1

Temat: Remont harcówki

Hej,

jak zapewne już się domyślacie, harcówkę czeka remont. smile Stało się to pilną koniecznością ze względu na jej niedawne zalanie, w związku z tym remont odbędzie się jeszcze w tym roku.

Jeśli nie masz czasu czytać dalej, skocz do NAJWAŻNIEJSZEGO AKAPITU.

Szczęśliwie udało nam się podzielić pracami z 16. WDHy ,,Grunwald'', drugą drużyną korzystającą z harcówki. (21. WDHek ,,Puszcza'', którą niektórzy pamiętają, nie korzysta już z niej.) Ogólna idea jest taka, że my pomalujemy sufit i ściany, a 16. WDHy osuszą podłogę i wymienią wykładzinę. Ponadto korzystając z tej sposobności uporządkujemy nasze rzeczy znajdujące się w harcówce.

Prace będą przebiegać dwutorowo.

1. Trzeba zdecydować się na jakiś wystrój, myślę tu głównie o kolorach. smile Założyłem odpowiedni wątek na Forum, w którym będzie można o tym porozmawiać. Zachęcam do dyskusji. smile Czasu na nią jest tydzień, czyli nie za wiele.

Wspólne ustalenia przedstawimy 16. WDHy do akceptacji. Następnie delegacja ochotników dokona ostatecznego wyboru spośród asortymentu marketów budowlanych. Chętni na wycieczkę niech się zgłoszą do mnie mailem. smile

2. Każdy z Was jest potrzebny do prac przy remoncie. Ich specyfika jest niestety taka, że w więcej niż 2-3 osoby naraz nie robi się ich łatwo. Ponadto proces technologiczny wymusza całodzienne przerwy na schnięcie masy szpachlowej, gruntu, farby itp. Wstępny harmonogram najważniejszych czynności jest następujący:

(a) porządkowanie naszych rzeczy, przekazanie książek do hufca lub biblioteki szkolnej, przesuwanie mebli na środek itp. -- czwartek 4 grudnia
(b) uzupełnianie ubytków w ścianach -- sobota 6 lub niedziela 7 grudnia
(c) szlifowanie ubytków, poprawki, gruntowanie -- poniedziałek 8 i wtorek 9 grudnia
(e) malowanie sufitu -- środa 10 grudnia i czwartek 11 grudnia
(f) malowanie ścian -- piątek 12 grudnia i niedziela 13 grudnia (po powrocie z rajdu).

-------- NAJWAŻNIEJSZY AKAPIT --------

Dobrze wiesz, że harcówka wymaga remontu. smile Wiedz zatem, że należy zgłaszać się pojedynczo lub parami, podając kiedy ma się czas w dniach 4-13 grudnia. Można podać ewentualne preferencje, czym by się chciało zająć. Czekam na zgłoszenia mailowe możliwie jak najszybciej.

Pozdrawiam

Alek

2

Odp: Remont harcówki

W dniach pracujących: od 17:30 do skutku.
O ile dobrze pamiętam w sobotę 6 jest operacja SQALL.
Niedziela: wolny.

Żadnej pracy się nie boję.

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

3

Odp: Remont harcówki

Tak, to prawda, w sobotę jest gra miejska...

4

Odp: Remont harcówki

Poza tym, z tego co wiem, to uczniowie mają szkołę sad

Ostatnio edytowany przez magdov (2008-12-01 21:39:23)

5

Odp: Remont harcówki

Może wyjaśnię jeszcze, że w ramach prac remontowych przewidziane jest krótkie przeszkolenie. smile Nie należy się zatem obawiać czynności, których się nie umie. Wymagana wiedza wstępna jest tak mała, że głupio byłoby ją sprawdzać. wink

6

Odp: Remont harcówki

Ja, tak jak już napisałam w mailu, preferuję weekendy (choć nie najbliższą sobotę), choć w przyszły czwartek mogę malować (preferuję malowanie)

Pozdrawiam,
Kasia

7

Odp: Remont harcówki

W skrocie preferuje malowanie w niedziele 13, jak juz napisalam Alkowi.

8

Odp: Remont harcówki

To ja w najbliższy czwartek (4.12) chyba moge się na trochę pojawić. Ogólnie we wtorki i czwartki moge pomagać:).

9

Odp: Remont harcówki

ja mogę robić w czwartek i piątek popołudniu i w niedzielę (o dowolnej porze).
Mam doświadczenie, podejmę się każdej roboty:P

po tym remoncie do oferty drużyny będzie można włączyć drobne prace budowlane:P

10

Odp: Remont harcówki

Dysponuję 3/4 kubełka czerwonej farby i 1/4 kubełka żółto-pomarańczowej (bardziej żółty, ale taki ciepły). Taka 1/4 kubełka wystarczyłaby ilościowo chyba na co najmniej dwie ściany z harcówki.

Kto u mnie ostatnio był w domu, wie co to za odcienie. (w październiku było malowanie)
Jeśli będą potrzebne, mógłbym odpalić.

A - i ostały się jeszcze w niewielkich ilościach: pędzle, kuwety, wałki i wałeczki, papierowa taśma maskująca.
Prawie cała butelka gruntu - wystarczy na całą harcówkę - żeby farba nie złuszczyła się po latach.
Mam też benzynkę z Uralu do mycia zaschniętej farby :-> do mycia świeżej, na szczęście, wystarcza woda smile

11

Odp: Remont harcówki

Poszukiwane są osoby, które pójdą ze mną do marketu budowlanego i wezmą udział w ostatecznym wyborze kolorów farb zwieńczonego ich zakupem.

Wstępny termin i miejsce to wtorek, Leroy Merlin w Arkadii. Godzina do ustalenia -- zgłaszajcie się mailowo, podając preferencje terminowe. smile

12

Odp: Remont harcówki

Hmm.. Proponowalabym umówić się w jakimś innym sklepie (np. Obi lub Castorama) niż Leroy Merlin... Dla porównania cena litrowej farby Decoral w LM kosztowała ok 53 zl. w Castoramie ok. 34 zł w Obi ok. 37zl z tego co pamiętam... Ogólnie LM jest najdroższy z supermarketów budowlanych...

Ostatnio edytowany przez Kasik (2008-12-07 14:14:03)

13

Odp: Remont harcówki

Dzięki za wskazówkę -- jeszcze porównamy cenę interesującej nas farby smile

14

Odp: Remont harcówki

ja mogę pomalować sufit w środę, mam nawet w domku drabinę wink tylko poproszę o garść informacji dotyczących dostania się do harcówki..

Homofobia - to się leczy

15

Odp: Remont harcówki

Tak, powiem Ci kiedy i co, gdy usiądę w domu przy komputerze z harmonogramem. smile