Temat: Aukcje interentowe

O odpowiedz proszenie są ci, którzy kożystają z aukcji internetowych lub kiedys chcieli, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobili.
Chodzi o to, żeby napisać jakie funkcje i właściwości takich serwisów są dla was ważne, np. duża liczba użytkowników, konkretna tematyka, bezpieczeństwo transakcji itp. Ale także fajnie, żebyście napisali czego tam nie ma, a fajniej by było gdyby to coś było. To dotyczy wszystkich srewisów, a nie tylko Allegro czy eBay'a.
Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.

2

Odp: Aukcje interentowe

Ja w sumie nie wiem, czy to jeszcze aktualne, ale

1. zdecydowanie najważniejsza dla mnie jest liczba użytkowników (i to zarówno, gdy jestem kupującym, jak też i sprzedającym)

2. w Allegro brakuje mi archiwum aukcji, na którym można by przeglądać, co było sprzedawane i za ile zostało (lub też nie zostało) sprzedane.

A skąd to pytanie?

Ostatnio edytowany przez ajank (2006-12-16 18:30:25)

3

Odp: Aukcje interentowe

To pytanie ma na celu określenie wymagań klientów sewrisów aukcyjnych. Jest to element analizy Blue Ocean serwisu bazarek24.pl. Jest mi to potrzebne na Analizę rynku i konkurencji

4

Odp: Aukcje interentowe

Nigdy nie kupiłem nic na aukcji internetowej. Mogę powiedzieć, co by mi się bardzo podobało na aukcjach i czego nie lubię na allegro.
1. Allegro ma ******************** i jeszcze ************* wyszukiwarkę. Mój dziadek bez okularów więcej znajdzie.
2. Chciałbym, by PayPal wszedł do Polski ;-)

5

Odp: Aukcje interentowe

a ja z allegro korzystam codziennie i dziś znalazłem gitarę Hohnera za 160pln właśnie przez wyszukiwarkę..

Ma ona swoje wady ale da sie z niej korzystać i jest to ułatwienie.

Archiwum allegro ma niestety po jakimś czasie je usuwa.

Znalazłem jedną wadę allegro, punkty za komentarze. Dodatkowy punkt dostaje sie tylko wtedy gdy osoba wystawi nam pozytywny komentarzpo raz PIERWSZY. Ergo jeśli jesteśmy dobrym sprzedawcą i mamy rzesze stałych klientów to nie idzie to w parze z odpowiednio dużą liczbą punktów za komentarze. Moim zdaniem jeśli sprzedawca ma dużo komentarzy od jednego lienta to jest to dowód jego rzetelności a nie przypadek. Allegro mogłoby sie pokusić o lepszy system. Obecny ilustruje tylko miarę expansji na rynku a więc pewne przyspieszenie a nie prędkość którą powinno (mam nadzieje ze jest to zrozumiała alegoria).

Podnoś jakość w tej samej ilości.
J.

6

Odp: Aukcje interentowe

Ja również korzystam z allegro. Duże znaczenie ma dla mnie duża ilość użytkowników a także możliwość oceny danego kontrahenta po komentarzach, jakie zostały mu wystawione przez inne osoby. To tak mniej więcej wie człowiek, czym ryzykuje, aczkolwiek nie zawsze się to sprawdza. Parokrotnie natknęłam się na coś takiego, że mimo dobrych komentarzy ktoś tam nie wywiązał się z zawartej transakcji.
Z tym usuwaniem co jakiś czas archiwum to rzeczywiście nie najlepiej.
Wyszukiwarka mi raczej odpowiada. Gdyby nie ona nie wynalazłabym raczej sporej ilości fajnych rzeczy.
Fajną opcją dla niektórych może być coś takiego jak "kończące się aukcje" gdzie może ktoś akurat trafi na coś fajnego, co mu w oko wpadnie.
Czasem by się przydało np. przypomnienie na komórkę o kończącej się aukcji (nie pamiętam, czy allegro to ma).

"To nie jest mi tak dalekie,
(...) od czasu do czasu zaglądam tam"
Dubska - Raj