26

Odp: Śpiewnik

m_korch napisał/a:

Kiedy mówisz (sł. ks. Twardowski, muz. ja) (źródło: wyślę mailem)

3. Z powodu braku maila piosenki "Kiedy mówisz" nie będzie.
(Zamknięta lista doszła do litery K. )

27

Odp: Śpiewnik

jankiel napisał/a:

1. Bagna nie dodaję

Aaaaa! Dlaczego, mogę wiedzieć? Jest to jedna z głupich piosenek w sam raz dla harcerzy młodszych...
Uwaga natury ogólnej: ten śpiewnik rozumiem ma służyć obu podobozom... Więc nie wywalajmy z niego piosenek głupich (mówię to mimo że ja też mam ich często dość) bo są na poziomie intelektualnym młodszych i tylko nimi da się ich wychować do śpiewanek i tym podobnych rzeczy...
Jeśli dodanie Bagna to wielki problem, to oczywiście przecierpię, ale trochę żal.

jankiel napisał/a:

2. W śpiewniku jest Człowiek bez butów i pod tą nazwą na razie pozostawiam.

Rzeczywiście nie mam żadnych poważniejszych argumentów. Może nawet śpiewnik drużynowy mieć rację, bo kiedyś w nim było jako ,,Ballada o człowieku bez butów'' i ktoś zmienił, więc pewnie miał powód...

jankiel napisał/a:

3. Z powodu braku maila piosenki "Kiedy mówisz" nie będzie.

Nie kopnąłeś mnie niestety, a ja oczywiście nie zdążyłem wyjeżdżając na obóz, a po nim już nie pamiętałem. Wysłałem -- jakbyś znalazł możliwość jej dodania jednak, byłbym wdzięczny bardzo.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2008-07-05 23:06:02)

28

Odp: Śpiewnik

Ad. piosenki "Mur": [url=http://www.joemonster.org/filmy/9348/Idiota-miesiaca]filmik[/url]

Lluis Llach napisał/a:

Gdy uderzymy, runie mur,
Nie może przecież wiecznie trwać,
Na pewno runie, runie, runie,
Nie pozostanie po nim ślad.

Jeśli uderzysz mocno tu,
A ja uderzę mocno tam,
Na pewno runie, runie, runie
I wolny będzie każdy z nas.

Ostatnio edytowany przez jankiel (2008-07-06 16:26:48)

29

Odp: Śpiewnik

Ej, dlaczego Bagna nie dodajesz???
Stanowczo protestuję przeciwko zabijaniu tradycji drużyny!!!

30

Odp: Śpiewnik

Janku jesteś wielki smile

31

Odp: Śpiewnik

Hej
Dziś wieczorem pojawi się w internecie wersja Aleph śpiewnika.
W czwartek rano zostanie wydrukowana wersja Bet, jeden egzemplarz do przetestowania na imprezie jedzeniowej (Michale, chciałbym, żebyś przyszedł w charakterze Bet-testera.)
W piątek zostaną wydrukowane śpiewniki na obóz w ilości (liczbie), jaka będzie potrzebna na obóz. Już bez żadnej literki alfabetu hebrajskiego.

Bagno się gdzieś upchnie.
Pozdrawiam
Janek

32

Odp: Śpiewnik

[url=http://21wdw-2014.staszic.waw.pl/spiewnik/spiewnik.pdf]Śpiewnik w wersji Aleph[/url]
Można zgłaszać uwagi

33

Odp: Śpiewnik

Dlaczego strona 47 jest pusta?

"Jak dobrze być barankiem", wersja feministyczna, ma literówkę "byc".

W "Jałcie" należy poprawić "Nie miejcieżalu do Roosevelta" i "churchill" oraz powstawiać przecinki.

Więcej poprawek jutro.

34

Odp: Śpiewnik

Podobnie,strona 115 jest pusta. Mimo to, Janku jesteś wielki smile

35

Odp: Śpiewnik

super są zdjęcia pododawane do piosenek big_smile

36

Odp: Śpiewnik

Mnie też się bardzo podobają, chciałoby się więcej...

37

Odp: Śpiewnik

Obecność pustych stron jest celowa. Niektóre piosenki zajmują dwie strony i dobrze jest, jeśli nie trzeba przewracać kartek. I właśnie w tych dwóch miejscach nie udało mi się tego dograć. Wstawię jakąś ilustrację albo coś...

Dzięki za komentarze
Jeżeli ktoś z Was miałby propozycje do zdjęć do piosenek - zwłaszcza harcerzy młodszych, ale ogólnie wszystkich, to też chętnie poproszę. Będzie słoneczniej smile

38

Odp: Śpiewnik

Do Ballady o Świętym Mikołaju (bardziej do tytułu niż do treści):
[url=http://21wdw-2014.staszic.waw.pl/galeria/galeria.php?act=szczegoly&impreza=123&offset=10&COLS=4&MPP=2&opis=0&parent=act%3Dszukaj%26impreza%3D123%26COLS%3D4%26MPP%3D2%26opis%3D0&FOTOID=8680#start]Święty Mikołaj[/url] lub [url=http://21wdw-2014.staszic.waw.pl/galeria/galeria.php?act=szczegoly&impreza=123&offset=3&COLS=4&MPP=2&opis=0&parent=act%3Dszukaj%26impreza%3D123%26COLS%3D4%26MPP%3D2%26opis%3D0&FOTOID=8673#start]Święty Mikołaj 2[/url]

Ostatnio edytowany przez magdov (2008-07-08 19:29:58)

39

Odp: Śpiewnik

Myślę, że nie. Ta piosenka jest o innym Świętym Mikołaju - o patronie Łemkowszczyzny i te zdjęcia zdecydowanie nie pasują

40

Odp: Śpiewnik

Opis do Ballady Antysojowej nie oddaje całej powagi sytuacji... Pewnie zależało Ci na zwięzłości, ale ja bym jednak napisał, że powstało w drodze powrotnej z obozu, na którym z racji braku sklepów jedliśmy codziennie soję, w węgierskim mieście Debreczynie, po tym jak kwatermistrz wyraził chęć wykorzystania na obiad pozostałej paczki soi, mimo znajdującego się w pobliżu sklepu mięsnego. Piosenka odniosła skutek i na obiad był kurczak.

A. I jest oczywiście dużo zdjęć soi. Jedno apetyczniejsze od drugiego... Np. [url=http://21wdw-2014.staszic.waw.pl/galeria/galeria.php?act=szczegoly&impreza=117&offset=164&COLS=4&MPP=2&opis=0&parent=act%3Dszukaj%26impreza%3D117%26offset%3D150%26COLS%3D4%26MPP%3D2%26opis%3D0&FOTOID=7904#start]to[/url]...

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2008-07-08 19:50:47)

41

Odp: Śpiewnik

czapajev napisał/a:

Myślę, że nie. Ta piosenka jest o innym Świętym Mikołaju - o patronie Łemkowszczyzny i te zdjęcia zdecydowanie nie pasują

Masz rację, nie wczytałam się dokładnie. Pamiętałam po prostu to zdjęcie jako śmieszną sytuację związaną ze św. Mikołajem.

Ostatnio edytowany przez magdov (2008-07-08 19:54:06)

42

Odp: Śpiewnik

Jeśli chce Ci się rozmieścić akordy w Amsterdamie to idą tak (podaję sylaby akordowe):
port zwie
na swe
świat na
le fiord świt
wiel na
ra pi(w)
na lat ro

w pierwszej zwrotce brak spacji nimśpią
brakuje: tłumaczenie: Wojciech Młynarski

Ostatnio edytowany przez m_korch (2008-07-08 20:04:26)

43

Odp: Śpiewnik

Balonik.

Akordy a (nieparzyste linijki) powinny być na sylabę, a nie przed nią.

M.

44

Odp: Śpiewnik

Bartne.

Akordy w zwrotce i refrenie różnią się ostatnią linijką.
W ostatniej linijce refrenu powinno być F G C.

M.

45

Odp: Śpiewnik

Baśń: kapodaster. Chyba 4 (tak twierdzi Adam Foland), ale dla mnie za wysoko i gram na 2.

Bez słów: jakaś straszna tonacja tongue Ja zawsze gram od G. Ale nie będę o to walczył.

Bieszczadzkie anioły: za tutaj o to, żeby było od a, za to z kapodastrem na 4 będę się bił. Bo tak tam działa intro na przykład.

Bitwa: Jeśli możesz tak zrobić, żeby akordy były przy każdej zwrotce, to by dużo ułatwiło życie... Bo mi brakuje grając tę piosenkę czasu do przenoszenia wzroku z tekstu na akordy i z powrotem.

Bukowina II: znów problemy z tonacją. Znany mi akompaniament (palcówka) pasuje tylko do tonacji od C. Jeśli nie masz preferencji, to zmień, proszę.

Burza: Ostatnia zwrotka w oryginale powtarza się trzy razy. Ja z reguły śpiewam ją 2 razy.

Autorem Cosi itp. nie jest Jakub Pochrybniak. To plota. Istniała hipoteza (chyba Onufry ją rozgłaszał, ale głowy nie dam), że autorem jest Rysiek Kostecki, ale to też nie prawda, bo Joasia Jaszyńska twierdzi, że te piosenki były zanim był Rysiek. Nie pisałbym więc autora.

Czarny blues: po Manhattanu jest refren.

Dobosz: może jednak zmienimy to ,,jednaki odzew grają'', na ,,jednaki rytm wybijają''. Od zawsze słyszałem tę piosenkę właśnie w tej drugiej wersji.

Dom w górach.
Akordy na:
sien czer
ta brzo
gło zer
sto ło
zbu dom stry piw
pło klon pa grzyb
trze piec mu szklić
zbu dom dom być

Ostatni refren powinien być inny
I zbudujemy dom na cztery świata strony
Zapłonie lampą klon wędrowcom dniem znużonym
Nie trzeba... (i dalej tak samo)

Drzewa: każdy refren powtarza się dwa razy.

Dwie skały: ostatnia zwrotka i refren jest o półton wyżej.

Gór mi mało: jak dla mnie to powinno być od C. Ale też tu nie będę walczył bardzo.

Harcerskie ideały: propozycja [url=http://21wdw-2014.staszic.waw.pl/galeria/galeria.php?act=szczegoly&impreza=97&offset=54&COLS=4&MPP=2&opis=0&parent=act%3Dszukaj%26impreza%3D97%26offset%3D50%26COLS%3D4%26MPP%3D2%26opis%3D0&FOTOID=5606#start]zdjęcia[/url].

Dobranoc alias Już czas na sen. Rozmieszczenie akordów:
ra(1.) mrów
ra rosł tów
tów wiet no
cia kie ka
pro To pu dren
bra bra czas na sen

Kara Barabasza: oryginalnie chyba z kapodastrem 2.

To chyba tyle na dzisiaj -- resztę przejrzę później.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2008-07-08 22:30:47)

46

Odp: Śpiewnik

Super - jesteście wspaniali i wielcy. Zwłaszcza Michał.
Ale jeszcze raz bym poprosił o znalezienie czegoś fajnego ze zdjęć młodszych. Żeby nie czuli się, że "staruchy zrobiły SOBIE śpiewnik".

47

Odp: Śpiewnik

Literówki (łatwo znajdziesz, gdzie):

Dletego
odchłaniach
starszliwym
znaleść
zwyciężców
drżącemi (chyba że to zamierzony archaizm)
oddźwierna (winno być: odźwierna)
Pocałowniem
wywleki
nimśpią
wkrąg (winno być: w~krąg)
Cięlęcina
Człowik
stanąc
nima (ja bym napisał: ni ma)
karcznie
głos uścieka (winno być: głosu ścieka)
pokoączyły
wspomieniem
miejcieżalu
churchill
prziecież
Pewienśliczny
sie (chyba 3 razy)
Przedśmiercią
zaszkoczę
mgla
perfumachi (winno być: perfumach i~)
famyi nażony (winno być: famy i~na~żony)
uczynie
namiu (winno być: nami u~)
znosze
dziewcze (winno być: dziewczę)
tęczyi (winno być: tęczy i~)
wświat
Zegamistrz
ponąć
zbudowalem
Sięgął

Myślałeś kiedyś o używaniu edytora tekstu ze sprawdzaniem pisowni i podkreślaniem podejrzanych słów? Polecam gedit-a -- jest standardowo w Gnome w Akcesoria/Edytor tekstu.

48

Odp: Śpiewnik

używam vim-a smile

49

Odp: Śpiewnik

To przelatuj później aspell'em.

50

Odp: Śpiewnik

Długość dźwięku samotności. akordy na
na sam się świat
tak al al być

w ostatniej zwrotce powinny być chyba łamania:
Noc a nocą gdy nie śpię wychodzę choć nie chcę spojrzeć na
Chemiczny świat pachnący szarością z papieru miłością gdzie ty i ja
I jeszcze ktoś nie wiem kto chciałby tak przez kilka lat
Tak zwyczajnie trochę przesadnie pobyć chwilę sam, chyba go znam

mea culpa, bo wygooglowałem Ci źródło, które robi inaczej.
ą w słowie miłością jest krzaczkowate.

M.

Ostatnio edytowany przez m_korch (2008-07-09 08:40:40)