1

Temat: Bazar programowy ;)

Witajcie na tureckim bazarze programowym! smile

Tutaj można, a nawet warto wypowiadać się na tematy okołoprogramowe. W szczególności uprasza się o ogłaszanie, że chciałoby się jakieś zajęcia poprowadzić albo w jakichś wziąć udział - przy czym i w jednym, i w drugim przypadku można dawać zgłoszenia od siebie lub sugerowane wypowiedziami innych. Jak ma wyglądać takie zgłoszenie - przykład poniżej.

Jeśli chodzi o to, gdzie i kiedy będzie taki program odpalany - pewnie chodzi nam głównie o to, by podróże autokarem mijały jak najszybciej i jak najbezboleśniej. Być może będzie tak, że po 1 dniu w każdą stronę mamy w pociągu, ale nadal zostaje nam 4 dni w autokarach. Także szczególnie wskazane jest wykorzystywanie tej czasoprzestrzeni. Jednak sądzę, że nie warto się ograniczać - można proponować także rzeczy większe (np. na jakiś wolny czas okołoobiadowy w górach) bądź mniejsze ale wymagające przestrzeni (np. na (nie)przypadkowy długi postój), a nawet wszelkie inne - np. w marszu. Pamiętajcie tylko, by wymagania dot. miejsca i szacowany czas zajęć napisać, jak się będzie go dało określić.

Postaram się stworzyć z biegiem czasu wiadomość zawierającą podsumowanie Waszych zgłoszeń, na podstawie którego będzie się dało wyłonić zwycięskie oferty i dobić programowego targu. Ile wygra ofert i kiedy dokładnie się będą odbywać oraz czy np. jednocześnie czy nie - to wszystko zależy od Waszych preferencji. I od umiejętności targowania się - w końcu to turecki bazar tongue

Aha - aby prowadzący zdążyli przygotować swoje zajęcia, dobrze zabrać się za myślenie już teraz, nie odkładać tego na za miesiąc, bo może być po ptakach.

Co się będzie działo potem, będę jeszcze mówiła. Najprawdopodobniej taki prowadzący będzie miał ze mną do czynienia wink

Wszelkie dodatkowe uwagi mile widziane.

2

Odp: Bazar programowy ;)

Chętna:
- kuchnia turecka
- muzyka turecka (ew. mogę współprowadzić, ale sama nie mam pomysłu)
- zabawy integracyjne

Prowadząca:
1. niestandardowa zawartość apteczki, rozpoznawanie dolegliwości chorobowych na obozie, metody pomocy itp.
- mogą być długie zajęcia lub seria krótkich, da się w autokarze

2. literacka strona bytu wink albo metody pracy z książką, bajką i opowieścią
- tematyka zależna pewnie od potencjalnych chętnych, ale coś okołoliterackiego, najchętniej literatura dziecięca i nieliteracka praca z tekstem literackim niż samo dyskutowanie o, ale mogę się dostosować.
- raczej coś dłuższego.... pewnie zależy od tematu dokładnie. da się w autokarze

3. "kiwi kiwi kakadu", czyli zagwozdki i ciekawostki języka polskiego
- skąd się biorą normy językowe i po co, a także jakie są - i wszystko, co Was zainteresuje
- czasoprzestrzeń zupełnie dowolna

---

To były przykładowe (choć autentyczne) zgłoszenia. Należy napisać "chętna/chętny" jeśli się chce wziąć udział w jakichś zajęciach i "prowadząca/prowadzący", jeśli się chce poprowadzić jakieś zajęcia.  Następnie je wymienić. Jeśli ma się na myśli czyjąś istniejącą już propozycję, należy ubrać to w takie słowa, aby było wiadomo, o co chodzi. Przy podawaniu propozycji prowadzenia zajęć należy określić czasoprzestrzeń (najlepiej jak najdokładniej) oraz inne dodatkowe informacje, jakie uznacie za stosowne - np. minimalna liczba uczestników, długi czas przygotowywania, warianty tematu...

Nie wiem, czy edytowanie postów będzie dobrym pomysłem - pewnie nie, bo trzeba będzie za każdym razem przeglądać, czy nigdzie przypadkiem nie pojawiło się nic nowego. Zatem dodawajmy raczej nową wiadomość.

3

Odp: Bazar programowy ;)

Chętny:
- jakieś zajęcia o roślinach lub zwierzętach (jeśli te drugie spotkamy) tam w praktyce (nie na zdjęciach, a w rzeczywistości)
- zajęcia o islamie

Prowadzący:
- matematyk na wyborach, czyli mogę pokazać przykład głosowania na Przewodniczącego Stumilowego Lasu, w którym wybór kompletnie zależy od metody głosowania (przy czym każda z zaproponowanych metod głosowania ma sens) no i o innych absurdach wyborczych
- fragmenty matematyki wyższej, w zależności od życzeń, np. (nie potrzebna wiedza wstępna -- mogę mówić w formie kompletnie popularnonaukowej) -- o różnych nieskonczonościach, czyli dlaczego liczb naturalnych jest mniej niż rzeczywistych, ale tyle samo, co całkowitych, czy wymiernych, albo inne klasyczne tematy. Mogę też mówić mniej popularnie-naukowo o jakiś trudniejszych rzeczach, dla osób jakoś w matematyce siedzących
- forma mało wymagająca prowadzącego: wzajemne uczenie się grania na gitarze i śpiewania piosenek (wymaganie -- obecność co najmniej 2 gitar)

Jeśli ktoś jest chętny na jakieś tematy matematyczne, to być może (nie w przypadku każdego tematu) wolę wiedzieć przed obozem.

PS. Przyszedł mi do głowy chalenge, na który nie wiem, czy mam czas, ale jak znajdzie się co najmniej jeden współchętny na stawianie, to mogę to przemyśleć, tzn. zrobienie jest króla odpalalnego w autokarze.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2011-04-03 15:53:46)

4

Odp: Bazar programowy ;)

Kupię:
- RPG ; wyobrażam sobie jakieś klimatycze ognisko na którym przeniesiemy się w wyobraźni do innego świata. (Maaaćku, ju ken dó it! big_smile )
- zajęcia Zgagi (i apteczka, i bajkoczytanie, i zagadnienia polonistyczne)
- wybory w Stumilowym lesie
- islam
- może jakieś mini kurs języka wink
- zajęcia pomagające ogarnąć tajniki chodzenia z mapą i kompasem, stawiania gawęd i innych umiejętności harcersko-szpanerskich;)
- wszelkie zajęcia pseudo-psychologiczne
- zajęcia o harcerstwie i skautingu pod żelaznym warunkiem ciekawej formy wink
- astronomia

Sprzedam:
- zajęcia integracyjne (zarówno drużynowe, jak i zastępowe) wespół z PeKaczem smile ale jeśli ma się mega pomysł, to jesteśmy otwarci na Wasze wskazówki. Myślę, że w autokarze może być ciężko, ale w pociągu i na postojach bez problemu. Czas dowolny wink.

Ostatnio edytowany przez Gege (2011-04-11 11:01:18)

5

Odp: Bazar programowy ;)

Chętnie wezmę udział:

- "kiwi kiwi kakadu"
- zajęcia integracyjne
- islam
- Maćkowe:P rpg:)
- jeśliby powstał Jest król to też bym wziął udział.

Mogę postawić:
- Skąd się wziął kryzys finansowy i dlaczego będą następne.
- zajęcia o konstytucjach - nie jestem jeszcze pewien czy to ma sens, ale zainspirowało mnie to, czego sie obecnie uczę na powszechnej historii prawa:P. Tzn. wyobrażam to sobie tak, że mogę opowiedzieć o różnych śmiesznych przykładach konstytucji: np. takiej hiper demokratycznej, ale tylko do momentu aż się człowiek wczyta trochę dokładniej (bo tam już czeka 'fejs' generała-dyktatora). Oraz próba napisania własnej, w zależności od tego, co by się chciało osiągnąć.

Odp: Bazar programowy ;)

Przyjmę żarcie !!!!!!! tongue
A tak na serio:

chętny:
apteczka itp.
kiwi
matma wyborcza (o ile nie kryje się pod tym Kiełbasa)
mniej klasyczne kawałki matmy
jest król (Jeśli jest chan nie jest powszechnie znany, to możnazrobić coś na jego podstawie)

Mam na zbyciu:
w miarę dowolny kawałek historii architektury europejskiej (w szczególności polskiej)
prawo budowlane i jego odrosty - np. zajęcia typu zwiedzanki jakiegoś badziew dworca po drodze pod hasłem "dlaczego nie można zbudować takiego dworca w dzisiejszej Polsce", ew. dworzec można zastąpić namiotem tongue
to i owo o prostych konstrukcjach - czyli np. jak przekryć dwa razy większą powierzchnię mając do dyspozycji tyle samo materiałów
z historii ochrony zabytków (aka największe faile konserwatorskie) - na razie pomysł, nie gwarantuję możliwości postawienia

Żeby nie brać ciężkiego sprzętu konstrukcje i historia powinny być raczej zajęciami kilkuosobowymi, z resztą w autobusie raczej nie da się inaczej.

Spać + spać + ciepło = dobrze

7

Odp: Bazar programowy ;)

Jedną rzecz ogólną chciałem napisać: mimo tego, że do tej pory każdy kto się wypowiedział zaoferował jakieś zajęcia, to wcale tak nie jest, że to trzeba zrobić. Można też tylko brać;-).

8

Odp: Bazar programowy ;)

kupię:
- Wybory w Stumilowym Lesie
- Islam
- Skąd się wziął kryzys finansowy i dlaczego będą następne.

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

9

Odp: Bazar programowy ;)

Kupię:
- Wybory w Stumilowym Lesie
- Kiwi kiwi kakadu
- O apteczce
- Gitary
- Jest król
- Fragmenty matematyki wyższej (najchętniej takie bez liczb rzeczywistych tongue)
- Kultura islamu
- Skąd się wziął kryzys
- O konstytucjach

Sprzedam:
- Zajęcia o skautingu i harcerstwie
- Program integracyjny (ten z Gabrysią)
- Próba zaśpiewania inaczej niż zwykle rzeczy innych niż zwykle (albo "co harcerze mogą wyhaftować w kwartecie?")

Ostatnio edytowany przez kaczor (2011-04-07 00:24:59)

10

Odp: Bazar programowy ;)

Kupię:
- Wybory w Stumilowym Lesie
- fragmenty matematyki wyższej
- RPG
- zajęcia integracyjne
- Islam
- kryzys finansowy
- wszystko co się kryje pod wyrażeniem "zajęcia językowe"
- apteczka
- fauna i flora Turcji w praktyce

Sprzedam:

Zajęcia z Astronomii, czyli coś na co na fizyce w szkole nigdy nie ma czasu tongue, a warto wiedzieć. W planach obserwacja nieba nocą i odnajdywanie najważniejszych gwiazdozbiorów, ciekawostki o naszym Układzie Słonecznym i wiele innych atrakcji.

Ostatnio edytowany przez świstak_p (2011-04-09 12:35:26)

PLub

11

Odp: Bazar programowy ;)

Kupię zajęcia z astronomii

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

12

Odp: Bazar programowy ;)

ja bym sobie poczłapał na:
zajęcia z astronomii
wybory w stumilowym lesie
zajęcia o kryzysie
faunę i florę
to i owo o prostych konstrukcjach
muzykę

A nad tym z kolei mogę poudawać że myślę tongue
gitary
apteczka

Zło,Szatan,Mrok i Frytki

13

Odp: Bazar programowy ;)

Duet programowy Gabi-PKacz odda w dobre ręce:
- Familiada

Kupię astronomię

Ostatnio edytowany przez kaczor (2011-05-03 20:18:15)

14

Odp: Bazar programowy ;)

Sprzedam za czynny udział:
- blondynka na krańcu Europy czyli quiz o Turcji
- rozmówki polsko-tureckie

Kupię za piękny uśmiech :
- matematyk na wyborach
- gitary
- zajęcia harcersko-szpanerskie
- chodzenie z mapą i kompasem pośród fauny i flory Turcji ;]

Pewnie dość biernie wzięłabym też udział w prostych konstrukcjach. I we wszystkim, co będzie fajne i będzie wtedy, kiedy ja będę miała dobry humor tongue

UWAGA : niedługo finalizujemy zgłoszenia, kto się jeszcze nad czymś zastanawia, to niech się wpisze, choć będzie jeszcze szansa na dozgłaszanie się mailowo

Odp: Bazar programowy ;)

zgAga napisał/a:

Sprzedam za czynny udział:
- rozmówki polsko-tureckie

Trochę drogo tongue
Kupię, o ile od upału nie wyschnie mi język ani inna zawartość czaszki.

Spać + spać + ciepło = dobrze

16

Odp: Bazar programowy ;)

Kupię:
-wybory w Stumilowym Lesie
-skąd się wziął kryzys
-faunę i florę Turcji
-islam
-zajęcia integracyjne
-kiwi kiwi kakadu
-to i owo o prostych konstrukcjach
-apteczkę
-astronomię

17

Odp: Bazar programowy ;)

To ja do wcześniejszych swych zakupów dodałbym:

-to i owo o prostych konstrukcjach
- quiz o Turcji

Czym jest familiada w wersji obozowej?:)

18

Odp: Bazar programowy ;)

Kupię:
- Skąd się wziął kryzys,
- Fragmenty matematyki wyższej,
- O prostych konstrukcjach,
- Rozmówki polsko-tureckie,
- Fauna i flora w praktyce.

Sprzedam
- RPG. A w każdym razie postaram się coś wymyślić.

19

Odp: Bazar programowy ;)

krzyskw napisał/a:

[url]/forum/search-new.html[/url]
Czym jest familiada w wersji obozowej?:)

Jest zastępiadą lub patroliadą formowaną na kształt znanego telewizyjnego teleturnieju z zachowaniem tak uświęconych tradycją elementów jak suchar prowadzącego, ale z, mam nadzieję, ciekawszą warstwą (że tak zażartuję) merytoryczną.

Dokupię jeszcze:
* konstrukcje

Ostatnio edytowany przez kaczor (2011-05-17 21:36:09)

20

Odp: Bazar programowy ;)

kaczor napisał/a:

Jest zastępiadą lub patroliadą formowaną na kształt znanego telewizyjnego teleturnieju z zachowaniem tak uświęconych tradycją elementów jak suchar prowadzącego, ale z, mam nadzieję, ciekawszą warstwą (że tak zażartuję) merytoryczną.

Kupuję:D!

21

Odp: Bazar programowy ;)

To jeszcze przypomniałem sobie propozycję ze spotkania programowego: dzień języków - przez jeden dzień rezygnujemy z komunikacji po polsku i staramy się porozumiewać w innych językach.

To trochę wykracza poza bazar, bo chyba dla fajności przedsięwzięcia zgodę powinni wyrazić wszyscy uczestnicy, ale można się zastanowić czy by się chciało wziąć w tym udział.

22

Odp: Bazar programowy ;)

Dokupię:
- familiadę
- dzień języków (będzie rozwałka je je je tongue)

Ostatnio edytowany przez świstak_p (2011-05-22 12:09:07)

PLub

23

Odp: Bazar programowy ;)

Ja mogę kupić dzień angielskiego.

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

24

Odp: Bazar programowy ;)

Angielski nie robi na mnie wrażenia. A chyba inne w ogóle nie wchodzą w grę - bo nie wszyscy je znają. Chyba że o to chodzi ;] To ja mogę ew. francuski i czeski big_smile
Można zrobić też tak, że dla mniej popularnych języków - np. turecki smile - zrobić mini-rozmówki i radzić sobie z nimi big_smile

A no i jeszcze migowy, taaaak!

smile

Odp: Bazar programowy ;)

A to nie miało być tak, że każdy mówi w innym języku?

Spać + spać + ciepło = dobrze