Temat: Podwójne zalogowanie

Przez pewien czas byłem podwójnie zalogowany. Nie wiem jak to zrobiłem, nie powinno być robialne.

Objawiało się to tym, że na dole w liście zalogowanych użytkowników m_korch był napisany dwa razy, ale też działy się inne dziwne rzeczy.

Np. Jak edytowałem posta, to on się klonował i pojawiał się podwójnie, a skasowanie klona powodowało skasowanie obydwu (jak dwa klony były pierwsze w wątku, oznaczało to usunięcie wątku...)

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2008-02-05 17:10:38)

2

Odp: Podwójne zalogowanie

O. chyba powinno być w ,,sprawach technicznych'' a nie w ,,test''... Alku, przeniesiesz?...

3

Odp: Podwójne zalogowanie

Jest to osiągalne np. gdy korzysta się z dwóch komputerów, albo gdy wyczyści się ciasteczka w przeglądarce.

Post się pojawia dwukrotnie dlatego, że dwukrotnie jesteś online (co jest wypisywane w lewym dolnym rogu). Niemniej jednak, post jest jeden.

Wystarczy się wylogować, aby naprawić problem.

A kasowałeś przez forum? Powinieneś dostać ostrzeżenie przed usunięciem wątku...

4

Odp: Podwójne zalogowanie

Przy okazji chciałbym przypomnieć, że wszelkie prośby o przeniesienie postów lub wątków należy składać przy użyciu opcji "Raportuj". Dzięki temu, po wypełnieniu prośby, nie zaśmiecają one dyskusji.

5

Odp: Podwójne zalogowanie

Nie korzystałem z dwóch kompów, ani nie kasowałem ciasteczek w ostatnim czasie... Dlaczego nowe zalogowanie nie usuwa starego ciasteczka z bazy danych? Może tak by było sensowniej? Albo przynajmniej bycie online na jednym i na drugim na raz powinno kasować starsze...

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2008-02-05 17:29:12)

6

Odp: Podwójne zalogowanie

Nie zgodzę się, aby to było sensowniej, albowiem utrudnia korzystanie z forum osobom korzystającym z więcej niż jednego komputera lub systemu operacyjnego.

Ja np. korzystam z Linuksa i z Windows -- i w każdym z tych systemów Firefox ma długo-żyjące forumowe ciasteczko, dzięki czemu nie muszę podawać za każdym razem hasła. Interesujący nas scenariusz to:

1. zaglądam na forum pod Windows -- forum (baza danych) stwierdza, że jestem (ajank, ciasteczko windowsowe) online
2. stwierdzam że Windows jest zły, restartuję komputer i uruchamiam Linuksa
3. zaglądam na forum pod Linuksem -- forum (baza danych) stwierdza, że jestem (ajank, ciasteczko linuksowe) online

Poprawną czynnością, jaką forum powinno teraz wykonać, jest stwierdzenie, że jestem (ajank, ciasteczko windowsowe) offline. Nie powinno ono natomiast unieważniać ciasteczek.

7

Odp: Podwójne zalogowanie

Chodzi mi o jakąś reakcję na bycie dwa razy online, a nie posiadanie dwóch ciasteczek (w którym, zgadzam się, nie ma nic złego)...

M.