Temat: Zgłoszenia i zagadnienia do zrobienia

Po tak pięknie zrymowanym tytule pora przejść do rzeczy.

W tym wątku należy zgłaszać się do poniższych zagadnień, które warto by opracować. Fakt zgłoszenia zostanie odnotowany, a zagadnienie zarezerwowane dla zgłaszającego się. Zgłaszającym oprócz tego przysługuje wdzięczność Druha Drużynowego, moja i całego narodu.

Zagadnienia podzieliliśmy na grupy zgodnie z tradycyjnym już systemem. Niektóre zagadnienia nie są dostępne do zgłaszania, bo zależą od wykonania innego i czekają. Zagadnienia z wykrzyknikiem są ważne i należy je potraktować priorytetowo.

--------------------------------------------------------------------------------------
I. Trasa
W miarę wiadomo, że jechalibyśmy w Atlas Wysoki w okolice szczytu Jbel Toubkal. Trzeba natomiast rozważyć szczegóły trasy i wiele rzeczy z tym związanych.
Więc czytając relację/przewodnik/itp należy:
  - zwrócić uwagę na to w jaki sposób i gdzie ludzie zaopatrywali się w wodę, jaka była jakość tej wody
  - w jakim miesiącu tam byli
  - gdzie i jak nocowali, gdzie możliwe jest nocowanie w namiocie (płaski teren + najlepiej woda)
- gdzie możliwe jest nocowanie bez namiotu (schroniska, gościnne wioski) i za ile
- gdzie na szlaku występowały trudne warunki, istotne przeszkody terenowe
- gdzie można kupić jedzenie, jakie i za ile
- jakie problemy Ci ludzie napotkali
- najlepiej wziąć mapę, zaznaczyć na niej opisaną trasę i punkty, których dotyczą wyżej wymienione rzeczy (tak przygotowaną mapę można udostępnić lub przesłać mi).

Rzeczy do wzięcia:

1. Szukanie i czytanie relacji:
a. ! po angielsku -> Ela
b. ! po francusku
c. po polsku (osoba, która to robi może też próbować pisać do autorów relacji z prośbą o wyjaśnienie ew. wątpliwości)
d. po hiszpańsku
e. po niemiecku
f. po rosyjsku -> Michał

2. ! Czytanie przewodnika po Atlasie, który mam (j. angielski) -> Piotrek K.

3. Szukanie map w internecie

--------------------------------------------------------------------------------------
II. Transport
1. ! Znalezienie dostępnych przelotów do Maroka (niekoniecznie Marrakesz) z okolic Polski i ich szacunkowych cen (za każdym razem należy upewnić się, czy ceny zawierają wszystkie ukryte koszty). -> Magda
2. (czeka na 1.) Znalezienie opcji transportu Warszawa - miejsce wylotu - Warszawa i oszacowanie ceny.
3. Znalezienie opcji transportu Marrakesz -- góry -- Marrakesz i oszacowanie ceny. -> Krzyś W.

---------------------------------------------------------------------------------------
III. Zwiedzanie
Wydaje się, że istotną częścią tego obozu będzie zwiedzanie -- chcielibyśmy prawdopodobnie nie tylko zwiedzić, co mamy po drodze, ale i pojechać i zobaczyć coś jeszcze. Na zwiedzanie być może poświęcimy nawet do kilku dni.
Każda rzecz do zrobienia w tym dziale polega na:
- dowiedzeniu się co warto najbardziej w danym miejscu zwiedzić, co warto zwiedzić najbardziej i dlaczego,
- znalezienie orientacyjnych mapek
- zorientowanie się w kwestii noclegu w danym miejscu zarówno w opcji z namiotami, jak i bez nich. Oszacowanie ceny noclegu
- oszacowanie ceny zwiedzania
- znalezienie zdjęć

Rzeczy do wzięcia:
1. Marrakesz -> Justyna
2. Cassablanca -> Ewa
3. Rabat -> Gabrysia
4. inne
5. Transport pomiędzy Marrakeszem, Cassablancą i Rabatem -- ceny i możliwości. -> Krzyś W.

---------------------------------------------------------------------------
IV. Organizacja
1. Szczepienia. Co i w jakim stopniu grozi nam w Maroku? Jak zapobiec? Na co trzeba/warto się zaszczepić? Na co można? Jak, kiedy i za ile? -> Ela

--------------------------------------------------------------------------
V. Zaopatrzenie
1. Co, gdzie i po jakich cenach można kupić w Marrakeszu?
2. Paliwo? Jakie jest w Maroku (jakość?) ile kosztuje, czy nie ma problemów z kupieniem.

--------------------------------------------------------------------------


Zapraszam do zgłaszania się!
M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2009-10-04 18:04:13)

2

Odp: Zgłoszenia i zagadnienia do zrobienia

Dając dobry przykład zgłaszam się do I.1.f. (relacje po rosyjsku).

M.

3

Odp: Zgłoszenia i zagadnienia do zrobienia

O, to ja się zgłoszę do czegoś!
Poproszę czytanie relacji po angielsku, punkt I.1.a

No i w sumie mogę też obczaić szczepienia

Ostatnio edytowany przez Ela (2009-09-25 18:58:50)

4

Odp: Zgłoszenia i zagadnienia do zrobienia

Chętnie coś poczytam o zwiedzaniu Marrakeszu.
J.

5

Odp: Zgłoszenia i zagadnienia do zrobienia

To ja mogę o Cassablance poczytać.

Może coś ciekawego znajdę w oksfordzkich bibliotekach, choć jak patrzyłam na internetowy katalog, większość książek o Cassablance mają po francusku. Do tego Oksfordzka Bodleian Library ma jakąś ogromną kolekcję map, których fragmenty jak rozumiem studenci mogą kserować, więc może się nam to przyda smile.

6

Odp: Zgłoszenia i zagadnienia do zrobienia

Hej! To ja zgłaszam się do II.3 i III.5.

7

Odp: Zgłoszenia i zagadnienia do zrobienia

Ja w takim razie mogę popatrzeć na przeloty (zadanie II.1)

8

Odp: Zgłoszenia i zagadnienia do zrobienia

To ja poczytam op Rabacie:).

9

Odp: Zgłoszenia i zagadnienia do zrobienia

Hej, ja bym się zgłosił do trasy