1

Temat: Dla zagubionych wędrowców na Ural...

...będzie się tu pojawiać krótkie streszczenie aktualnego stanu prac nad obozem. wink

Być może właśnie od tego wątku najłatwiej będzie zacząć lekturę forum poświęconego obozowi.

Na Radzie Drużyny w dniu 24 lutego ustaliliśmy, że jedziemy w Ural Polarny (okolice Sobi) oraz Ural Północny (okolice Siewierouralska). Wybór był szeroki, albowiem Ural ciągnie się z północy na południe przez ponad 1600 km. Poniżej znajduje się mapka fizyczna zachodniej części Rosji z zaznaczonymi wyraźnie pasmami Uralu. Niektóre nazwy napisałem latynką, by nieznający cyrylicy mogli się zorientować.

[url=http://students.mimuw.edu.pl/~ajank/ext/russia_l.png]http://students.mimuw.edu.pl/~ajank/ext/russia_l_mini.png[/url]

Kawałek Polski tam też widać. Jeśli ktoś ma w domu globus, polecam przyjrzenie się mu również, w celach poglądowych. wink Więcej informacji o poszczególnych pasmach górskich znaleźć można w wątkach rozpoczętych przez Michała Korcha na tym forum.

Ponadto planujemy zwiedzanie Moskwy i w miarę możliwości czasowych Sankt Petersburga.

Zgłaszać się na obóz można do 17 marca. Można też zgłaszać się nie będąc pewnym, czy się pojedzie, należy tylko o tym napisać przy zgłoszeniu. Tak właśnie powinni uczynić niezdecydowani.

Tego dnia odbędzie się pierwsze spotkanie przedobozowe, na którym powinni się pojawić wszyscy zainteresowani uczestnictwem. Jako że obóz będzie przygotowywany przez wszystkich jego uczestników, na spotkaniu zostanie przedstawiony podział zadań, oraz będzie można się zgłaszać do tego, co się chce robić. Zadania, do których nie znajdą się chętni, zostaną później rozdzielone odgórnie. Obecność jest więc wysoce wskazana.

Informacje praktyczne (w największym skrócie): obóz odbędzie się w sierpniu, a jego celem będzie Ural. Warunkiem uczestnictwa w obozie jest przyczynienie się do jego powstania. Każdy będzie miał szansę to uczynić. Koszt obozu został wstępnie oszacowany na 1300-1400 zł.

Ostatnio edytowany przez ajank (2007-03-02 18:47:53)

2

Odp: Dla zagubionych wędrowców na Ural...

Rada drużyny zdecydowała, że chcemy jechać na Ural Polarny i Ural Północny. Wypowiedziała się też pozytywnie, jeśli chodzi o ewentualne zwiedzanie Petersburga.

M.

3

Odp: Dla zagubionych wędrowców na Ural...

O smile Petersburg jest ładny, ale jak jest -15 - -20, to szybko człowiek ma dość, wchodzi do Eremitażu i siedzi tam cały dzień bo ciepło wink

4

Odp: Dla zagubionych wędrowców na Ural...

Podobno Ermitaż się zwiedza całe życie... smile

5

Odp: Dla zagubionych wędrowców na Ural...

Jak Cię Caryca Katarzyna zaciukała w Pałacu Zimowym bo cośtam, to rzeczywiście...

6

Odp: Dla zagubionych wędrowców na Ural...

Ale offtopicujecie tongue

M.

7

Odp: Dla zagubionych wędrowców na Ural...

Witam,
Jestem właśnie zagubionym wędrowcem na Ural.

Mianowicie chciałbym pojechać ale jak widać nie zapisałem się w terminie.
Co muszę zrobić żeby się dołączyć?

Coś o mnie:
- skończyłem Staszica 2 lata temu.
- studiuję na Elce
- byłem niedługo w harcerstwie w Beskidzie 80
- nie znam ruskiego ani nie byłem na wschodzie

Kamil Kukołowicz

Pozdrawiam

8

Odp: Dla zagubionych wędrowców na Ural...

Witaj!

Prawdopodobnie zostaniesz dopisany na listę rezerwową. Kasia L. się pewnie do Ciebie odezwie...

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-04-12 21:59:49)