Temat: Prośby o DNS'y - domeny

Cześć,

Zamierzam poprosić Marmarka o dodanie kolejny wpisów DNS dotyczących
*.staszic.waw.pl i kierujących na słoneczko.

Na pewno potrzebujemy:
- 21wdw-dev.staszic.waw.pl

Czy są jakieś jeszcze potrzeby ?

W stylu:
  slowiki.staszic.waw.pl
  polski.staszic.waw.pl (jako bezpośrednie wejście do [url]http://sloneczko.staszic.waw.pl/wiki/Polski)[/url]

Czekam do jutra wieczora o zapotrzebowania i opinię i wysyłam do Marmarka.

T.

2

Odp: Prośby o DNS'y - domeny

- slowiki.staszic.waw.pl może być lepsze niż sloneczko.staszic.waw.pl
- polski.staszic.waw.pl - obawiam się, że to zbyt oficjalnie brzmi jak na tę stronę, a sprytni uczniowie w potrzebie i tak dotrą do dłuższego adresu.

3

Odp: Prośby o DNS'y - domeny

A jeśli pojawi się slowiki.staszic.waw.pl, to co wtedy będzie na sloneczko.staszic.waw.pl?

4

Odp: Prośby o DNS'y - domeny

To samo... niewiem. możemy nie chcieć. Rzucałem luźne propozycje.

5

Odp: Prośby o DNS'y - domeny

ajank napisał/a:

A jeśli pojawi się slowiki.staszic.waw.pl, to co wtedy będzie na sloneczko.staszic.waw.pl?

Przekierowanie na slowiki

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

6

Odp: Prośby o DNS'y - domeny

Nie wiem, czy nie reaguję trochę zbyt późno, ale przyszła mi do głowy taka rzecz.

Może dałoby się zrobić tak, żeby na słoneczko kierowało tylko kilka wybranych domen (21wdw-2014.staszic.waw.pl, sloneczko.staszic.waw.pl, ew. 21wdw-dev.staszic.waw.pl - to IMO już nie jest takie konieczne, jeżeli mój pomysł ma sens), a na słoneczku postawić własnego DNS'a, który obsługiwałby subdomeny (np.: wiki.21wdw-2014.staszic.waw.pl, polski.sloneczko.staszic.waw.pl, etc.), kierując je do odpowiednich zasobów na słoneczku?

Taki układ dałby nam o wiele większą swobodę żonglowania adresami i wprowadzania w życie nowych pomysłów, które chciałyby mieć subdomenę. Ogólnie po dobrym skonfigurowaniu uzyskalibyśmy stan +/- samowystarczalności.

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

7

Odp: Prośby o DNS'y - domeny

Myślę, że to byłby już przerost formy nad treścią. wink

8

Odp: Prośby o DNS'y - domeny

W sumie trochę przez moje cieciostwo ostatecznie jest i już działa:
http://21wdw-(googlu-nie-indeksuj-by-janek-był-szczęśliwy;)devel.staszic.waw.pl/index.php

Ostatnio edytowany przez Taboret (2009-03-15 20:27:47)

9

Odp: Prośby o DNS'y - domeny

Jak już umieściłeś wszem i wobec link, który widzą wszyscy łącznie z googlem, to stwórz też odpowiedni plik robots.txt, który zabroni indeksowania tej wersji...
Pozdrawiam
Janek