Temat: Grupa Śniadania

Tu będziemy wymieniać się koncepcjami na temat śniadań - zewnętrzne, konstruktywne komentarze mile widziane

2

Odp: Grupa Śniadania

Rozpatrzcie może kisiel lub budyń (z proszku) jako śniadanie -- byłaby to jakaś odmiana od kaszki. Wiem, że część osób nie jada kisielu, ale część nie jada też kaszki... A to pewne, że kisiel zdecydowanie mniej chętnie chce ,,wyjść''.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2007-03-19 22:38:07)

3

Odp: Grupa Śniadania

...biorąc pod uwagę ilość białka, węglowodanów i tłuszczy w kisielu...

4

Odp: Grupa Śniadania

To przynajmniej liczba kalorii jest większa niż jak ktoś wogóle nie jada śniadania kaszkowego

5

Odp: Grupa Śniadania

A co wy na to, żeby zaopatrzyć się w takie na przykład wafle ryżowe, tudzież herbatniko-suchary, które napewno chętnie przypilnują owej kaszki, coby nie wychodziła? ;>

6

Odp: Grupa Śniadania

Tak, zawsze zapychamy kaszkę właśnie takim tzw. czopkiem, który ma za zadanie utrzymać ją wewnątrz. Trochę pomaga... Ale nie do końca.

Z kaszką są moim zdaniem dwa problemy. Pierwszy opisywany już dość szeroko, że łatwo wychodzi. Drugi jest taki, że strasznie ciężko wchodzi. Dla mnie np. ten drugi jest zdecydowanie poważniejszy.

M.

PS. Jakoś to tak działało, że w Szkocji było dużo więcej płatków śniadaniowych niż w Bułgarii (w praktyce pół na pół nawet). Czy dałoby się wrócić do tej pięknej przeszłości (choć wtedy też mimo wszystko narzekaliśmy na kaszkę)?

7

Odp: Grupa Śniadania

Sądze, że nie ma przeciwwskazań dla wiekszej ilości płatków. Tylko czy są tam dostępne w odpowiednich ilościach. Branie pełnych plecaków płatków do mnie nie przemawia

I łączę się z tobą w kwestii wchodzenia kaszki

8

Odp: Grupa Śniadania

"Kluski kładzione" można także wykożystać na śniadania (na słodko). Mąka i jajka będą chyba łatwo dostępne. Jest jeszcze jeden plus klusek- szybko się je robi...

9

Odp: Grupa Śniadania

Jajka _zdecydowanie_ nie -- vide wątek o obiadach. Chyba że ktoś wynajdzie jajka w proszku do naszego wyjazdu tongue

M.

10

Odp: Grupa Śniadania

Może sami wynajdziemy... big_smile

11

Odp: Grupa Śniadania

To kto chciałby na ochotnika ususzyć kilka na próbę? wink

12

Odp: Grupa Śniadania

Uwaga!! Jajka w proszku istnieją big_smile
Nie mam pojęcia, jak smakują, ale dowiem się wszystkiego...