Temat: Wyryp 2011

Cześć i czołem wędrowcze zmęczony zimową szarówką i ciągłym siedzeniem w domu!

Pociesz się - wiosna już za pasem! Pozwoliła nam już nawet posmakować odrobinki ciepła. A skoro w końcu nadchodzi upragniona wiosna, to wypadałoby ją jakoś przywitać. W związku z tym zapraszamy Cię na drużynowy, coroczny, tradycyjny rajd na powitanie wiosny, czyli na Wyryp!

Jeżeli nie wiesz lub nie pamiętasz czym jest Wyryp przypomnę Ci, że jest to rajd pieszy, w którym chodzi o to, żeby przejść 100 km (piechotą!) w ciągu 24 godzin. Poza tym nasz skrypt z obrzędowości opisuje Wyryp następująco:

Wyryp: Jest to powitanie wiosny w naszym wykonaniu. Rajd, który polega na tym, ze się gdzieś jedzie i przez całą noc idzie i idzie i idzie i potem jeszcze się trochę idzie i może wreszcie się dochodzi gdzieś, ale to już zależy od twardości twardzieli, którzy idą. Nie jest to (wbrew pozorom i temu co mówią coponiektórzy) najważniejszy rajd w roku. Ale jest fajny.

Tak, Wyryp jest fajny! I nie trzeba się go bać i nie pojawić się tylko dlatego, że nie da się rady przejść 100 km w 24 godziny. Organizatorzy przygotowali dla Ciebie również krótsze trasy, dostosowane długością do Twojej wytrzymałości. Bierz więc życie za rogi i podejmij wyzwanie wędrówki! wink

Oto, co mamy Tobie do zaoferowania w tym roku:
- termin: piątek i sobota, 25-26 marca 2011 r.
- trasa: Szlak Okrężny Warszawy - startujemy z Nieporętu i idziemy na wschód (jeżeli byłeś na Wyrypie w zeszłym roku będzie to dodatkowo okazja do kontynuacji wędrówki SOW-em, ponieważ tegoroczny Wyryp zacznie się w miejscu, w którym zeszłoroczny się skończył!)
- zbiórka: pętla autobusowa Żerań FSO - przystanek linii 705 i 735, godzina zbiórki zostanie Ci wyjawiona w późniejszym terminie
- proponowane odległości:
--> wersja ultrakrótka (zwana również "inwalidzką"): 13 km
--> wersja krótka: 30 km
--> wersja średnia: 50 km
--> wersja średnia++: 70 km / 80 km - w zależności, gdzie zdecydujecie się dojść grupą wink
--> Wyryp: 100 km
- atrakcje specjalnie dla Ciebie: marsz wieczorem, nocą, świtem i za dnia przez piękną okolicę tongue

W związku z tym jesteś proszony są o zgłoszenie się do mnie na adres pscorek zwierzę gmail kropka com z informacją, z jaką trasą chciałbyś się zmierzyć (dopiski w stylu "aaa, ale ja mam zajęcia do 20:00" są ważne i należy je ew. dodawać).

Dalsze szczegóły, koszt i lista ekwipunku zostaną Ci wyjawione w najbliższym czasie.

Łoić, łoić, łoić!

--
Organizatorzy:
Adam "Dziabąg" Mizerski
Wojtek "Pscorek" Ceret

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

2

Odp: Wyryp 2011

Fragment trasy. Prawie od stacji benzynowej, prawie do stacji kolejowej.

[url]http://goo.gl/maps/NpCV[/url]

3

Odp: Wyryp 2011

Będzie można porównać z mapą i pośmiać się, jacy to z nas harcerze, skoro obsługa mapy i kompasu nie idzie żadnemu z nas. tongue

Miło, że coś z tego wyszło i że udało się to wyeksportować. Będzie na pamiątkę. wink

A na serio, to uważam, że i tak prowadzącym grupę poszło bardzo dobrze, zważywszy, że warunki były jednak mocno przeciwko nam, a i mapa jednak pozostawiła trochę do życzenia...

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

4

Odp: Wyryp 2011

Hmm... to wszystko wyjaśnia. W sumie to prawie udało nam się wrócić na szlak, gdybyśmy nie przebijali się przez te pola na wschód w kierunku cywilizacji. Jednak wątpię, żeby ktoś miał na to ochotę. tongue

Nie wydaje wam się, że niektóre odcinki nie zachowały proporcji?  tongue

PLub

5

Odp: Wyryp 2011

Nasza trasa do tego bagna mniej więcej w połowie, które widać na mapie jest całkiem zbieżna z czerwonym szlakiem jaki jest na mapie:P. Potem niestety przestała byś zupełnie. Ale i tak było fajnie :-). Mi swoją drogą wyszlo, że z Zielonki od Nieporętu mniej więcej naszą trasą jest ca. 21 kilometrów, szliśmy ok. 7godzin, co nam daje zawrotną prędkość 3km/h:D.

A poza tym śmieszne było wstać o 13 i zastanawiać się, co się stało z całym tym śniegiem, który napadał w nocy:D.

PS Oczywiście wszystkie kawałki zaczętych czekolad zostały w mnie w kieszeni:P.

6

Odp: Wyryp 2011

krzyskw napisał/a:

PS Oczywiście wszystkie kawałki zaczętych czekolad zostały w mnie w kieszeni:P.

Krzysiowi gratulujemy wygranej. tongue

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret