jeżeli komuś zależy na tym, żeby któraś z tych piosenek znalazła się w śpiewniku obozu na Ural, niech wejdzie na developerską stronę śpiewnika  [url]http://21wdw-2014.staszic.waw.pl/spiewnik/http/devel.php[/url] , przygotuje/poprawi piosenkę (głównie akordy nad tekstem) i wyśle kopie plików xml do mnie (jinowolski@gmail.com) oraz na adres 21wdw@staszic.waw.pl.

Piosenki, które nie są poprawione, a które znam na tyle, że mogę je sam opracować nie znalazły się na tej liście.
Piosenek, które się tam znajdują nie jestem w stanie przygotować sam (poza Poczekalnią, którą muszę wklepać i zrobię to zapewne pod koniec).

65

Odp: Śpiewniki

Jestem w stanie porozmieszczać jakieś akordy po 2. lipca.

M.

66

Odp: Śpiewniki

Chciałem poinformować że wprowdziłem 3 piosnki z chwytami,
i jeszcze w moim zasięgu (znam), tzn. tekst i chwyty poprawię, są następujące:

- Francois Villon
- Piosenka dla starego wieśniaka
- W lesie listopadowym
- Zapisze sniegiem w kominie
- Zazdrość

Te piosenki będę systematycznie wprowadzał.

Reszty nie znam.

67

Odp: Śpiewniki

Uwaga uwaga! Janek chce zamknąc listę piosenek do 4.07, w związku z tym jeżeli ktoś chce, żeby piosenki z listy Janka "do przygotowania xml" znalazły się w śpiewniku, to proszę, niech je przepisze do 4.07.

68

Odp: Śpiewniki

Poprawiłem / dopisałem póki co i wrzuciłem do katalogu z XMLami na koncie drużyny:
- Na błekicie jest polana
- Sierpień
- Zuzanna
- Wieczór
- Kubuś

Może jeszcze coś dziś zrobię.

M.

69

Odp: Śpiewniki

Żebyśmy się nie zdublowali, dodałem:
Dla starego Wieśniaka
W lesie Listopadowym

Pozdrawiam, Kamil

70

Odp: Śpiewniki

Do śpiewnika dodałem te piosenki, które dotarły na mój adres e-mail. Ostatnią sesję dodawania piosenek do śpiewnika planuję na noc sobota/niedziela i wtedy dodam to, co przygotował Michał i jeszcze może coś od siebie.

MOJA GITARA JEDZIE, nie toleruje sprzeciwu i będzie tęsknić, jeśli ją zostawię. Ma już opracowany sposób noszenia na słońce i deszcz.

71

Odp: Śpiewniki

Jeden śpiewnik jest wydrukowany i oprawiony. Zabiorę go jutro na stulecie.

72

Odp: Śpiewniki

Janku, jesteś wielki i wspaniały smile

73

Odp: Śpiewniki

Jeszcze nie :-)