26

Odp: Śpiewniki

No to mamy sytuację patową. Chciałabym zwrócić tylko na jedno uwagę... To, że mamy coś w śpiewniku nie oznacza, że będzie to śpiewane... A przynajmniej np Ballady o Krzyżowcu można nie śpiewać przy Malcinie, Goryla przy Alku, a Jaworzynę w drodze do domu...

27

Odp: Śpiewniki

Zgodzę się na Jaworzynę w śpiewniku, jeśli wszyscy obiecają, że nie będą jej śpiewać aż do naszego powrotu do Polski.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-03-20 18:01:43)

28

Odp: Śpiewniki

Możecie wpisywać swoje propozycje do śpiewnika?
Ja w ogóle nie znam Jaworzyny... hmm

29

Odp: Śpiewniki

Tak na szybko czego nie znalazłem w tym wątku, to nie ma 'Dla Michasia' i 'Jeden procent'. A są fajne. Dla Michasia powinna być na pewno, a procent opcjonalnie.

Kubuś Puchatek być musi i basta!:D

30

Odp: Śpiewniki

Dla Michasia i 1% chyba trzeba wpisać, bo nie ma.

Jaworzyna to piosenka, która powoduje niechciane zjawiska atmosferyczne. I to żaden tam przesąd -- zbyt wiele razy sprawdzony... tongue
Z reguły powoduje ulewny deszcz lub grad.
W Tunezji daje burze piaskowe.
Na upalnym Krymie wygenerowała burzę nad Adujahem, tak że nocując na plaży baliśmy, czy fale nas nie zaleją...

Na Uralu może być wyjątkowo nieprzyjemna -- jeśli strumienie wzbiorą tak, że nie da się ich przejść ugrzęźniemy na dobre.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-03-20 20:03:05)

31

Odp: Śpiewniki

No to rezygnujemy z Jaworzyny... tongue

32

Odp: Śpiewniki

Nad Jaworzyną proponuję przeprowadzić referendum...

33

Odp: Śpiewniki

Ja w czynie spolecznym moge odniesc sie do szeregu piosenek:
1. Jesli ktos (Michal? Ola?) chce, to moge spedzic pewien czas pokazujac jak sie gra kilka piosenek, w zamian za to samo, oczywiscie (niekoniecznie upieram sie przy handlu 1 za 1). W szczegolnosci oferuje:
- Bal (wersja, do ktorej chyba sporo osob jest przyzwyczajone)
- Basn (wersje dosc zblizona do Macka Sluzaly)
- Ballada o Swietym Mikolaju (wersja moja, ale chyba akceptowana)
- Bartne (wersja moja, nie wiem, czy akceptowana)
- Bukowina I (wersja od Kuby, choc oczywiscie zubozona, ale sadze, ze calkiem fajna i bliska oryginalu)
- Chory na wyobraznie (wstawki sa moje, reszta standardowa)
- Czasem nagle smutniejesz (wersja zblizona do SDMu, nie umiem "la la la")
- Czlowiek bez butow (wersja moja, oparta luzno na Adasiowej)
- Gorska ballada (wersja dosc bliska Adasiowej)
- Jalta (wersja, ktora kilka osob sluchajacych Kaczmarskiego zaakceptowala, wiec pewnie jest raczej OK)
- Jezioro (wersja dosc bliska Adasiowej i Kubowej (chyba?))
- Labedzi puch (wersja prymitywna, ale da sie spiewac i dziala)
- Lekcja historii klasycznej (nie wiem, jak sie da tego nie umiec)
- Zrodlo (wersja dosc bliska oryginalowi)
- Miasto (wersja moja, ale chyba powszechnie akceptowana)
- Niedokonczona jesienna fuga (jak Labedzi Puch, albo nieco lepiej)
- Noc albo oczekiwanie (ale i tak Ola gra to lepiej)
- Nuta z Ponidzia (wersja bardzo bliska oryginalowi)
- Piesn o snie (wersja moja, ale chyba akceptowana)
- Pietruszka (to IMHO proste jest)
- Piosenka dla Wojtka Bellona (wersja dosc uproszczona, ale chyba akceptowana)
- Piosenka o zajaczku (wersja raczej OK)
- Scarlett (acz niewiele jest tam do umienia, jeden myk i tyle)
- Sen Katarzyny II
- Tango na glos, orkiestre i jeszcze jeden glos (wersja mam wrazenie obowiazujaca)
- Wakacyjna opowiesc, alias muszelki (wersja moze nieco niestandardowa)
- Zapisze sniegiem w kominie (to banalne jest, naprawde)
- Zbroja (acz nie wiem, czego tu nie umiec)

Jest spora liczba rzeczy, ktore kupie w zamian :-)
Moze by zrobic spotkanie gitarzystowe, gdzie bysmy sie uczyli - NIE spiewanki, tylko tak, zeby mozna bylo powtorzyc, etc.

34

Odp: Śpiewniki

Ja jestem za... To znaczy chętnie się czegoś od Ciebie nauczę. Nie wiem na ile jestem w stanie coś dać w zamian... Ale jeśli coś umiem, czego Ty nie umiesz (a chciałbyś), to oczywiście bardzo chętnie. Problem głównie w tym, że Ola jakoś niedługo (za półtora tygodnia (?)) wyjeżdża.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-03-22 21:08:53)

35

Odp: Śpiewniki

Wyjeżdżamy 1 kwietnia rano.

36

Odp: Śpiewniki

To ja jeszcze proponuję wrzucić teksty piosenek Dżemu! Tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś zapragnął śpiewać... wink

Odp: Śpiewniki

Coś za wysoki poziom wyżej wymienionych piosenek tongue

Proponuję dodać:
- Bagno II
- Coś
- Coś jeszcze
- Creutzfeldt Jakob
- Dżungla
- Fortepian Szopena
- Nie będziemy czerwonymi pionierami
- Taka mała

i jeszcze nie pamiętam tytułu, ale chodzi o skojarzenia z taśmą mierniczą

Spać + spać + ciepło = dobrze

38

Odp: Śpiewniki

Coś, Coś jeszcze, Creutzfeldt Jakob i Fortepian Szopena - jeśli je chcemy, to najlepiej żeby były na jednej strony, bo trochę szkoda całej strony papieru do noszenia na 4 linijki tekstu...

39

Odp: Śpiewniki

W sprawie nauki piosenek: ja chętnie kupię kilka piosenek oferowanych przez Ciebie, Onufry, ale nie wiem, czy umiem cokolwiek, co mogłabym sprzedać... Natomiast chętnie pouczestniczę w spotkaniu. Przypuszczam, że dopiero w piątek, skoro wt-czw jesteście w Ostrawie. Sobota jest jeszcze względnie akceptowalna z mojego punktu widzenia. Poza tym to nie. Jeżeli się więc okaże, że to Wam nie pasuje, to w takim razie spotykajcie się beze mnie tongue

40

Odp: Śpiewniki

Jeśli chodzi o Dżem to co konkretnie? Bo ja jakoś bardziej znam tylko Whisky i Wehikuł Czasu... I to też tak średnio to gram.

Jeśli chodzi o piosenki z tekstem nie dłuższym niż 4 linijki -- to w kwestii merytorycznej zgadzam się z Kasią, a w kwestii technicznej pewnie trzeba to zrobić ręcznie, bo system śpiewnikowy nie przewiduje takiej opcji... W szczególności piosenki nie będą wtedy alfabetycznie tongue Zanim stwierdzę, że warto ewentualnie wykonać tę robotę wolałbym usłyszeć albo szersze poparcie dla tych piosenek, albo od Piotrka, że bardzo mu na tym zależy tongue.

Bagno 2. ma kilka wad. Po pierwsze tekst się nie bardzo różni od Bagna 1., więc nie wiem, czy chcemy nosić dwa prawie identyczne teksty w obozowych śpiewnikach. Po drugie trzeba by było go wpisać, bo nie ma w śpiewniku internetowym. Po trzecie nie wiadomo do końca jak je wpisać (jak zapisać informację o melodii, które jest kluczowa). No i po czwarte umiem je zagrać i zaśpiewać tylko i wyłącznie kalecząc część melodii oryginalnych... Więc też nie czuję się jeszcze przekonany co do tego, że ma być w śpiewniku.

Jeśli chodzi o Dżunglę... No to cóż. Eufemistycznie to ujmując nie kocham tej piosenki. W dodatku będę tuż po obozie młodszym, na którym pewnie będzie leciała co róż. Ale jeśli chcecie to wrzucimy.

Taka mała i Nie będziemy czerwonymi pionierami nie ma, więc trzeba wpisać.

M.

PS. Onufry, Olu, jeśli chcemy się umówić na piątek to umówmy się proszę szybko, bo miałem też inne plany, z których jeszcze ew. jestem w stanie zrezygnować.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-03-25 11:38:35)

41

Odp: Śpiewniki

Dżemu może być cokolwiek, bo znam prawie wszystko... jednak obawiam się, że tylko ja...
Autsajder, List do M., Sen o Viktorii, Boże daj dom, Czerwony jak cegła, Skazany na bluesa, Jak malowany ptak, Dzień w którym pękło niebo, Mała aleja pełna róż, Paw, Lunatycy ??- bardziej znane
znacie coś z tego? niestety nie wszystko da się zaśpiewać tak, żeby można było tego słuchać, ale może się uda smile

42

Odp: Śpiewniki

Ja w piatek mam czas od 14:00, brak innych planow, i uznaje sie za umowionego. Gdyby Ola i Michal do mojego powrotu z Ostravy ustalili terminy, to bede wdzieczny.
Michal umie, mam wrazenie, sprzedac jakiegos Okudzawe (nie dowolnego, na pewno kupowac chce po polsku) i pewnie nieco Kaczmarskiego, oraz byc moze jeszcze cos.
Ola np. umie sprzedac dom, nie pamietam tytulu, Budki Suflera, i jeszcze troche pewnie tez.
Ja umiem sprzedac Bombonierke :-)

Everybody bierze swoje spiewniki i bedziem handlowac :-)

43

Odp: Śpiewniki

smile Ja piątek mam póki co wolny, tylko ustalmy godzinę. Jeśli chodzi o moje preferencje to po 18:30, ale jeśli ustalimy, że wcześniej, to też ok.

M.

PS. Jeśli chodzi o Dżem, to ja zielony jestem -- tak, jak pisałem, tylko Whisky i Wehikuł, choć tych też musiałbym się douczyć.

44

Odp: Śpiewniki

kasial napisał/a:

Jezioro
Piosenka z ogonkiem (czy trzeba ją wpisać?)
Zapiszę śniegiem w kominie (ktoś to umie grać poza Onufrym?)
Bieszczadzkie anioły
Bal (ktoś gra?)
Ballada o krzyżowcu
Bartne (ktoś gra?)
Kołysanka dla misiaków (znów:czy ktoś gra)
Kubuś Puchatek?
Łabędzie puch (pyt jw)
Miły mój
Nuta z Ponidzia
Ocean
Pietruszka

Zapiszę śniegiem w kominie umiem grać, ale nie umiem śpiewać. Onufry też nie umiał, jak próbowaliśmy ustalić jakąkolwiek sensowna wersję refrenu. Łabędzi puch ma niekompletne akortdy, Balu nie kojarzę, Bartne gram, Kołysanka dla misiaków jest prosta.

45

Odp: Śpiewniki

Co do piosenek Dżemu: ja niestety piosenek wymienionych przez Gege nie znam, ale czemu nie? chętnie się nauczę. Tyle tylko, że ktoś będzie musiał się podjąć zaśpiewania mi względnie poprawnej wersji melodii i zapewnienia akordów. I musi obiecać, że nie będzie się burzył, jeżeli bicie nie będzie jakieś zaawansowane...

Ostatnio edytowany przez Ola (2007-04-01 21:25:09)

46

Odp: Śpiewniki

Z moich propozycji do śpiewnika jeszcze:
Ja sowa (trzeba przepisać z Ognika)
Piosenka z niekończącej się drogi?
Blues niepotrzebnych powrotów
Let it be
Dance me to the end of love (trzeba wpisać)
Niebo do wynajęcia
Dreams (trzeba wpisać)
Motyle pocałunki (trzeba wpisać)
Miłość

Stwierdzam również ze smutkiem, że odkąd Jakub P. nie jeździ regularnie na rajdy drużyny, to piosenka "Na młodość" niemal zupełnie zniknęła ze śpiewanek. A szkoda... może ktoś by się nauczył?

47

Odp: Śpiewniki

ja umiem śpiewać Zapiszę śniegiem...
może razem jakoś damy radę?

48

Odp: Śpiewniki

Hmm... wiesz... Onufry też myślał, że umie... możemy spróbować... tj. zasadniczo jestem za, bo mi się ta piosenka podoba. Ale chyba będzie chodzić w wersji gitarzysty (albo w wersji tego, kto najgłośniej śpiewa), a nie w wersji oryginalnej...

49

Odp: Śpiewniki

Onufry umie, tylko go zdekoncentrowalista. W pierwszym nawrocie w "Zapisze sniegiem w kominie" sie podchodzi od E (Za) do G (sze), potem schodzi z G (Snie) przez D (mi) do blizej niesprecyzowanego dzwieku (bo sie go mowi, a nie spiewa, zapewne ciagle D (nie)), potem podchodzi od C (Za, plo) do E (te) i potem znowu schodzi, pewnie do H. W drugim nawrocie na "Zapisze" spiewa sie jak wtedy, potem sniegiem w kominie jest GGGDH.

Jesli ktos chce, to moge to zaspiewac np. Michalowi, bo juz umiem.

50

Odp: Śpiewniki

Z Forum do tej pory napłynęły 183 propozycje.
Lista znajduje się na [url]http://jankiel.w.staszic.waw.pl/ural/lista.txt[/url] //iso-8859-2
Niektóre mogą się dublować.

Ostatnio edytowany przez jankiel (2007-04-05 20:11:15)