Temat: Śpiewnik obozowy

Zabrałem się za tworzenie śpiewnika obozowego. Ponieważ nowy system śpiewnikowy nie będzie skończony do obozu, wykorzystamy (mam nadzieję, że po raz ostatni) stary system.

Zakładam więc wątek do zgłaszania piosenek, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w obozowym śpiewniku. Wrzuciłem już wstępnie trochę piosenek. Można je znaleźć [url=http://21wdw-2014.staszic.waw.pl/spiewnik/http/szukaj.php?songbook_s=s&songbook=20&text_author_s=s&text_author=-1&music_author_s=s&music_author=-1&artist_s=s&artist=-1&genre_s=s&genre=-1&sprawdzone_s=s&sprawdzone=-1&grupuj=NIE&sortuj=TYT&zestawienie=ODN&akordy=CB&szuk=1]tu[/url]. smile

M.

PS. Jeśli zaglądają tu jacyś ludzie z "Hordy" to niech wiedzą, że w szczególności oni są proszeni o propozycje wink

Ostatnio edytowany przez m_korch (2006-06-17 19:18:57)

2

Odp: Śpiewnik obozowy

Wg mnie brakuje: Amsterdam, Baśń, dlaczego nie ma ballady majowej jak juz jest antysojowa, ale mozesz ja wykreslic:p, Ballada o świętym Mikołaju, Biała sukienka, Blues dla małej, Blues niepotrzebnych powrotów, Broadway, Chodź pomaluj mój świat, Chory na wyobraźnię, Chyba już czas wracać do domu, Czarny blues o czwartej nad ranem,  Dom w górach, Easy Rider, Emeryt, Jest taki samotny dom, Kocham Cię jak Irlandię, Kolęda, Koncert, Koniec, Kubuś, Kubuś Puchatek, Łabędzi puch, Lekcja historii klasycznej, List do Małego Księcia, Źródło, Żbik, Makatka z aniołem, Marchewkowe pole, Między nami tyle śniegu, Miasto, Miłość, Miły mój, Mury, Na błękicie jest polana, Nie chodź tam, Niedokończona jesienna fuga, Noc albo oczekiwanie na śniadanie, Ocean, Ogień, Opowieść pewnego emigranta, Piechotą do lata, Połoniny niebieskie, Powroty, Rzeka, Samotny, Scarlett, Sielanka o domu, Teksański, We wtorek w schronisku po sezonie, Wieczór, W lesie, listopadowym, Zapiszę śniegiem w kominie, Zawirował świat, Zazdrość, Zbroja, Zegarmistrz światła, Znów wędrujemy.

Czesc z nich umiem mniej wiecej zagrac, czesc nie umiem zagrac, ale lubie, a   czesc poprostu powinnam byc w spiewniku.

Ostatnio edytowany przez Kasik (2006-06-18 11:26:04)

3

Odp: Śpiewnik obozowy

Mam wrażenie, że przeglądałaś tylko te sprawdzone. Żeby zobaczyć wszystkie trzeba wybrać stopień sprawdzenia dowolny (albo skorzystać z linku w moim poprzednim poście). W szczególości: Ballada majowa, Chodź pomaluj mój świat, Dom w górach, Kubuś, Kubuś Puchatek, Źródło, Żbik, Miły mój, Mury, Na błękicie jest polana, Ogień, Połoniny niebieskie, Samotny, Teksański, Wieczór, W lesie listopadowym, Zawirował świat, Znów wędrujemy są wśród stu piosenek, które wrzuciłem na dobry początek.

Za chwilę (na Twoje życzenie) dorzucę piosenki: Amsterdam, Broadway, Czarny blues o czwartej nad ranem, Easy Rider, Emeryt, Makatka z aniołem, Miły mój, Noc albo oczekiwanie na śniadanie, Ocean, Opowieść pewnego emigranta, Rzeka.

Jeśli chodzi o pozostałe piosenki dorzucę, jęsli ktoś (np. Ty Kasiu), powie że umie je grać, bo ja nie umiem. Nie widzę sensu noszenia na grzbiecie piosenek, których i tak nikt nie zagra.

Jeśli ktoś ma nagranie Baśni, to z chęcią nauczę się grać i dorzucę do śpiewnika.

M.

PS. Na prawdę uważasz, że Kolęda powinna się znaleźć w śpiewniku obozowym? Jeśli tak, to też oczywiście ją dorzucę.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2006-06-18 12:42:27)

4

Odp: Śpiewnik obozowy

Przyznaje sie do mozliwosci zagrania mniej wiecej: Piechotą do lata, Koniec, KochamCie jak Irlandie, Powroty... z tych ktore nie wymieniłeś

Poza tym fajnie jakbys nauczył sie grać Miłość:)

Koledy nie musi być, to tylko jedna z tych piosenek, ktore lubie i mniej wiecej wybrzdąkam.

5

Odp: Śpiewnik obozowy

Wobec tego dodałem Piechotą do lata, Kocham Cię jak Irlandię i Powroty.

M.

6

Odp: Śpiewnik obozowy

a Koniec? Ja jestem za tą piosenką...

7

Odp: Śpiewnik obozowy

Dodałem, tylko przeoczyłem w porzednim poście.

M.

8

Odp: Śpiewnik obozowy

To ja bym dodał jeszcze:

A my nie chcemy uciekać stąd
Będziesz moją panią
Bal
Baśń
Ballada o świętym Mikołaju
Bar w Beskidzie
Beskid
Chory na wyobraźnię
Chyba już czas wracać do domu
Dni których nie znamy
Górska ballada
Gdy mnie kochać przestaniesz
Jaka jesteś
Jałta
Jaworzyna
Jest taki samotny dom
Jezioro
Kaganek
Karol Levittoux
Korowód
Lekcja historii klasycznej
Łemkowyna
Między nami tyle śniegu
Miasto
Nie chodź tam
Nuta z Ponidzia
Pieśń pożegnalna
Piosenka na rozgrzanie
Rozstaje
Scarlett
Sen Katarzyny II
Sielanka o domu
Wędrówka z cieniem
Wędrowiec
We wtorek w schronisku po sezonie
Zapiszę śniegiem w kominie
Zbroja
Zegarmistrz światła
Życie to nie teatr

Poza tym uważam, że nazwa piosenki

Piosenka z pociągu pośpiesznego "Bieszczady" z Katowic do Zagórza przez Kraków Płaszów, Tarnów, Stróże

powinna być zmieniona na

Piosenka z pociągu pospiesznego Bieszczady z Gliwic do Zagórza przez Kraków Płaszów, Tarnów, Stróże

9

Odp: Śpiewnik obozowy

Alku, czy jesteś przekonany, że w oryginalnej wersji tytułu było "s" a nie "ś"? bo Słownik Języka Polskiego PWN podaje, że ta forma przez "ś" jest częściej używana.

10

Odp: Śpiewnik obozowy

A może zmienimy tytuł ,,W pustyni i w puszczy'' na ,,Na pustyni i w puszczy'', bo przecież tak się mówi po polsku. Uważam, że powninno być tak, jak autor nazwał. Zupełnie bez wnikania w zgodność z rzeczywistością.

M.

11

Odp: Śpiewnik obozowy

Więc tak:

A my nie chcemy uciekać stąd            -> nie umiem grać
Będziesz moją panią                         -> nie umiem grać
Bal                                                  -> nie umiem grać
Baśń                                                -> raczej nie umiem grać, dorzucę
Ballada o świętym Mikołaju                -> raczej nie umiem grać, dorzucę
Bar w Beskidzie                                -> nie umiem grać
Beskid                                              -> dorzucę
Chory na wyobraźnię                        -> nie umiem grać
Chyba już czas wracać do domu         -> nie umiem grać
Dni których nie znamy                      -> nie umiem grać
Górska ballada                                 -> raczej nie umiem grać, dorzucę
Gdy mnie kochać przestaniesz           -> dorzucę
Jaka jesteś                                       -> nie umiem grać
Jałta                                                -> nie umiem grać
Jaworzyna                                        -> boję się dorzucić do śpiewnika!!! jedzie z
                                                            nami Kasia K. a ona jest nieodpowiedzialna
                                                            pod tym względem.
Jest taki samotny dom                      -> raczej nie umiem grać, dorzucę
Jezioro                                            -> raczej nie umiem grać, dorzucę
Kaganek                                          -> nie umiem grać, nigdy nawet nie słyszałem
Karol Levittoux                                 -> raczej nie umiem grać, jest za dużo melodii
                                                         do tej piosenki które słyszałem, widziałe nuty
                                                         -- zupełnie sprzeczne z melodiami i 
                                                        skomplikowane, ale jeśli chcesz dorzucę
Korowód                                          -> nie umiem grać
Lekcja historii klasycznej                  -> nie umiem grać
Łemkowyna                                     -> dorzucę
Między nami tyle śniegu                    -> raczej nie umiem grać, dorzucę (z bólem
                                                       serca)
Miasto                                              -> nie umiem grać
Nie chodź tam                                  -> nie umiem grać
Nuta z Ponidzia                                 -> nie umiem grać
Pieśń pożegnalna                              -> dorzucę (z bólem serca)
Piosenka na rozgrzanie                     -> nie umiem grać
Rozstaje                                          -> nie umiem grać, nigdy nie słyszałem
Scarlett                                           -> raczej nie umiem grać, dorzucę
Sen Katarzyny II                             -> raczej nie umiem grać, dorzucę (z bólem
                                                       serca)
Sielanka o domu                              -> nie umiem grać
Wędrówka z cieniem                        -> nie umiem grać
Wędrowiec                                      -> nie umiem grać, nie kojarzę nawet
We wtorek w schronisku po sezonie  -> raczej nie umiem grać, dorzucę
Zapiszę śniegiem w kominie              -> nie umiem grać
Zbroja                                            -> nie umiem grać
Zegarmistrz światła                          -> dorzucę (z bólem serca)
Życie to nie teatr                             -> nie umiem grać

Jeśli znajdzie się ktoś, kto umie grać piosenki z komentarzem "nie umiem grać" to je dorzuce. Wpp. nie widzę sensu, żeby nie roztyć strasznie śpiewnika, chyba że Alek lub ktoś inny na mnie naciśnie i powie, ze tak bo inaczej to w ogóle będzie bardzo źle...

M.