Temat: Rajd wigilijny 2009

Kończy się listopad, zaczyna się grudzień, dzieci zaczynają zastanawiać się co napisać w liście do Świętego Mikołaja, a w supermarketach rozbrzmiewają już kolędy (aczkolwiek to ostatnie niekoniecznie jest bardzo ważne wink ). Wniosek jest prosty - powoli, choć coraz większymi krokami, zbliżają się święta Bożego Narodzenia. A wraz z nimi wielkimi krokami nadchodzi Rajd wigilijny! W związku z tym zapraszamy wszystkich - ludzi, harcerzy i innych humanoidów, a w szczególności członków drużyny, tak samo tych widywanych na co dzień, jak i tych już mniej aktywnych w drużynie na wspólny wyjazd w niedalekie okolice stolicy, w celu złożenia sobie świątecznych (ale nie tylko) życzeń, przełamania się opłatkiem, spożycia wspólnej wieczerzy, przyjęcia wizyty pewnego pana w śmiesznej czerwonej czapce i wspólnego spędzenia czasu w magicznej atmosferze świąt.

Rajd odbędzie się już za dwa tygodnie, w weekend, 12-13 grudnia, w miejscu, którego lokalizację podajemy do powszechnej i publicznej wiadomości poniżej.

Cena rajdu nie będzie zbyt wysoka - ograniczy się do kosztów przejazdu (które nie powinny przekroczyć ~10 zł) i ew. opłaty za nocleg (jesteśmy na etapie negocjacji ze szkołą).

Zgłoszenia przyjmują w terminie jak najkrótszym, organizatorzy rajdu:
Janek Inowolski (jinowolski zwierzę gmail kropka com) oraz ja, czyli Wojtek Ceret (pscorek zwierzę gmail kropka com).
Zgłaszać się można również w tym wątku forumowym.

Przypominamy również, że tradycją Rajdu wigilijnego w naszej drużynie jest _własnoręczne_ przygotowanie prezentu, takiego od siebie, który potem trafi do worka Świętego Mikołaja i otrzyma go jakiś grzeczny uczestnik rajdu. Dlatego, jeżeli wybierasz się na rajd, zacznij już dziś intensywnie myśleć nad jakimś fajnym prezentem.

Ostatnio edytowany przez Pscorek (2009-12-08 21:28:03)

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

2

Odp: Rajd wigilijny 2009

Jak wszyscy wiemy, ważnym elementem wigilii jest wieczerza. Poszczególne osoby przygotowują tradycyjne potrawy. Niniejszym otwiera się giełdę potraw do przygotowania na rajd - należy się zgłaszać, bo kto pierwszy ten lepszy.

Co jest do zrobienia:
* Kapusta z grzybami
* Pierogi z kapustą i grzybami (Radek)
* Barszcz z uszkami (nie mięsnymi) (Ela)
* Kutia (Ewa)
* Kompot z suszu (Kasia L.)
* Śledziki, być może w śmietanie (Magda)
* Śledziki "inaczej niż Magda" (Krzyś Cz.)
* Ryba po grecku (Agnieszka)
* Sałatka z tuńczyka (Dziabąg)
* Sałatka śledziowa (Alek)
* Sałatka warzywna (Krzyś W.)
* Sałatka owocowa (Justyna D.)
* Makowiec (Paweł K.)
* Piernik (Wojtek C.)
* Pierniczki
* Sernik (PKucz + Michał K.)
* Szarlotka (Gabrysia)
* Inne ciasta
--> Ciasto przez autora nieokreślone (Klaudia)
* Kluski z Makiem
* Pieczywo (Justyna)
* Picie nietradycyjne: herbata, woda, jakieś soki (Arek)

Jeżeli ktoś ma pomysł na jeszcze jakąś potrawę, której zabrakło w powyższym spisie, proszę krzyczeć!
Powyższa lista będzie uzupełniana w miarę napływania zgłoszeń.

Niestety, szkoła nie zapewnia nam żadnych naczyń ani paleniska - wszystko organizujemy sami, dlatego każdy, kto przygotowuje jakąś potrawę, proszony jest o wzięcie jej w naczyniu, które umożliwi konieczne przygotowanie na miejscu (np. podgrzanie).

Jednocześnie informujemy, że koszt zakupu składników przygotowywanych potraw jest refundowany przez drużynę, aczkolwiek odbywa się to pod pewnymi warunkami. Mianowicie na wszystkie składniki należy wziąć paragony (tylko zakupy do kwoty 6 zł netto) albo faktury VAT (kwoty powyżej 6 zł netto) na dane:
Chorągiew Stołeczna ZHP
01-067 Warszawa, ul. Piaskowa 4
NIP: 527-252-61-38

(w danych nie może być żadnych dopisków na temat hufców etc. - kiedyś tak było, teraz już tak nie wolno).

Przypominamy, że ma sens współpraca osób np. robiących rzeczy z kapustą i grzybami, czy z makiem. W ten sposób można zmniejszyć nakład pracy i środków, dlatego warto jest śledzić, kto robi coś zbliżonego do nas. wink

Ostatnio edytowany przez Pscorek (2009-12-11 16:34:27)

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

3

UWAGA! Aktualizacja!

Przypominam, że Rajd Wigilijny już za pasem i kto się jeszcze nań nie zgłosił, powinien zrobić to jak najszybciej. Wiadomo też już więcej na temat samego rajdu. Wszystkie szczegóły poniżej.

Rajd przebywać, wieczerzać i nocować będzie na terenie szkoły w Jazgarzewie, pod Piasecznem (troszkę na południe od Warszawy) - link do oglądania. Najwygodniejszy dojazd do samej szkoły zapewnia ZTM, a dokładniej linia autobusowa 727 odjeżdżająca z pętli przy Metrze Wilanowska - wysiada się na przystanku Gołków-Letnisko na skrzyżowaniu ulic Głównej i Szkolnej, i dochodzi piechotą do szkoły (ok. 1300 m). Należy mieć ze sobą bilet autobusowy obowiązujący również w 2. strefie (z informacji, do których dotarli organizatorzy wynika, że bilet 20-minutowy to stanowczo za mało i zaleca się zaopatrzenie się, po prostu, w bilety jednorazowe, aczkolwiek niektórzy twierdzą, że bilet 40-minutowy również powinien wystarczyć)!
Wszystkich, którzy chcą dojechać na miejsce grupą, zapraszam na zbiórkę na wyżej wymienionym przystanku autobusu 727 w sobotę o 9:20 (autobus odjeżdża o 9:35). Oczywiście, można dojechać samemu (jak również wyjechać samemu, jeżeli ktoś ma taką potrzebą), aczkolwiek wspólna jazda na/z miejsca jest fajnie integracyjna i polecana. wink

Plan godzinowy rajdu przedstawia się następująco:
- ok. 10:30 - pojawiamy się na miejscu noclegu;
- 11:00 - świąteczno-integracyjna gra terenowa by Krzyś W.;
- 14:00 - slajdowiska na tematy okołogórskich wycieczek by Kasia L. i Arek B.;
- 16:00 - kominek obrzędowy;
- 17:00 - bierzemy się za przygotowanie choinki i wieczerzy;
- 19:00 - składamy sobie życzenia;
a potem jemy. wink
- po kolacji - slajdowisko by Arek B. i Piotrek K.
Następnego dnia, gdy już wszyscy wylezą ze śpiworków, sprzątamy po sobie i wracamy do Warszawy.

Co należy wziąć ze sobą na Rajd:
- przygotowany przez siebie prezent,
- mundur!,
- karimatę i śpiwór,
- nóż do przygotowywania potraw!,
- jakiegoś sztućca do jedzenia,
- legitymację szkolną/studencką lub inny dokument dający zniżki w ZTM,
- kubek do picia,
- inne osobiste artykuły ścisłego, bądź nie, zarachowania,
- być może przyda się również jakiś wskaźnik kierunku północnego do wykorzystania podczas gry terenowej.
Osoby przygotowujące potrawy powinny wziąć również artykuły/sztućce niezbędne do przygotowania i podania tychże potraw podczas kolacji

Są jeszcze potrawy, które czekają na swoich kucharzy i niniejszym reklamuje się zgłaszanie się do ich przygotowania.

Ostatnio edytowany przez Pscorek (2009-12-11 16:40:51)

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

4

Gwoli informacji dla kucharzy, kuchcików, mistrzyń cukiernictwa* i innych preparatorów żywności spożywczej oraz ew. akcesoriów doń, informujemy, że na chwilę obecną na rajd zgłosiło się osób:

22

Wszystkich, którzy jeszcze nie dali znaku, że jadą, prosimy o zgłaszanie się, żeby informacje tu zamieszczane mogły być prawdziwe, a jedzenia wystarczająco dużo. wink

Poniżej zamieszczam również listę osób zgłoszonych na rajd (kolejność przypadkowa):
- A. "Dziabąg" M.
- Arek Betkier
- Justyna Sadło
- Piotrek Kuczyński
- Krzyś Widłak
- Agnieszka Witkowska
- Alek Jankowski
- Magda Bojarska
- Paweł Kaczorowski
- Klaudia Szydło
- Kasia Lewińska
- Michał Korch
- Krzyś Czapiewski
- Ewa Bigaj
- Gabrysia Bielecka
- Mateusz Filipiuk
- Kamil Kukołowicz
- Ela Jankowska
- Radek Szuba
- Józek Bułat
- Justyna Dolińska
- Wojtek Ceret

*chodzi o nazwę sprawności, a nie dyskryminację jakiejkolwiek z płci (pań - przez zagonienie do garów, panów - przez pominięcie formy męskiej powyżej) tongue

Ostatnio edytowany przez Pscorek (2009-12-11 16:34:48)

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

5

To ja się zgłaszam, jako wkład własny przynoszę rybę po grecku

6

A moim zdaniem w Waszym spisie brakuje ciasteczek czekoladowych smile
Albo inaczej: może przyjadę, jeszcze nie wiem na pewno, a jak przyjadę, to zrobię ciasteczka czekoladowe. Jak Organizatorzy chcą, to niech to nazwą "inne ciasta", będę miała większe pole manewru.

(A myślałam, że uda mi się odziedziczyć kupowanie pieczywa po Kubie...)

7

będą dwie ryby po grecku:P.

8

i dwa serniki tongue

(jak drużynowy tak może, to chyba ja też?)

Ostatnio edytowany przez m_korch (2009-12-03 23:27:21)

9

Raczej nie chodzi o to, że drużynowy tak może, a o to, że Agnieszka i Krzyś Cz., jak na razie, robią to samo. tongue

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

10

Pomyliłeś Michale Krzysia Cz. z Krzysiem W.:P:P. Ja robię sałatkę:).

11

To ja sie wycofuję, może zrobię śledziki inaczej niż Magda.

12

czapajev napisał/a:

To ja sie wycofuję, może zrobię śledziki inaczej niż Magda.

*pac w głowię*

Ostatnio edytowany przez etam (2009-12-05 23:14:15)

Dziabąg big_smile
--
Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło. - Leonardo da Vinci
There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.

13

To ja się zgłaszam i przyniosę barszcz z uszkami.
Rozumiem, że będzie tam jakaś kuchenka i garnek do podgrzania?

14

ja nigdzie nie znalazłem że ktoś deklarował -- ale ja robię pierogi smile

15

Ela napisał/a:

To ja się zgłaszam i przyniosę barszcz z uszkami.
Rozumiem, że będzie tam jakaś kuchenka i garnek do podgrzania?

Niestety, szkoła nie zapewnia nam żadnych naczyń ani paleniska - wszystko organizujemy sami, dlatego
każdy, kto przygotowuje jakąś potrawę, proszony jest o wzięcie jej w naczyniu, które umożliwi konieczne przygotowanie na miejscu (np. podgrzanie).

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

16

a zewnętrzne ciepło będzie do podgrzania potrawy?

17

Ale będzie wzięta jakaś kuchenka nasza?

18

radosny napisał/a:

a zewnętrzne ciepło będzie do podgrzania potrawy?

Ela napisał/a:

Ale będzie wzięta jakaś kuchenka nasza?

Będą dwie (jednopalnikowe) kuchenki elektryczne*.

*dla sceptyków: na kuchenkach tego typu rokrocznie cała moja rodzinka przeżywa cztery tygodnie (i wciąż żyjemy). wink

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

19

Mała zmiana w kwestii długości dojścia od przystanku (było: 300 m; jest: 1300 m) oraz biletu ZTM (20-minutowy to za mało - zaleca się bilet jednorazowy obowiązujący również w 2. strefie, aczkolwiek są głosy, że 40-minutowy również powinien wystarczyć).

Należy również wziąć ze sobą mundur!

Ostatnio edytowany przez Pscorek (2009-12-10 23:54:47)

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

20

Ulgowy bilet jednorazowy na 1. i 2. strefę kosztuje 2,10 zł, a 40-minutowy 1,40 zł, więc ja bym jednak sugerował 40-minutowy...

21

W sumie coś w tym jest. W każdym razie wg Mateusza, który jest stałym pasażerem linii 727 autobus miewa tendencje do toczenia się bardzo długo, również w soboty.

Poza tym, akurat w kwestii biletów ZTM, uczestnicy mają pełną wolność wyboru sposobu opłaty za przejazd - ja tylko sugeruję rozwiązanie, które wiem, że się sprawdzi (żeby nie było potem, że to moja wina wink ).

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

22

Dla osób uczestniczących w grze:

- dla pewności napiszę: gra będzie po lesie, więc może być mokro.
- kompas będzie potrzebny min. jeden na grupę. Także mieć go każdy nie musi, ale jeśli ktoś posiada lepiej wziąć;).

23

UWAGA! Aktualizacja planu rajdu!

W związku z małymi zmianami w chronologii programu, lekkim poprawkom ulega plan godzinowy (dla tych, których przerażała godzina zbiórki - będzie o godzinę później).

Czyli jeszcze raz: zbiórka w tym samym miejscu (przystanek linii 727 - pętla autobusowa obok stacji Metra Wilanowska), ale o godzinie 9:20!

Plan godzinowy rajdu po aktualizacji przedstawia się następująco:
- ok. 10:30 - pojawiamy się na miejscu noclegu;
- 11:00 - świąteczno-integracyjna gra terenowa by Krzyś W.;
- 14:00 - slajdowisko na temat okołogórskich wycieczek by Kasia L.;
- 16:00 - kominek obrzędowy;
- 17:00 - bierzemy się za przygotowanie choinki i wieczerzy;
- 19:00 - składamy sobie życzenia;
a potem jemy. wink
- po kolacji - slajdowisko by Arek B. i Piotrek K.
Następnego dnia, gdy już wszyscy wylezą ze śpiworków, sprzątamy po sobie i wracamy do Warszawy.

Ostatnio edytowany przez Pscorek (2009-12-11 19:30:21)

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret

24

Rajd, rajd i po rajdzie... Mam nadzieję, że się Wam podobało i będziecie miło wspominać ten wyjazd.

Na zakończenie naszych występów chciałem wszystkim podziękować za zaangażowanie w organizacje rajdu, pojawienie się na nim, wyśmienite potrawy, pomysłowe prezenty, a przede wszystkim za czas spędzony w magicznej atmosferze, jaka na rajdzie wigilijnym panuje. smile

Przede wszystkim podziękowania należą się Jankowi, Pawłowi, Mateuszowi, Krzysiowi oraz zielonemu, świętemu Mikołajowi za pomoc w organizacji kluczowych elementów rajdu. Bez waszej pomocy ten rajd nie udałby się tak dobrze.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję. smile

Pozdrawiam,
Wojciech Ceret