Temat: Podróż do Norwegii

Poszukałem trochę informacji na temat podróży do Norwegii samolotem i oto co udało mi się znaleźć:

Najtaniej jest polecieć liniami WizzAir. Latają one z Wrocławia i Gdańska. W kwestii dojazdu do tych miast nie ma prawie różnicy gdyż grupówka do Wrocławia to koszt 27zł, a do Gdańska 26:P.

Na loty z Gdańska rozkład znany jest tylko na do połowy lipca, więc podaję najtańszą możliwość, bez dokładnych dat: TAM - 65zł, POWRÓT: 90zł. W tym są wszelkie koszty.

Z Wrocławia znane już są loty na dalsze miesiące, najtaniej da się wylecieć za 69zł, wrócić za 65zł, aczkolwiek są to loty w dni sporo odległe od siebie. Najtaniej na jakieś dwa tygodnie wyszło od 22.07 do 07.08 - 180zł łącznie.

Ogólnie jest tak, że te najtańsze bilety to średnio 65-69zł, trochę droższe (trochę też częściej spotykane) to ok.90zł.

Oznacza to mniej więcej tyle, że koszt transportu do i z Norwegii da się zamknąć w 234zł. wg. danych na dzień dzisiejszy.

Istnieją też różne promocje, np. lot za 19zł lub 35 z Łodzi, ale są to promocje na październik.

2

Odp: Podróż do Norwegii

Jeśli chodzi o miesiąc, to chyba najfajniej jest lecieć jak najbliżej początku wakacji, bo wtedy na północy są białe noce i to jest super (oczywiście, jeśli będziecie się wybierać na północ) - może warto zapłacić trochę więcej za transport (zwłaszcza biorąc pod uwagę skalę tych kosztów...) żeby wyjść na wycieczkę o godz. 22 i tego nie zauwazyć wink.

Ciekawe jak bardzo rosną ceny lotów wraz ze zbliżaniem się terminu (tzn kiedy najsensowniej kupić bilety).

3

Odp: Podróż do Norwegii

Nie wiem jak jest cenowo kupując dużo wcześniej, ale ostatnio do norwegii leciałem liniami norwegian.no. Było bardzo przyjemnie. Zapłaciłem 800zł za warszawa-bergen-warszawa kupując miesiąc przed. A zaletą tego byłoby to, że można np. kupić u nich lot warszawa-bergen na początek, w połowie obozu mieć bergen-narvik lub bergen-bodo, i wrócić bodo-warszawa.

4

Odp: Podróż do Norwegii

Moim zdaniem problemem dużo bardziej jest transport po Norwegii niż do Norwegii, co pewnie oznacza InterRaila albo inny tego typu  bilet masowego rażenia, a to oznacza, że przelot samolotem w środku obozu to pewnie gra niewarta świeczki (bo lotniska są daleko od miast, a pakowanie się do samolotu to jednak większa przygoda niż pakowanie się do pociągu - wbrew pozorom nie oszczędza się na czasie za bardzo).

A, i zgadzam się z Kasią, że ogólnie im wcześniej w wakacje, tym fajniej, choć PDW była w sierpniu i na północy ciągle było fajnie (choć była noc).

Ostatnio edytowany przez Onufry (2009-11-02 21:41:51)

5

Odp: Podróż do Norwegii

Trochę danych na temat podróżowania pociągiem po Norwegii:

Najtańsze jakieś dłuższe połączenie (np. Olso - Bergen czy Trondheim - Bergen) kosztuje najmniej 100zł. Ogólnie kupowanie czegoś innego niż interrail podniosłoby makabrycznie koszty.

Natomiast jeśli chodzi o interrail'a:
są dwie możliwości - albo na jeden kraj, albo na całą Europę:P.

Norwegia niestety jest jednym z tych krajów, dla których interrail kosztuje najwięcej, tzn za jeżdżenie przez 3dni w ciągu danego miesiąca płaci się 125euro, za 4dni 139euro.
Niewielki, ale zawsze plus jest taki, że na jakieś dwa przedsiębiorstwa autobusowe dostaje się przy tej okazji 50%zniżki.

Druga opcja to interrail na całą Europę (gdybyśmy chcieli zahaczyć o Sztokholm) - wtedy koszt podróżowania przez 5dni z 10kolejnych to 159euro, za 10dni z 22kolejnych to 239euro.

Wieczorem jakoś euro podrożało, w ciągu dnia kosztowało 4,26zł, teraz 4,33. Liczmy 4,3zł. Wtedy najtańsza wersja interraila kosztuje 537,5zł.

Więc jeśli udałoby się kupić bilety lotnicze za ok. 200zł, to koszt transporu nielicząc jakiś autobusów po drodze to 740zł. (więcej niż całkowity koszt obozu do Rumunii:P)

6

Odp: Podróż do Norwegii

Wiesz, kupując interraila na całą europę możesz pojechać do norwegii pociągiem wink. Za dnia do berlina, nocny berlin-malmo, no i już jesteście w skandynawii smile

BTW, skąd wziąłeś połączenie Trondheim-Bergen? Bo tam nie ma kolei bezpośrednio, trzeba jechać przez Oslo.

7

Odp: Podróż do Norwegii

Poprzednio właśnie jechaliśmy interrailem przez Europędo i z Norwegii - dzięki temu zwiedzaliśmy Berlin/Poczdam, Sztokholm. Aczkolwiek jest to dłuższa i bardziej męcząca opcja. Z drugiej strony nie pamiętam dokładnie, ale wydawało mi się, że wtedy też na daleką północ jechaliśmy pociągiem własnie ze Sztokholmu bo tak szła linia kolejowa.

8

Odp: Podróż do Norwegii

Z tego co pamiętam tam można pojechać Trondheim->Bodo albo Sztokholm->Narvik, to są dwie różne linie kolejowe.

9

Odp: Podróż do Norwegii

malcin napisał/a:

BTW, skąd wziąłeś połączenie Trondheim-Bergen? Bo tam nie ma kolei bezpośrednio, trzeba jechać przez Oslo.

Przez Oslo oczywiście, z przesiadką. Mniej patrzyłem na bezpośredniość, bardziej na cenę.